Moja kamarátka "Labuťka"

Autor: Katarína Lorenčíková | 16.9.2011 o 23:13 | (upravené 16.9.2011 o 23:57) Karma článku: 3,67 | Prečítané:  545x

Posledné stopy veľkého Paná Slnka- Slnečníka - som využila na kúpanie. Po preplávaní jazera som sa vrátila spokojne na breh a... zaspala. Zobudila som sa na šušťanie sáčku  od mojich chrumiek, ktoré som mala v ruke pri spánku. Nie, nie! To iba biela labuť ma poctila svojou prítomnosťou. Sedela si na mojej deke a chrumkala moje chrumky. A zdá sa, že jej chutili! Tak sme si tu spokojne nažívali,.. až kým nedojedla biela veľká labuť svoju "poživeň".. A keď sáčok došušťal, neuveriteľné! Išla po mojej kabelke! :-) "Nie, nie,.. tam už nenájdeš nič moja! Tak sa s tým zmier!", pokúšam sa bielej labuťke vysvetliť, že v mojej kabelke sa síce nachádza všeličo, ale nie to, čo by sa hodilo jej. Po chvíli "labutej zvedavosti", sa usadila na mojej deke - akoby sa nechumelilo. "Asi je hladná", povie pani, ktorá má deku pri mne. A veru, prišli aj jej priateľky z veľkého labutieho kŕdľa. Stala som sa na chvíľu krotiteľkou labutí. Labute.. zvláštne to tvory! Všetci poznáme ich - labutiu pieseň. Tvrdí sa, že princ de Condé mal párik labutí, ktoré spievali. Podľa neho vraj - labutia pieseň nie je taká pôvabná  a melancholická ako sa jej pripisuje. Labutí párik vyhľadáva tie najdivnejšie rozkoše.

Labute si podľa Bouffona rozdávajú tie najnežnejšie láskania, hľadajú v pôžitku rozkoš. Počas predohry si prepletajú svoje krky a vedzte, že - neradno ich vyrušovať!  Keď samček dosiahne uspokojenie, samička ho sleduje, znovu ho vzrušuje, no nakoniec  ho s ľútosťou opúšťa a ide zahasiť zvyšky ohňa očistným kúpeľom vo vode.

Samček nemá rád pri dvorení a párení sa so svojou družkou vyrušovanie. Vtedy - nepozná hranice - stáva sa neľútostným. Jeho veľké krídla sa našuchoria, nepozná zľutovania. Boj sa zvyčajne končí smrťou. Protivníci si zvierajú hrdlá a násilím si držia hlavy ponorené pod vodou.

Labute si vždy a za každých okolností chránia svoje územie..

Labutí samček je v láske pôvabný a rozkošný.  Je monogamný. Netrápi sa, že mu jeho láska zovšednie. Napriek tomu je veľmi zamilovaný.  Nemení sa na meštiaka. Je síce dobrým otcom, no nespráva sa otcovsky pri riešení problémov v láske. (Paul Reboux - Zvieratá a láska...)

Dovidenia kŕdeľ bielych labutí. Prídem Vás pozrieť zajtra zas!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?