Ľudská "peknota" duše..

Autor: Katarína Lorenčíková | 27.9.2011 o 23:42 | (upravené 28.9.2011 o 0:16) Karma článku: 4,01 | Prečítané:  248x

Ľudské bytosti. Komplikované to tvory! Každým dňom stretávam skoro tie isté tváre v autobuse. Koľko ľudských emócií sa zmestí do takého malého autobusu..? Pozorujem ranné strhané tváre, ktoré.. no uznajte! Netvária sa veľmi nadšene! Veď áno! Ľudské človečiny idú zase kam? No predsa - do roboty! Vnímam výraz tvárí ľudských tvorov. Každá človečina je ponorená do svojho sveta emócií, myšlienok. "Čo vybaviť? Čo ma dnes čaká?".. Koľko otázok v hlave človečín! A tak sa veziem rozprávajúcim autobusom:-).. Spomedzi všetkých človečín v autobuse si všímam každý deň jedného postaršieho pána s baretkou. Je iný.. vymyká sa spod priemerov všetkých ufrfľancov. Napadá mi iba jediné slovo - "ľudská peknota". Niektorí ľudia vysielajú v očiach - lásku. Snáď nebudem niekedy patriť medzi "ufrfľanecké človečiny"!:-) To by som naozaj nechcela. Pohľad na tohto staršieho pána s baretkou, ktorý má každý deň otvorené rovnaké noviny, každým dňom rovnaký výraz - ma fascinuje! Niektoré ľudské človečiny vyzerajú jednoducho stále mlado, cítiť v nich život! Nedalo mi to -  chcela som  "vniknúť" do tajov duše tohto prívetivého človeka.. Jeho oči rozprávali pohľadom - takže prihovoriť sa nebolo vôbec ťažké...

"Pripomínate mi môjho deda", začala som komunikáciu. "A viete čo? Vy mne moju vnučku", hneď odvetil s úsmevom. Za krátku cestu sme toho stihli prebrať dosť.. Cesta ubiehala rýchlo. Snáď sa ešte - stretneme:-)

Ako je to možné, že niekto sa cíti plný života aj vo veku 74 rokov? A niekto.. v 45 - ke prehlási - že je "starý". Ľudská psychika robí naozaj divy! Jedno je isté, máme vždy možnosť voľby a všetko to máme zakódované len a len - vo svojej hlave! Programy sú rôzne. Aj tu je možnosť výberu! Ako v digitálnej televízii:-) Obzerám si ešte raz ľudské bytosti v autobuse..

Každým dňom máme možnosť vybrať si - ktorej emócii dáme voľný priestor. Niekto tak - neustále a za každých okolností vyjadruje svoju - nespokojnosť!? Ľudské bytosti sa radi sťažujú, "ťažkajú si" - ako je to všetko zlé..

Ale... tento človek bol iný. Zaujal ma svojim láskyplným pohľadom. Nevydobíjal si miesto na sedenie v autobuse. Nefrfľal! Nesťažoval sa na svet! Z jeho očí dýchala - pokora. Šaty jeho srdca boli - "pekné"..

Hm, kiež by takýchto ľudských bytostí bolo viac! Keď niekto vysiela lásku a radosť - obklopuje ho iná energia. Keď sa však ľudské bytosti neustále sťažujú - energia sa stráca mávnutím paličky.

A tak.. som rozmýšľala celý deň nad tým správnym výrazom pre tohto staršieho pána. A napadlo mi iba jediné - "ľudská peknota duše"...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?