Človek a jeho modly... (Z myšlienok S. N. Lazareva)

Autor: Katarína Lorenčíková | 24.12.2011 o 23:07 | (upravené 25.12.2011 o 15:09) Karma článku: 3,57 | Prečítané:  591x

"Pani učiteľka, čo by ste si želali od Ježiška?", spýtala som v poslednom týždni jedna z mojich žiačiek. Táto otázka ma dosť prekvapila. Pritom - celkom normálna otázka - keďže je čas vianočný. "Ja? Nepotrebujem vlastne nič, iba dobre si oddýchnuť. Koniec koncov - najdôležitejšie je zdravie.  Z rozprávania viacerých senzitívnejších ľudských bytostí som zistila, že mnohé človečiny  mali zdravotné problémy v letných mesiacoch, ktoré často končili operáciami. Kto strávi dlhší čas v nemocnici - rýchlo si uvedomí, čo je naozaj to - podstatné a dôležité, rýchlo si uvedomí cenu zdravia..Takže - na otázku - čo si naozaj prajem,..??? - by som rozhodne odpovedala - že najdôležitejšie je zdravie! Zdravie a láska - ako hybná sila života - to je to najpodstatnejšie.  Ak sa človek necíti zdravotne ok - všetko ostatné je marné a zbytočné. Ak človek - prestáva cítiť lásku a svetlo - nie je schopný nachádzať zdravie. Jedno bez druhého nie je možné! Navyše - ak zachádzame do depresie - narušujeme svoje energetické pole. Neschopnosť vysielať lásku, neschopnosť nachádzať svetlo a zmysel ľudského bytia - je jedným z porušení základných pravidiel Prírodného zákona. Ničíme si tak svoju energetiku.

Viac krát som sa presvedčila o tom, že zmena myslenia vedie k zmene zdravia. A naozaj - niekedy je ťažko vidieť z ťažkých mračien - ten kúsok záblesku svetla. Ale - my sme toho naozaj schopní! Ak však - chceme na sebe pracovať. Často sme však zahltení vonkajšími okolnosťami, ktoré - sme si - nakoniec aj tak  spôsobili  iba  - my sami. Zákon akcie a reakcie pracuje neustále. Príčina - následok. Večný kolobeh a reťazec. Vytvárame si ten svoj svet. Maľujeme si svoj obraz života. Záleží len na nás - aký bude. Farebný? Oranžový? Čiernobiely? Šedý a tmavý? Alebo.. svetelný a žiariaci farbami,..? :-)

Máme sklony vytvárať si rôzne závislosti. Modly. Podľa S. Lazareva - existuje niekoľko modiel. Čím viac si ich existenciu uvedomujeme - tým máme viac možností k ich odstráneniu. Modla práce, modla lásky, modla schopností... atď. Modly - to je to, na čom sme závislí. Každý máme rôzne túžby, očakávania. Keď na niečom priveľmi "visíme" -  dané túžby, ktoré sa stali cieľom - sa začínajú postupne zablokovávať. Často sa sústredíme na prácu. Vložíme do nej veľa energie, začíname si ju stavať na piedestál. Práve v tomto okamihu - je náš vklad zmarený. Prichádza blokácia , ktorá je nutná. Upozorňuje nás na to, že náš spôsob života - nie je normálny.

V dosť veľa prípadoch sme schopní zájsť do extrémov. Dané okolnosti potom vnímame - ako najväčšiu nespravodlivosť sveta, pričom urobíme zo seba obeť. Obeť - to je ďaľší spúšťač mnohých udalostí. Príčina - následok. Nechápeme, čo sa to deje s našim životom, tápame. Často však nevidíme - že sme si svojim myslením - svojou "modlou" - spôsobili sami v sebe konflikt, ktorý sa preniesol aj do vonkajšieho sveta. Situácia, ktorá sa deje - nás chce upozorniť na to, aby sme zmenili smer cesty, myslenia a následného konania.

Inou modlou je - modla lásky. Dve ľudské bytosti sa pritiahnu z istých dôvodov. Vo vzťahu máme tendencie - zbožšťovať druhé pohlavie. Najmä v začiatočných fázach. Závislosť na niekom inom, túžba vlastniť toho druhého nám bráni prežiť a nachádzať skutočnú lásku. Muž potrebuje ženu, žena - muža. Ale muž nepatrí žene a žena nie je vlastníctvom muža.

Každá ľudská bytosť by mala nájsť sama v sebe lásku a šťastie. Iba vtedy sú ľudské bytosti pripravené pre hodnotný partnerský vzťah. "Láska k inému človeku, akékoľvek ľudské šťastie -  je prostriedkom pre nahromadenie Božského." (S. N. Lazarev - Diagnostika karmy 6)

Sme rôzne bytosti. Máme rôzne hodnoty, rôzny náhľad na svet. Svet je rozmanitý a formujú ho naše pocity. Je krásny vtedy, ak sú krásne a rozmanité aj naše pocity. Ak však "zdrevenieme" v oblasti citov - svet sa stáva čoraz bezfarebnejší a jednotvárnejší.

Naše detstvo - to je kaleidoskop, svet sa skladá z tisíce farieb, vôní, zvukov, malých čiastočiek, ktoré zapadajú do seba. Tisíce farebných sklíčok tvoria nespočetné variácie, ktoré majú rôzne odtiene. Čím viac ale stárneme - máme tendencie uchopovať svet čiernobielo. Kúsok šedivého skla sa prejavuje v rôznych kompozíciách. Neschopnosť nachádzať zmysel života a vidieť svetlo - vedie k zablokovaniu prúdiacej energie človeka. Často vedie k ťažkým zdravotným stavom. Porušujeme zákon prírody, Božský zákon. Odpájame sa od Božského vesmírneho zdroja, ktorý je nám dávaný. Boli sme stvorení z lásky a sme súčasťou životného cyklu.

Máme tendencie mať opraty vo svojich rukách. Ovládať svoj život a mať ho pod kontrolou. Niektoré veci si tak sami v priebehu nášho života zablokujeme. Čím viac chceme svoj život ovládať - tým viac sú niektoré veci zablokovávané. Predstavovali by pre nás nebezpečie. Aby sme sa nestali otrokmi emócií, udalostí, očakávaní, túžob - je potrebná rovnováha dvoch emócií. Ľudskej lásky a Božskej lásky. Božská láska - nie je na ničom závislá.

Božská láska - "To je vtedy, keď je pre Vás cit lásky v hĺbke duše dôležitejší -  než milovaný človek. Vtedy - keď nás milovaná bytosť zradí, urazí, opustí, či zomrie, vy Váš cit lásky zachováte. Vtedy láska k inému človeku pomáha rozvíjať cit Božskej lásky, ktorý bol v duši vždy, ktorý existoval pred počatím a bude existovať aj po smrti. Zvykli sme si žiť ľudskou logikou, kde city nemôžu byť príčinou, môžu byť iba následkom - najskôr vzniká situácia, potom reagujeme na ňu pocitmi. To znamená- že city od začiatku závisia na okolitom svete a rodia sa z neho.  Ale to je omyl ľudskej logiky! A existuje aj Božská logika - podľa ktorej je cit prvotný a situácia druhotná. A naše hlbinné emócie určujú - čo sa nám stane v budúcnosti. Ovládaním hlbinných emócií začíname meniť seba, okolitý svet a udalosti v ňom." (S.N. Lazarev - Diagnostika karmy 6)

Existujú tri reťazce. Reťazec A - láska. Reťazec B  - pocity. Reťazec C - okolnosti, udalosti. Záleží na tom, na čo sa sústredíme. Keď sa sústreďujeme na reťazec A - nastáva hromadenie lásky, priestor sa rozpína a svet žiari farbami. Keď svoju pozornosť sústreďujeme na vonkajšie okolnosti a udalosti, nakoľko sa upíname k vonkajšiemu svetu a naše túžby narastajú a stávame sa na nich závislými - natoľko sa odfarbujú naše city. Keď dávame priestor tretiemu reťazcu - akákoľvek nepríjemná situácia vyvoláva agresiu, smútok, podráždenie.

Na záver ešte niečo z myšlienok a skúseností  S. N. Lazareva:

"Cit Božskej lásky rodí všetky ostatné city. City určujú štruktúru priestranstva, z priestranstva sa rodí hmota. Rozvíjajúci sa hmotný svet plodí myšlienky. Hromaďujúce sa a rozvíjajúce myšlienky  sa zhusťujú a stávajú sa z nich city. City sa postupne spájajú a premeňujú v zdroj, v Božskú lásku. Vesmír dýcha, pričom neustále dostáva lásku a vracia ju späť. Láska sa stáva duchom, potom hmotou. Hmota sa stáva duchovnejšia a tiahne sa k láske. City rodia situáciu a rodia sa zo situácie. Vychádzame z lásky a opúšťame svet v láske. Vesmír je holografický nielen v čase, ale aj v priestranstve. Nosíme v sebe Vesmír od samého začiatku jeho vzniku a nosíme v sebe zavŕšenie jeho existencie.  A nakoľko cítime začiatok a koniec všetkého existujúceho, tj. z čoho všetko vzniklo a kam to zmizne, natoľko nás naše vonkajšie priania privedú k rozkvetu a k rozvoju..." (S. N. Lazarev - Diagnostika karmy)

"Rozumom som dávno pochopil, že život - to nie sú peniaze, jedlo, dokonca ani poznanie - ale láska, ktorá prestala byť na všetkom závislá..." (S.N. Lazarev - Diagnostika karmy)

(Inšpirácia a zdroj - S. Lazarev - Diagnostika karmy)

Želám  - Žiarivé  a pokojné sviatky všetkým ľudským bytostiam.....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?