Slovensko na hodinu zhasne! Hodina Zeme - zhasnime aj my!..

Autor: Katarína Lorenčíková | 31.3.2012 o 18:53 | (upravené 31.3.2012 o 22:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Zhasnime svetlo na hodinu a pripojme sa k Hodine Zeme. Slovensko sa dnes zapojí do celosvetovej environmentálnej iniciatívy. Projekt Hodina Zeme - chce poukázať na globálne otepľovanie našej planéty, chce upozorniť na to, aby sme si svoju planétu Zem chránili, vážili. Pripojme sa aj my k tejto myšlienke - a jednoducho zhasnime svetlá na hodinu. V čase od 20.30 - 21.30 sa tak zaradíme k štátom, ktoré túto myšlienku podporili v minulosti.  V tomto čase zhasnú viaceré hrady - Bratislavský hrad, Strečno, Spišský hrad, Oravský hrad, hrad v Starej Ľubovni, Budatín, Nitriansky hrad. V úplnej tme ostane aj Primacionálny palác, budova Národnej rady. V tomto čase bude vypnuté osvetlenie v mnohých iných mestách - Poprad, Košice, Prešov. Vypnime svetlá na hodinu, toto vypnutie je podľa organizátora projektu  symbolické - má vyjadrovať nádej a vieru v pozitívne zmeny, zapojených je množstvo firiem a organizácií. A tak iba jednoducho zhasnime a popremýšľajme, čo by sme mohli urobiť pre našu planétu Zem, ako sa k nej správame.. Uvedomujeme si dostatočne zmeny, ktoré sa odohrávajú v posledných rokoch na našej planéte? Vieme si vážiť Matku Zem???? Pripojme sa k 1,8 miliardám ľudí sveta..

Hodinou sa to všetko iba začína. V tomto čase sa zhasnú svetlá v mnohých krajinách. Do projektu sa zapojilo viac ako 5000 miest - v 147 krajinách celého kontinentu. Tento rok pribudne Líbya, Alžírsko, Bhután a Francúzska Guyana. A taktiež - v úplnej tme bude -  Eiffelova veža, Louvre, Brandenburská brána, Šikmá veža v Pise, Buckinghamský palác či Empire State Bulding. Krajinou, ktorá uzavrie projekt Hodina Zeme - nebude tento rok Samoa s iným časovým pásmom - ale Cookove ostrovy.

Podľa odborného garanta a koordinátora  projektu Jaroslava  Merca  - "Hodina Zeme nebude už len na planéte Zem, ale aj na palube vesmírnej stanice ISS na obežnej dráhe, kde bude astronaut André Kuipers zhotovovať snímky a sledovať Hodinu Zeme," ...

Projekt Hodina Zeme odštartoval svoju činnosť v roku 2007 - v Sydney, za pár rokov podporili tento projekt mnohé krajiny. Ich počet je každým rokom vyšší. Na Slovensku organizuje projekt Sekcia ochrany pred svetelným znečistením Slovenskej astronomickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied a Slovenský zväz astronómov amatérov.

Či si to uvedomujeme, alebo nie - naša planéta Zem prešla mnohými zmenami. Venujme jej hodinu a pripojme sa k 1,8 miliarde ľudských bytostí celého sveta a podporme myšlienku projektu Hodiny Zeme.

A tak dnes v čase - od 20:30 - 21:30  jednoducho zhasnime svetlo a vytrvajme hodinu v tme......

Pekný meditujúci večer všetkým ľudským bytostiam Planéty Zem:-).........

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.

SVET

Najvyšší kostol na svete ohrozuje ľudský moč

Ľudí neodrádza polícia ani vysoké pokuty.


Už ste čítali?