Vitajte u Slováka!

Autor: Katarína Lorenčíková | 2.7.2012 o 15:49 | (upravené 2.7.2012 o 17:35) Karma článku: 13,41 | Prečítané:  1602x

A neprestávame sa stále diviť! Je sobota. 30. júna. Čas - 23:45. Miesto stretnutia  - Slovak pub. Vchádzame totálne vyčerpaní z tepla, ale s dobrou náladou, pretože - ako sme sa dočítali v otváracích hodinách reštaurácie - sobota - otvorené do 02:00. Yees! Dáme si dobre pivčooo! Už ho vidím a cítim súčasne v mojom brušu! Dobre vychladené! Zložíme sa na jednej z lavíc, unavení z tepla čakáme na obsluhu. Možno budeme aj papať. Dobré halušky nie sú na zahodenie! Po chvíľke prichádza mladá čašníčka, ktorá nás hneď prekvapí, pretože - opätovne hneď a zaraz chce za pivo  - účet. Vraj - koniec služby! Chápem a hneď vyťahujeme drobáky euráky. Vytešujeme sa z piva! Orgazmus! Koľko málo stačí niekedy k radosti! Po chvíľke však prichádza nová klapka, nový strih a ja sa cítim ako v dokrútke relácie Uragán "U Slováka." Čašníčka vymieňa obrusy a moje pivo je ešte stále nedopité. Zatvára nám okno, ktoré je asi jediným zdrojom vzduchu. Ešte stále znesiteľné! Dokrútka ale pokračuje! Sem tam sa objavia hlavy čašníkov a čašníčiek, ktoré sa pozerajú jedným očkom, či sme ešte stále tu a či sme náhodou nevypadli! Nie, ešte sme stále tuu!! Veeeď - my Slováci sme trpezliví hostia. Kadečo prežujeme!

Občasne počuť ich hlasy: "Ešte sú stále tu?"... Hm, veru bohužiaľ, ešte stále Vás obšťastňujeme našou malou návštevou. Veď je niečo cez polnoc a otvorené majú do druhej! Vychádzam z čisto preverených informácií a ešte raz sa pozerám na účet a na otváracie hodiny. Sobota - otvorené do 02.00.

Keď už ale prišiel čašník a namrzene zhasol svetlo v jednej z miestností reštaurácie - pochopili sme! Jasné, treba vypadnúť! Urobiť to urýchlene, potichúčky a so sklonenou hlavou... Už takmer po tme - ale chápeme! Vypadnúť! Neobťažovať!

1341103395591.jpg

Je 00.32. Prichádza znovu  čašníčka s vetou: "Prepáčte, mohli by ste už dopiť? My už zatvárame..."

"Prosím? Veď máte napísané, že  - v sobotu - otvorené do druhej hodiny...", nechápavo skonštatujem a ostávam v nemom úžase.

Odpoveď čašníčky: "Áno, ale.. viete, už ste tu iba vy. Už tu nie sú hostia a my preto zatvárame.."

Musím uznať! Zaujímavá odpoveď! Ak my nie sme hosťami reštaurácie, otázkou je - kto sú hostia???

Čo sa definuje pod slovom hosť? V reštaurácii sme sa chceli aj najesť. Do reštaurácie chodievame často - sme častými hosťami a zákazníkmi.

A mimochodom... Kým sme tam sedeli - prišlo aj zopár hladných a smädných cudzincov, lenže - tí, keď videli tak otrávenú "bartislavskú" obsluhu - došlo im, že tu sa veru ani nenapijú, ani nenajedia!

Hovoríme si Bratislava -  litlle - big city!

Hovoríme si - Eurozóna a tvárime sa, ako keby sme boli na úrovni Viedne, či iných štátov...

Máme európske ceny..

Chceme sa za každú cenu vyrovnať Západným európskym krajinám. Lenže zabúdame - že sme úplne inde. Ako sa správame? Aké sú naše služby? Čo ponúkame? Akú máme povesť v iných štátoch? Ako sa prezentujeme?

Bratislavské služby ma v poslednej dobe fascinujú!

Stále je to iba o nás - o ľudských bytostiach..

Nevieme sa k sebe správať, obliekame šaty ľahostajnosti a ignorancie. Zanikla úcta, zanikol pojem - zákazník. Ceny stúpli hore - kvalita však pokulháva. Potravinové škandály! Cenové relácie nie sú priamo úmerné kvalite!  A človečiny sa neustále divia!  Oči sa im vyočujú z prístupu niektorých ľudských bytostí v reštauráciách,...

Vitajte v reštaurácii U Slováka.  Ako bonus získate - neobyčajný zážitok, na ktorý určite len tak ľahko a rýchlo nezabudnete!

A keď zmizol zo stola aj obrus a svetlo sa zhaslo - už nebolo ani.. čo povedať!

Slovak pub  - podnik, ktorý sa mi doteraz javil ako podnik  s celkom fajn kuchyňou, ktorý - ak by chcel - mal by čo človečinám ponúknuť. Ovšem - ak by sa chcelo ponúknuť! Naše slovenské halušky stále nevieme predať, nevieme si ceniť to naše - slovenské... Ale hlavne - nevieme sa správať!!!

Slovak pub - podnik v centre mesta - ktorý často navštevujú cudzinci. Aký dojem na nich zanechá Bratislava a obsluha tejto reštaurácie? Akú vizitku o Slovákoch prezentujeme???

Sledujem, vnímam, pozorujem, porovnávam... a stále nechápem!

Kam smerujeme svojim správaním?

Zhaslo svetlo. Zmizli obrusy.. Len akosi priveľa otázok ostalo v tých našich makovičkách!

Čas 00.34 - odchádzame z reštaurácie znechutení, navyše aj smädní a hladní.

"Už odišli, konečne, môžeš zatvoriť!", povie jedna z čašníčiek, ktorá má nohy na stole a fajčí cigaretu.

No jasné, nebojte sa, veď my už ideme do ....!!!

Rozdýchavame správanie čašníčky. Cestou domov - ešte jedna prechádzka uličkami Starého mesta. A zase sa nestačíme diviť!  Tento odpadkový kôš na Hlavnom námestí - je zakaždým  plný!

1341106144077.jpg

Zrazu niet čo povedať!

Zmizli všetky slová, frázy, vety, ........

Na svetlo sveta sa však derie iba jedna a tá istá otázka - Kde to sme a ako sa správame???

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?