Doba falošných prorokov

Autor: Katarína Lorenčíková | 27.7.2011 o 23:29 | (upravené 28.7.2011 o 10:36) Karma článku: 3,73 | Prečítané:  422x

Múdre knihy hovoria -  je Vek vodnára. Čo to znamená? Znamená to množstvo vecí - Uranský vzdušný princíp dáva priestor slobode, individualite, rebélii, záujmu o okultné vedy a nadprirodzeno. Samozrejme - môže to byť na jednej strane pozitívne - rozvoj ducha je predsa pozitívny. Ako človek zaoberajúci sa umením - môžem zo skúseností povedať - že umenie priťahuje čoraz viac ľudí, sú to naozaj ľudia zameraním rôzni - technický a ekonomický smer. Oni podvedome cítia, že potrebujú rozvíjať pravú hemisféru, že im niečo chýba. Okrem tohto aspektu je urán  aj znamením výstredností a kreativity, taktiež ale šokujúceho spôsobu života a nazerania na svet. Uranský princíp dáva priestor voľnomyšlienkárstvu vo všetkých smeroch, či už negatívne, alebo pozitívne. Ľudia sa začali obracať k duchovnu. Vznikli rôzne cesty, rôzne smery, podporili sa rôzne hnutia, prerástol záujem o ezoteriku, budhizmus, zenbudhizmus, zen samotný, hinduizmus, tao, ešte viac sa rozvinuli rôzne spoločnosti, kresťanské spoločnosti - ktoré s kresťanstvom nemajú nič spoločné - pod rúškou kresťanstva sa skrýva fundamentalizmus. Tým - samozrejme - nechcem útočiť na kresťanstvo ako také. Je to o všetkých náboženstvách.

Či už je to zen, budhizmus, kresťanstvo alebo samotné iné náboženstvo - v našej spoločnosti sa rozvinuli rôzne spoločenstvá, sekty. Nechcem zovšeobecňovať, nechcem útočiť na nič konkrétne - iba chcem pretlmočiť vlastnú skúsenosť, ktorá nebola pozitívna.

Ráno. 8.30. Sobota. Zvoní telefón. "Ahoj,.. neruším? Spíš? Nešla by si s nami na jednu akciu do Čiech? Pár ľudí chce vidieť kostol, ktorý je tu blízko na Morave, oni sa tam modlia a meditujú. Pozrieme pamiatku, .. pekné okolie,.. nemusíme tam byť s nimi,.. veď čo budeme robiť? Máme to ako výlet..." ozval sa kamarátkin nadšený hlas hneď zrána. Keďže som človek otvorený všetkému novému - súhlasila som a hneď poobede sme vyrazili.

Cesta bola celkom fajn, pribudli nejakí noví ľudia, ktorí - ako sa zdá - absolvovali rôzne kurzy - či už z kresťanskej tématiky, alebo ezoteriky - zameranie som už vtedy nechápala, pretože bolo rôzne... Okrem toho - čo sa týka duchovných vecí - podľa mňa - neexistujú predsa skratky, isté veci sa naučiť nedá. Spojenie kresťanstva, meditácie a ezoteriky ma už vtedy desilo.

A sme na mieste,.. "Hm, takúto samotu som si nepredstavovala", pomyslela som si - cítiac zvláštny pocit neistoty a napätia vo vzduchu. Vstúpili sme do kostola, ktorý vyzeral dosť schátralo. Kostol na kopci - vraj veľké energetické centrum,... Desilo ma to. Desili ma zvláštni ľudia, ktorí sa skrývali za rúšku falošnosti a viery, desilo ma prostredie, ktoré som nepoznala. A tak si zrazu človek uvedomí, že to až tak dobrý nápad nebol. Neskoro. Ale - možno , "možno mám predsudky?", ozvala sa vo mne moja zvedavosť.

Tma,.. divné tváre ľudí sediace pod dekami so zvláštnym pohľadom. Po chvíli ma premkol zvláštny pocit, začala mi byť zima,... "Nie, neostanem tu, musím odísť", ozvala sa moja intuícia. Naspäť sa už ale nedalo. Dvere sa otvoriť nedali. Zamknuté? Nemôže byť zamknuté. Skúšam raz, druhý krát, tretí krát,... nič.... Zhrozene som sa poobzerala po ľudských bytostiach tejto tajuplnej "seansy" - ale nikto si ani nevšimol, že ja chcem odísť. Žeby to nevideli? Žiadna empatia?

Po chvíli, ktorá pre mňa znamenala snáď väčnosť, pristúpil k dverám starší pán. "Prečo chcete ísť,..? Tu sa neodchádza,...Ak raz vstúpite, tu sa neodchádza. Mali by ste ostať,.." odvetil, so zvláštne falošným úsmevom. Žiaľ,..alebo našťastie? - ..empatia bola vždy jedna z mojich silných stránok. "Necítim sa dobre, potrebujem vzduch,..", odpovedala som. Hlboko som sa mu pozrela do očí - .... zaváhanie,.... nakoniec však dvere otvoril,..

Vyšla som na vzduch šťastím bezseba,.. "Konečne môžem voľne dýchať,...", prešla som sa okolo kostola rozmýšľajúc - prečo som vlastne tu,..

Kamarátka prišla po chvíli za mnou. "Kde sme sa to ocitli,..?" spýtavo na mňa hľadeli jej hnedé oči. Obe sme chceli ísť už domov,.. Náš známy, ktorý v tejto skupine bol sa na nás hneval. "Vyyy,... Prečo ste sem vlastne prišli,..? Narušili ste nám celú seansu, nie ste na dostatočne duchovnej úrovni, nemali ste sem vôbec chodiť", dodal s nechápavým a nenávistným pohľadom. Obe sme sa na seba pozreli - a bez slov sme sa vrátili k autu.

"Len sa dostať domov,....", pomyslela som si.

My nie sme na dostatočne duchovnej úrovni? A to už on ako môže vedieť? On s nami žije? Nepoznáme sa až natoľko dobre, aby mal takúto informáciu, názor. A ako si vôbec niekto môže dovoliť niečo také povedať?

Ešte raz som si prezrela týchto ľudí. "Osvietení" , - presne tak sa  tvárili. Títo ľudia môžu prečítať aj 150 kníh, navštíviť 200 kurzov o mandalách, čakrách, jóge - ale pre mňa - nemajú základné - ľudskú pokoru.

Kde je pokora, láska? Kde,..? Nech verí človek v čokoľvek - či je to budhizmus, taoizmus, kresťanstvo -dôležité je predsa to, ako žije, koná, ako sa správa k ľuďom...

,..pokora k vyšším zemským princípom,...

,.. pokora k inému človeku,....

,..to je to, čo nám ľuďom odjakživa chýbalo,..

Sme pyšní,.. Berieme sa iba príliš vážne...

Cesta bola dlhá,... týmto ľuďom už bolo jasné - že s nimi nehráme hru. "Nedostali nás,..", pomyslela som si hľadiac na ich falošné tváre. Alebo ,.. "dostali,..?",... takto sme si to nepredstavovali. Nahovorili nás na výlet. "Uvidíte pekné okolie, prejdete sa, možno sa Vám to bude páčiť,.." - tak zneli ich slová,..

"Kto sú títo ľudia?..čo hľadajú?... po čom túžia?...ako žijú...?", zauvažovala som. Hovorili o Kristovej láske,.. spojenie ezoteriky, meditácie a fundamentalistického kresťanstva??? ...nie, nie, nijako mi to nedávalo zmysel. "Ježiš nás miluje", hovorili cestou v aute, neprirodzene sa tváriac  a hľadeli na nás ako zatratencov a vydedencov spoločnosti.

Moje skúsenosti z minulosti boli rôzne - nie som človek predsudkov a každý vhľad a poznatok ma obohatil - či už to bolo kresťanstvo, hinduizmus, budhizmus, tao, zen,.. Ale toto -  to sa nedalo priradiť k ani jednému...  Z očí "osvietencov" dýchala faloš..

"Chameleóni", pomyslela som si  - správali sa totiž tak - ako sa im to hodilo  a ako to v danej chvíli potrebovali.

Viem rozpoznať, keď ľudia klamú. Títo iba hľadali svojich ďalších privŕžencov do svojho "spoločenstva", do svojej "seansy",...

Každý človek hľadá svoje odpovede na otázky. Každý z nás má ale tú svoju vlastnú cestu, ktorá nevedie nijakými skratkami. Predsa nám nikto nemôže natoľko zasiahnúť do života, že ho bude ovládať, manipulovať nami - samozrejme - všetko v záujme "duchovna" - ako to hovoria títo "osvietenci":-)

 

Nastala doba "falošných prorokov"...

Majme oči na stopkách a dávajme si pozor, kde sa ocitneme,...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?