Životný štýl a la facebook

Autor: Katarína Lorenčíková | 29.7.2011 o 17:21 | (upravené 29.7.2011 o 21:50) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  559x

21. storočie.... Rozkvet "technickej civilizácie"... Môžme byť na Severnom póle a byť v kontakte s našimi srdcu blízkymi osobami,.. Môžme byť na Malorke a komunikovať cez internet s našimi priateľmi... Vznikli: -"hovoriace hodinky",.... -budíky, ktoré snímajú fázy spánku,..... -"chodiace budíky",.... -dotykové telefóny,.... -práčky, ktoré pomaly samé perú,.... -topánky, na ktorých sú kolieska,.... -vysávače, ktoré samé vysávajú,.... -multifunkčné telefóny, ktoré majú rádio, mp3 prehrávač, kameru a fotoaparát v jednom,..... -zahrievacie rukavice,........a veľa iných crazy zábaviek , ktoré nám urobili ten náš život pohodlným,..... Život moderného človeka = pohodlnosť..... Navštevujeme Zumbu, Pilates - lebo sa to nosí,..... Chodíme do fitnescentra - lebo je to jediný zdroj nášho pohybu,... Chatujeme,..... Surfujeme po internete,..... Nakupujeme cez internet,..... Platíme svoje finančné transakcie cez internet banking,..... Máme 300 emailových schránok a 300 profilov na sociálnych sieťach,..... Používame facebook,.....

Využívame elektronický kalendár,... elektronické knihy, ktoré zaberajú málo miesta,..

Máme možnosť použitia pripomienok a upozornení na dôležité dátumy,..

Môžme použiť elektronické alarmy a upozornenia, ktoré nám dávajú na známosť - kto má kedy narodeniny a iné sviatky,..

Použiteľné sú šablóny smsiek, ktoré s obľubou využívame pri vianočných pozdravoch - a to len stlačením jedného tlačítka - "rozposlať",.. (PS - dávajte si pozor, .. raz som dostala od kamarátky smsku k Vianociam - a pod ňou bolo - Christofer s rodinami:-)..)

Pre náročných - existuje služba  - doručenie kytice aj s blahoželaním - pre dámy,...

Pre ešte náročnejších - možnosť využitia kurzu - "Ako zviesť ženu na ulici,.."

Nestačí nám ponuka,..?

V tom prípade si kliknite na internetovú stránku zlavy.sk - objednajte si poukaz-  a zažijete trošku vzrušenia - vyskúšajte Zorbing , kde Vás nachvíľu spustia dolu kopcom v železnej guli,... Málo? Hľadajte inú zľavu,.. napríklad - previesť sa v pretekárskom aute pri prekročenej rýchlosti,...

A ešte pre náročnejších,..? Ak nám nevyhovovala ani jedna z týchto možností - môžme si rezervovať voľný pozemok na jednej z planét - vraj - je to teraz výhodné - tak nenechajte to len tak,..:-)

Hm,.. áno,.. máme pohodlný život,...

Pamätám sa na dobu, kedy mobilné telefony neboli. Ako sme to len robili, že sme vedeli prísť na presný čas a miesto po vzájomnej dohode - bez mobilného telefónu,... ? Bolo to tak dávno,..?

Veď kedysi,...

Kedysi sme mali čierno - bielu telku... Niekedy tak došlo k občasnej výmene názorov - kto prepne príslušný televízny kanál,... mali sme len 2 - STV 1, STV 2,.. a stačilo nám to,...

Kedysi,... sme sa tešili, keď začali predávať prvé rifle - neuveriteľný módny hit. A keď boli z tuzexu - to už boli iné rifle:-)

Kedysi,... sme sa ako deti dokázali celé hodiny hrať na skrývačku,...

,..vymieňali sme céčka,..

,..skákali sme cez gumu,..

,..skákali sme cez švihadlo,..

,..v školských laviciach sme hrali piškvorky,.. alebo obesenca,..

,..alebo ,.. sme si púšťali so spolužiakmi v škole šarkana,...

A teraz,..? Prídeme domov,.. unavení a zničení z práce,... zapneme hneď televízor,.. alebo internet,.. Nevidíme ten farebný svet okolo nás,.. lebo čas - je príliš rýchly,..

Čo vidíme teraz,..?

 

.. vidíme iba - farebnosť internetových stránok:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?