Nevysielajme strach

Autor: Katarína Lorenčíková | 29.7.2011 o 22:37 | (upravené 30.7.2011 o 10:56) Karma článku: 1,73 | Prečítané:  393x

Milujem večerný výhľad na nočnú utíchajúcu ulicu, celú Petržalku a vysvietený bratislavský hrad... Milujem nočnú hudbu ticha,... Milujem hudbu rána,... spievanie vtákov,... Keď Pán slnka - "Slnečník"- hladí svojimi lúčmi všetky živé bytosti. Otváram okno,... Koľko ľudí je schopných precítiť atmosféru ranného zobúdzania,..?? Koľko ľudí sa ráno a večer zamýšľa nad životom,.. ? Koľko z nich sa skutočne zamýšľa ako žije,..? Či koná správne,..? Okná,... ,..koľko rozsvietených okien,... koľko príbehov,... koľko emócií - iba v jednej bytovke Petržalky,.. "Paneláky,.. veď niečo povedzte zo života týchto rýchlo žijúcich bytostí,...", premýšľam hľadiac na nočnú Petržalku,... Ľudia,... bytosti, ktoré celý život hľadajú tú svoju správnu cestu,... Naľavo,..? Napravo,..? Ktorá cesta je tá správna,..? A niekedy,.. niekedy - keď sa už zdá, že sme našli ,... - otvorí sa nová - tretia cesta,... Len tak,.. znenazdajky,... Niektoré udalosti priťahujeme my,... Niektoré - sa nám vkradnú do života,..... Potichučky,.... Znenazdajky,... Ako ranné lúče pána Slnečníka ráno na vankúši,.....

A keď už sa zdá, že sme presvedčení o svojich pravdách, že sme našli to, čo sme hľadali, otvoria sa iné dvere - vtedy sa tam hore "Niekto" pousmeje - a všetko je zrazu inak,......

Hovorí sa, že človek je zodpovedný za všetko, čo sa udeje,.. Do akej miery sme však schopný ovplyvňovať chod vecí,..? Chod sveta,..? Udalostí,..?

Kozmické zákony nás upozorňujú na nezasahovanie do toku života,.. nezasahovanie do zákonov "Matky prírody,...",  do jej prirodzeného rytmu, ktorý plynie v harmónii  s vesmírom,..   Každý opätovný zásah pociťujeme ako nerovnováhu,.. či už udalosťami, situáciami, ktoré sa udejú, alebo zlým zdravotným stavom.

Zničili sme si svoju planétu,... Prestali sme sa o ňu zaujímať. Naša Zem už kričí to svoje - "dosť", len my nepočúvame. Otrasy, povodne, zemetrasenia, sopečné výbuchy. Zmätené počasie. Čudujeme sa,..?

Prestali sme žiť v zákonitostiach matky Zeme a prírody.

Vnímať jej cykly,.. jej prirodzený rytmus,... jej krásu,... energiu,...

Zabúdame na to "podstatné",..

,..spríjemnili sme si život technickými možnosťami, ktoré nás natoľko pohltili, že si už nevieme vážiť ani ten kúsok prírody, ktorý je nám dávaný, .. ten malý kúsok prírody, ktorý nám ešte ostal.

Veľkou udalosťou posledných rokoch bol Černobyľ, ktorý vyvolal veľký rozruch,.. Ako dieťa mám v pamäti správy o výbuchu Černobyľu, vidiac vrtuľníky nad našimi oknami - netušiac - čo sa stalo... Za komunistického režimu sa však - veľa o tom  nenahovorilo. Prešli roky rokúce  - a až po dlhom čase boli odhalené vtedy utajované a zakrývané skutočnosti tejto strašnej skazy, ktorá sa mala tendenciu zastierať. O radiácii, ktorá mala dopad na ľudstvo - sa začalo hovoriť až posledné roky, keď ľudia na sebe - svojom okolí - svojom zdravotnom stave - pocítili následky tejto zničujúcej katastrofy,.. Vplyvom požiaru rádioaktívny Černobyľový mrak zahalil takmer celú Európu. Posledné štúdie ukazujú vplyv Černobyľu v 10 okresoch Slovenska,.. Stará Ľubovňa, Levice, Lučenec, Nové Zámky, Galanta, Nitra, Žiar nad Hronom, Dunajská Streda, Nové Zámky, Dolný Kubín - vo všetkých týchto okresoch bola zaznemenaná nadpriemerná radiácia. Podľa neskorších štúdií - prvá vlna radiácie nastala počas prvých  týždňov po  havárii,.. druhá vlna radiácie sa udiala v prelome rokoch 1986/1987, kedy boli konzumované oblininy z roku 1986, taktiež mlieko a mäso so zvierat, ktoré boli kŕmené senom počas leta skosené roku 1986. Osobne mám v pamäti spomienku, ako sa zakopávalo na Východnom Slovensku do zeme mlieko, žinčica, akékoľvek iné mliečne výrobky, bryndza,...

Významnou udalosťou, ktorá negatívne ovplyvnila našu planétu - je výbuch Fukušimy. Fukušima sa ocitla takmer vo všetkých svetových denníkoch behom pár hodín. Vyvolala celosvetový boom,.. Ako rýchlo sa však tieto správy objavili, tak aj rýchlo zmizli. Všimli ste si,..? O udalosti Fukušimy sa už takmer vôbec nehovorí.

A o čom sa s obľubou hovorí,..? Nepočuli ste obľúbené "konštruktivistické teórie", ktoré hovoria o konci sveta?  Mám pocit, že sa to teraz vyslovene "nosí",..

Prvé teórie o konci sveta ľudia tak nejako neodhadli. Na prelome roku 1999 sa už vtedy zauvažovalo o skončení milénia  - prvým januárom v roku 2000. Nevyšlo..:-) Tieto tendencie mali ambície sa presunúť na rok 2001,.. No ani to sa nestretlo s "úspechom".

Nová teória sa hrá s číslami - 1.1.2011,... Iné teórie hovoria o dátume 2012. Problémom je, že ľudské bytosti majú tieto teórie  aj tak trochu "radi",.. Čo príde po týchto teóriách,..? Nová teória,..? S obľubou vznikajú nové a nové internetové stránky, ktoré sa stretávajú čoraz s väčšími ováciami ľudských "fanúšikov" tohoto "konštruktivizmu,..." Čím viac ľudí sa pohráva s touto myšlienkou v hlavách , tým viac je vysielaná "negatívna energia strachu,.." A strach - je ako zožierajúca choroba,..  Iba sa neobzeráme, čo si spôsobujeme - ako inak - sami...

,.. ľudské bytosti totiž vôbec nenapadá, že si pomaly  - ale isto - ničia  svoju planétu.

,... naša "Matka Zem" -  iba odpovedá na naše reakcie,..

Koniec sveta je iba v nás,.. v našej civilizácii,.. v našich hlavách,..

 

Nevysielajme strach,... a začnime sa starať o ten kúsok prírody, ktorý nám ostal....

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?