Vieme, kto sme?

Autor: Katarína Lorenčíková | 1.8.2011 o 18:12 | (upravené 2.8.2011 o 10:26) Karma článku: 0,27 | Prečítané:  188x

Kráčala som popri jazere a prizerala sa na krásu pána Slnečníka, ktorý dnes konečne vytiahol svoje lúče a po zimných dňoch nás konečne zohrial. Niekedy človeku stačí málo... vôňa podažďového vzduchu, kúsok slnečného svetla. A svet je hneď krajší, žiarivejší,... "Alicaa,... je to možné, si to ty?", počujem zrazu hlas, ktorý sa s nadšením približuje ku mne. "Alica, čo máš nové? Ako sa majú deti? Musím Ťa už konečne objať", dopovedal neznámy starší pán, ktorý si ma s viac ako  stopercentnou pravdepodobnosťou pomýlil. "O čom je toto? Je to nejaká jedna z pochybných hier ľudí, ktorí občas radi hrajú hry, alebo.. Je to nejaký vtip? Stávka?", pomyslela som si -  detailne  si obzerajúc postaršieho pána v obleku. S miernym podozrením - púšťam sa s ním do spoločného rozhovoru. "Prepáčte, asi,.. Asi to bude veľký omyl. Nie som Alica. Pomýlili ste si ma..", s miernymi rozpakmi som uviedla veci na správnu mieru. "Pomýlili? Nie ste Alica, ktorá kedysi spievala?" dodal s nechápavým pohľadom. Jeho oči zosmutneli a náhle stratili jas a iskru. "Nepamätáte si ma..?" ,ešte raz sa pokúšal pochopiť s nádejnou otázkou. "Nie, ja.... ja Vás nepoznám", odpovedala som s istotou...

"Tak nie ste Alica, naozaj?", ešte raz položil neodbytnú otázku postarší pán.

"Iba ak.. z krajiny zázrakov", odpovedala som s humorne - ironickým podtónom.

"Z krajiny zázrakov,..? Viete čo? Kto vy vlastne ste?", položil otázku pán, ktorému som v tom okamihu vôbec nerozumela. "Volám sa Katka", znela moja presvedčivá odpoveď.

"Katka? Nie. To už je čo za odpoveď? Nezaujíma ma meno. Kto ste naozaj? Kto ste?", zopakoval svoju ráznu odpoveď s nástojčivým pohľadom.

Hm. Kto je tento človek? Hrá nejakú hru? Použil meno inej ženy, aby nadviazal rozhovor? A vôbec - je to normálne? Ak by to bol omyl, predsa by bol už preč tento človek. Nuž ale - čo je to dnes - to "normálne."

Mala som nedostatok informácií, aby som robila akékoľvek závery. "Neodpovedali ste.. kto ste? Neviete kto ste?", pokračoval v pochybno - zvláštnej diskusii.

Kto som? Rozmýšľala som nad rýchlou odpoveďou, ktorá by bola jasná, stručná, jednoznačná. Každé spojenie mi ale pripadalo pochybné a divné. Každé spojenie mi pripadalo smiešne. Hm, zvláštna otázka  na podvečernú jazdu v petržalskom autobuse.

Rozmýšľajúc nad touto záľudnou otázkou ubiehala cesta dva krát pomalšie. Neznámy pán v obleku si ma detailne obzeral a čakal odpoveď. Po chvíľke sa mu rozozvučal telefón - "Áno, prosím. Jéžiš, Alicaa, to si ty? Veď si ma mala čakať v tom autobuse na prednom sedadle, v klobúku.. Tak ja tu mám inú Alicu?", hlasno a s úsmevom odpovedal. Ukončil prijímajúci hovor a .. nastalo trápne ticho.

"Už viete kto ste?", zachraňoval humorno - absurdnú situáciu neznámy pán, ktorý si bol už vedomý svojho omylu.

"A vy to viete?", doberala som si ho. V tom sa však otvorili dvere autobusu a neznámy pán v obleku sa iba s úsmevom stratil v dave vystupujúcich ľudí. Autobus odišiel a naše pohľady sa nachvíľu ešte stretli.

"Vieme kto sme? Zisťujeme to celý život. A niekto možno na to nepríde ani za celý život", rozmýšľala som cestou domov v autobuse, pozerajúc na oblaky a ubiehajúcu cestu. Napriek omylu a absurdnosti celej tejto situácie - som vo svojich myšlienkach neustále počula otázku neznámeho človeka, ktorý mi nachvíľu vkĺzol do môjho myslenia a zmenil tok myšlienok.

Slnečník sa skryl za mraky a Bratislavu pomaly zahaľovali oblaky. Obloha zažiarila širokou paletou odtieňov a  v kúsku tieňa sa znovu objavilo svetlo. "Existujú náhody? Nie, bolo by to príliš premyslené.. To nemohol vymyslieť", pomyslela som si-  vystúpiac  z autobusu a ešte raz sa potešila  malým kúskom žiarivého svetla na oblohe.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?