Slová - mosty do duší ľudských bytostí

Autor: Katarína Lorenčíková | 2.8.2011 o 1:07 | (upravené 2.8.2011 o 10:11) Karma článku: 1,01 | Prečítané:  356x

Slová, slová, slová. Náš celý život sa točí okolo slov. Už ako deti sa učíme prvé slová, napodobňujeme počuté. Od slov sa všetko začína. Naše bytie sa začína odvíjať vo chvíli - kedy zo seba dostávame prvé vypovedané a prežité slová. Zo začiatku - sa naše slová orientujú na dané potreby. Nuž ale potom? Neskôr slovami vyjadrujeme to - čo sme prežili, videli, slová sú sprostredkovaním naších informácii - aj z toho nášho sveta emócii. Áno, emócii. Slovami totiž dávame najavo aj to, čo cítime. Svoj emotívny svet môžme iba tak otvoriť aj nejakej inej ľudskej bytosti, ktorej chceme sprostredkovať ten svoj pohľad, otvoriť svoj svet , svoju bránu- a to aj - prostredníctvom slov. Slová sú mostom pre preniknutie do sveta inej ľudskej bytosti.  Mostom - ktorý môže dokorán otvoriť bránu pre ďaľší spájajúci most. Ale pozor! Mosty - tak ako dokážu byť pevné- dokážu byť aj krehké. A tak ako dokážu spájať,dokážu aj rozdeľovať. Mosty - prenikajú k podstate, k problému, k duši inej bytosti. Každé slovo znamená  rezonanciu, ktorú vysielame do kozmu - do univerza. Najskôr sa v hlave zrodí myšlienka, ale nie všetky myšlienky sú ľudské bytosti schopné  dať do slov.Nie všetko sme schopní vyjadriť.

 

A nie každá myšlienka sa dostane do reálneho sveta  - sveta počutého - hmatateľného a vysloviteľného slova. Niektoré myšlienky pretavíme do slovného prejavu, iné ostávajú iba na nehmatateľných vibráciách a nízkych frekvenciách. Akonáhle sa dostáva k slovu - "rezonancia vysloveného", vibrácia je vyslaná do univerza.

Každá ľudská bytosť vysiela slová - neuvedomujúc si - že každým slovom až príliš zasahujeme do sveta inej ľudskej bytosti. Každé slovo je vibráciou a rezonanciou, ktorá je v univerze zaznamenaná. Každé slovo predstavuje určitú energiu. Energia slova sa môže niekedy minúť účinkom a cieľom, pre ktorý bola použitá.

Navzájom sa tak ovplyvňujeme, zasahujeme si vzájomne do svojich duší, kozmických životov. Tieto energie môžu byť spájajúcim mostíkom do duše iného človeka, inej bytosti planéty, môžu zarezonovať a ozvučiť jeho dušu,.. môžu však aj do duše inej bytosti priniesť bolesť, tmu, či inú negatívnu emóciu z ríše temna. A to všetko sa môže udiať rýchlosťou svetla bez toho - aby niektorá ľudská bytosť mala k dispozícii tú správnu informáciu - že cieľ bol úplne iný - a teda - že sme druhej bytosti nechceli zámerne priniesť energiu bolesti, či tmy.

Niekedy ale - iba nevieme dostatočne pracovať s rezonanciami energií - a pri všetkom dobrom úmysle - ale aj bez príslušnej zodpovednosti - inú ľudskú bytosť svojou "vyslovenou rezonanciou" zraníme. Nevieme totiž použiť dostatočne citlivé slová, ktoré sú pre danú bytosť - prislúchajúcimi a správnymi rezonanciami -  nevieme vytiahnúť zo svojho slovníka slov to "prijateľne vysloviteľné", ktoré si daná situácia vyžaduje.

A tak sa stáva ľudským bytostiam - že dochádza z času na čas - k nepochopeniu,.. k smútku,.. k bolesti,.. či k hnevu,.. agresii,..

Slová..

Majú veľkú moc.

Kráčame po vzájomných rezonanciách, ktoré vysielame.

Každá rezonancia vyvoláva následnú reakciu vypovedaného na predchádzajúcu vibráciu vysloveného.

"Hmatateľná rezonancia slova" sa tak prejaví v našom živote sprostredkovaním príslušnej udalosti, zážitku, situácie - kde je iba "reakciou na vyvolaný podnet".

Denne použijeme tisícky slov...

Slová majú schopnosť oživiť a povzniesť ducha. Môžu ho však aj zabiť, poraniť...

Uvedomujeme si to?

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?