Kresťanská zoznamka?

Autor: Katarína Lorenčíková | 2.8.2011 o 16:40 | (upravené 6.8.2011 o 13:00) Karma článku: 10,99 | Prečítané:  4801x

Po dlhom čase som včera otvorila svoju staršiu e mailovú schránku, ktorú veľmi nepoužívam. Našla som tak 197 neprečítaných správ. Staršie, novšie - ale v podstate - nič dôležité - zopár reklám, zopár newslaterov. Až na jeden šokujúci e mail. Otváram e mail s prekvapením - kto mi píše? Posúďte sami: "Dobrý deň... Chcela by som Vás požiadať o láskavosť... Včera Vám boli pravdepodobne zaslané moje identifikačné údaje na Váš e mail.. Chcela som si založiť e mailovú schránku s Vašim menom, kým som ale zistila, že je obsadená - spoločnosť všetko preposlala na Vašu e mailovú adresu. Prosím o zaslanie všetkých e mailov, ktoré sa týkajú mojich údajov, platieb, čísla účtov. Boh Vás žehnaj. Ďakujem..." Otváram ďaľšie e maily - prečo mi ale píše "kresťanská zoznamka"? Je tu číslo účtu nemenovanej kresťanskej zoznamky, ktorá sa domáha za využitie svojich služieb poplatku 17,-eur. A ďaľšie e maily- identifikačné údaje dotyčnej, celý jej profil, koho hľadá, čo potrebuje. Ďaľší e mail hovoril o pravidlách kresťanskej zoznamky. "Je to vtip? Recesia? Niekto si zo mňa urobil srandu? Nie,.. toto nemôže byť predsa skutočnosť", pomyslela som si. Bola. Prerozprávané z e mailu.......

"Ďakujeme za využitie služieb kresťanskej zoznamky. Po zaplatení poplatku 17 eur bude možné získať kontakty na všetkých prihlásených kresťanov, s ktorými si budete vyhovovať podľa - vami vyplneného profilu. Priemerný počet kontaktov je 50 - 70. Registračný poplatok slúži na pokrytie prevádzkových nákladov kresťanskej zoznamky. Po uhradení poplatku - je registrácia na dlhú dobu. V prípade, že s niekým nadviažete vážny vzťah a začnete s ním/s ňou chodiť - či už z tejto zoznamky, alebo mimo nej - prosíme - prerušte svoju registráciu. Ak by Váš nový vzťah skončil rozchodom  - môžte svoj profil znovu obnoviť. Prerušovať  a obnovovať svoju registráciu môžte podľa potreby. Po registrácii je to už bezplatné. Veríme, že Vám kresťanská zoznamka prinesie požehnanie, povzbudenie a dôležité skúsenosti pri hľadaní partnera. Prajeme Vám neustálu Božiu blízkosť, tiež Požehnanie a prítomnosť Krista..."

??? Čo na to povedať? Čítam raz, druhý krát, tretí krát,... so zhrozením čítam e maily, ktoré nepatria mne. Ako sa to mohlo stať? Ako ich mohli odoslať niekomu, kto s tým nič nemá spoločné? Takže - ak s niekým chodím - profil musím zmazať? Ale... ak to nevýjde - môžem ho obnoviť a nájsť si podľa môjho dotazníka niekoho iného, kto tiež zmaže profil? Počula som všetko možné, ale musím priznať, že na tomto som sa dosť pobavila, hoci - je to také - veselo - smutné - a predovšetkým na zamyslenie. Veď ľudské osudy sú spletité, každý deň sa stretávame s novými ľuďmi..  Tak za túto "kresťanskú" službu si niekto pýta 17 eur? Zúfalé profily hľadajúcich "kresťanov" - ako sa nazývajú títo ľudia ,.. - všetko samozrejme pod závojom viery, Božieho slova, Požehnania, Krista.

Nedávno som stretla známu, ktorá cez takúto zoznamku absolvovala pár stretnutí. "Vieš, ja,.. chcem rýchlo nájsť toho pravého, a cesta "Božieho slova" , cesta "Krista" je tá najsprávnejšia cesta", zneli jej slová. Po troch mesiacoch sme sa opätovne stretli - a ona ma zúfalo žiadala o pomoc - nevedela sa vymotať z tohoto pochybného a divného kolotoča stretnutí , ktoré jej zasiahli do života.

Nevedela ako ďalej. Navštevovala zvláštne  stretnutia ľudí, ktorí sa zo začiatku iba "neškodne" stretávali pri čítaní Biblie. Postupom času absolvovala čoraz viac stretnutí ľudí, ktorí sa neustále kategorizovali, triedili, delili , hodnotili spoločnosť, konali v záujme akéhosi divného "spoločenstva", kde sa menili osudy a životy ľudí - ako inak - pri čítaní Biblie.. Pri takýchto stretnutiach sa informácie nesmeli dostať von - mimo kruh ľudí, ktorí ho navštevovali. Tieto informácie sa nemohli dostať k niekomu inému -  kto nie je "kresťanom", kto nie je  - "veriacim".

Ako to fungovalo? Zadala sa otázka a za obradov sa otvorilo Písmo sväté, ktoré - malo priniesť odpoveď. Ľudia tak menili rýchlo svoje rozhodnutia, boli prinútení, manipulovaní, vysvetľujúc si udalosti a rozhodnutia, ktoré urobili - zásahom Boha. Všetko pod závanom akejsi manipulácie a tajomnosti - všetko pod závanom falošného rúška nazývajúceho sa - "kresťanstvo" - všetko pod závojom manipulácie tohto strašného fundamentalizmu, ktorý zbieral svojich privŕžencov do svojho spoločenstva, ktorí si hovorili - "kresťania"...

A tak sa moja známa stala svedkom, kedy ľudia len tak ničili svoje dlhoročné zväzky a vzťahy s dôvodom, že dotyčný/a tieto stretnutia nenavštevuje a nie je tak "kresťanom" - "kresťankou"...  Ľudia  za týmto účelom menili prácu, robili v živote hrubé čiary, ktorými nikto nerozumel - iba oni - pretože ich robili - v záujme - "Krista". Niektorím sa podarilo z tohoto spoločenstva dostať, niekto v ňom funguje doteraz a je presvedčený o svojich pravdách - ničiac a komplikujúc svojim blízkym ich životy.

Ocitli sme sa v dobe sekt, tajných spoločností, falošného "kresťanstva", fanatizmu, kde sa človek v záujme manipulácie  a fundamentalizmu stal iba - obeťou.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?