S mäsom, v realite nie som:-)...

Autor: Katarína Lorenčíková | 4.9.2011 o 22:57 | (upravené 5.9.2011 o 0:15) Karma článku: 3,49 | Prečítané:  919x

Prichádzam domov a otváram chladničku. Mám rada jej zvuk. Je lákavý.. Ovšem - keď sa v chladničke niečo nachádza. Z hornej poličky na mňa žmurká moja oblľúbená kamarátka - slaninka. Je jemne preúdená z mäsiarstva, kde som už pravidelným odberateľom tejto mojej dlhej spoločníčky. Sme nerozlúčna dvojica. Uznajte. Otvorím chladničku a ona rozpráva. Prihovára sa mi jemným lákavým hlasom : "Daj si maa.. iba jeden pásik a hneď pôjdem naspäť spať do chladničky..." Ona chodí nerada spať do chladničky. Chcela by byť stále somnou. Niekedy jej však dávam dovolenku. Keď sa ozýva v tele môj žlčník a hovorí nahnevaným hlasom: "Čo si mi to urobila,..?".. A ja sa mu zase ospravedlňujem, hladím ho, len aby som ho umlčala. Ale on je veľký beťárisko. Pán Žlčník sa ozýva a vyjadruje niekedy svoju nespokojnosť. Najmä, keď sa moja kamarátka Slaninka rozhodne poctiť ma jej spoločnosťou a návštevou vo večerných  -  resp. nočných hodinách. Pán Žlčník sa urazí a kričí: "Veď minule si hovorila, že už mi to neurobíš.." "Už nebudeem, sľubujem..", ospravedlňujem sa Pani Žalúdkovej. A ona máva rukou so slovami: "No však počkaj, veď ty si to v noci odnesieš to tvoje kamarátenie sa s pani Slaninkou.".......

Celý problém je v tom, že pani Žalúdková na slaninku žiarli. Akosi sa s ňou neznáša. Ale niekedy - z času na čas urobí kompromis a vôbec jej návšteva Pani Slaninky neprekáža. "No taak, pani Žalúdková, nebuďte taká nekompromisná, dovoľte Pani Slaninke zotrvať na dlhšej návšteve. Veď ona je fajn. Je trošku slaná v niektorých momentoch, ale snaží sa žiť ako vie. Nemá rada spánok v chladničke, máme si čo to povedať - tak ju často púšťam na návštevu do môjho bruška. Niekedy má z chladničkového spánku aj depresie. Vtedy stráca svoju krásnu "slaninkofarbu",.. Jej slzy zmáčajú jej krásne telo a ona postupne bledne.

Pozerám jej do tváre a s nevôľou konštatujem - "Slaninka, je neskoro, musíme ísť obe spať, zajtra Ťa vytiahnem z chladničky a ukážem Ti svet."  Ale ona hudie stále len to svoje - "Nenechávaj ma tu v tejto tme, aspoň na chvíľku ma vytiahni, daj si zo mňa aspoň kúsok a pôjdeme spať." Niekedy jej ale neodolám a ona s radosťou zašuchoce a začne skákať po kuchyni. Je to malá potvorka. Naše spolunažívanie je dlhé. Jej sestry Slaninkové z Východného Slovenska sú tiež dobré. Niektoré majú viac tuku, viac bielych šiat,.. Nie sú to veru ale žiadne béčka.

Depresiu poznajú sestry Slaninkové v každej domácnosti. Sú dni, kedy ich ľudské tvory vyťahujú na svetlo sveta a oni sa z toho tešia. Inokedy iba smutne pozerajú po chladničke a bojujú s ostatnými potravinami. Svet boja potravín v chladničke počujem aj v noci. Preto - keď nemôžem spať - chodím moju kamarátku Slaninku pozdravovať.

"Pán Žlčník a Pani Žalúdková - veď už urobte aj vy kompromis", hovoria s napätím ľudské bytosti. "Nie, nie.. v mojom kráľovstve napácha vždy Pani Slaninková strašný chaos. Ona predsa nerešpektuje žiadne pravidlá. Je managerkou Chaosovej spoločnosti Mäsa. A to sa tu netoleruje,.." vyjadruje nespokojnosť Pán Žlčník z kráľovstva žlče.

A  ticho neostala ani pani Žalúdková. Tá o hlavnej managerke spoločnosti Mäsa Pani Slaninkovej vie už svoje. V jej kráľovstve pani Slaninka nie a nie odísť. Bola by tam aj celé hodiny a obdivovala žalúdočný svet. Nenechá sa len tak ľahko preradiť na inú návštevu. Veď ona je príliš ťažká na kráľovstvo Pani Žalúdkovej. Naviac - je neposlušná, všetko si v kráľovstve Pani Žalúdkovej dlho obzerá, až ju musia páni z ochranky kráľovstva jednoducho vyhodiť. Keď nie po dobrotky, tak násilne. Prešmykne sa cez vrátnicu Pani Žalúdkovej a nie nie ísť preč z kráľovstva. Pani Žalúdková zapne svoje alarmy a k slovu sa dostane ochranka. A to nechcite vidieť, čo sa potom s Vami deje, keď sa Pani Žalúdková na Slaninku nahnevá!

"Neboj sa moja slaninkaa,.. dnes pôjdeme spať, a zajtra zase uvidíš veľký svet. Ale pozor - nie, že zase budeš neposlušná anarchistka, lebo ostaneš spať v chladničke a už Ti nič nepomôže",.. prihováram sa Pani Slaninke. "Dobre, beriem Ťa za slovo, ale zajtra si ma dáš aspoň na chlebík",.. odpovedá kamarátka Slaninka a ukladá sa na spánok do tmavej chladničky, kde ožíva svet potravín a jej konkurencie. Hlavne paradajok, papriky a ostatnej zeleniny. Nemá ich rada. "Spriateľte sa, lebo inak nás Pán Žlčník nepustí do svojho kráľovstva", upozorňujem naposledy svet potravín a zatváram moju chladničku.

Dobrú noc slaninky, klobásky, paradajky, papriky...

A nebite sa v noci. Pekne spinkajte.

Zajtra budeme zase spolu...

S mäsom, už v realite nie som.. a viem vôbec kde som?

Dobrú noc aj Tebe moja chladnička!

Veď zajtra sa znovu vidíme:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?