S mäsom, v realite nie som:-)...

Autor: Katarína Lorenčíková | 4.9.2011 o 22:57 | (upravené 5.9.2011 o 0:15) Karma článku: 3,49 | Prečítané:  908x

Prichádzam domov a otváram chladničku. Mám rada jej zvuk. Je lákavý.. Ovšem - keď sa v chladničke niečo nachádza. Z hornej poličky na mňa žmurká moja oblľúbená kamarátka - slaninka. Je jemne preúdená z mäsiarstva, kde som už pravidelným odberateľom tejto mojej dlhej spoločníčky. Sme nerozlúčna dvojica. Uznajte. Otvorím chladničku a ona rozpráva. Prihovára sa mi jemným lákavým hlasom : "Daj si maa.. iba jeden pásik a hneď pôjdem naspäť spať do chladničky..." Ona chodí nerada spať do chladničky. Chcela by byť stále somnou. Niekedy jej však dávam dovolenku. Keď sa ozýva v tele môj žlčník a hovorí nahnevaným hlasom: "Čo si mi to urobila,..?".. A ja sa mu zase ospravedlňujem, hladím ho, len aby som ho umlčala. Ale on je veľký beťárisko. Pán Žlčník sa ozýva a vyjadruje niekedy svoju nespokojnosť. Najmä, keď sa moja kamarátka Slaninka rozhodne poctiť ma jej spoločnosťou a návštevou vo večerných  -  resp. nočných hodinách. Pán Žlčník sa urazí a kričí: "Veď minule si hovorila, že už mi to neurobíš.." "Už nebudeem, sľubujem..", ospravedlňujem sa Pani Žalúdkovej. A ona máva rukou so slovami: "No však počkaj, veď ty si to v noci odnesieš to tvoje kamarátenie sa s pani Slaninkou.".......

Celý problém je v tom, že pani Žalúdková na slaninku žiarli. Akosi sa s ňou neznáša. Ale niekedy - z času na čas urobí kompromis a vôbec jej návšteva Pani Slaninky neprekáža. "No taak, pani Žalúdková, nebuďte taká nekompromisná, dovoľte Pani Slaninke zotrvať na dlhšej návšteve. Veď ona je fajn. Je trošku slaná v niektorých momentoch, ale snaží sa žiť ako vie. Nemá rada spánok v chladničke, máme si čo to povedať - tak ju často púšťam na návštevu do môjho bruška. Niekedy má z chladničkového spánku aj depresie. Vtedy stráca svoju krásnu "slaninkofarbu",.. Jej slzy zmáčajú jej krásne telo a ona postupne bledne.

Pozerám jej do tváre a s nevôľou konštatujem - "Slaninka, je neskoro, musíme ísť obe spať, zajtra Ťa vytiahnem z chladničky a ukážem Ti svet."  Ale ona hudie stále len to svoje - "Nenechávaj ma tu v tejto tme, aspoň na chvíľku ma vytiahni, daj si zo mňa aspoň kúsok a pôjdeme spať." Niekedy jej ale neodolám a ona s radosťou zašuchoce a začne skákať po kuchyni. Je to malá potvorka. Naše spolunažívanie je dlhé. Jej sestry Slaninkové z Východného Slovenska sú tiež dobré. Niektoré majú viac tuku, viac bielych šiat,.. Nie sú to veru ale žiadne béčka.

Depresiu poznajú sestry Slaninkové v každej domácnosti. Sú dni, kedy ich ľudské tvory vyťahujú na svetlo sveta a oni sa z toho tešia. Inokedy iba smutne pozerajú po chladničke a bojujú s ostatnými potravinami. Svet boja potravín v chladničke počujem aj v noci. Preto - keď nemôžem spať - chodím moju kamarátku Slaninku pozdravovať.

"Pán Žlčník a Pani Žalúdková - veď už urobte aj vy kompromis", hovoria s napätím ľudské bytosti. "Nie, nie.. v mojom kráľovstve napácha vždy Pani Slaninková strašný chaos. Ona predsa nerešpektuje žiadne pravidlá. Je managerkou Chaosovej spoločnosti Mäsa. A to sa tu netoleruje,.." vyjadruje nespokojnosť Pán Žlčník z kráľovstva žlče.

A  ticho neostala ani pani Žalúdková. Tá o hlavnej managerke spoločnosti Mäsa Pani Slaninkovej vie už svoje. V jej kráľovstve pani Slaninka nie a nie odísť. Bola by tam aj celé hodiny a obdivovala žalúdočný svet. Nenechá sa len tak ľahko preradiť na inú návštevu. Veď ona je príliš ťažká na kráľovstvo Pani Žalúdkovej. Naviac - je neposlušná, všetko si v kráľovstve Pani Žalúdkovej dlho obzerá, až ju musia páni z ochranky kráľovstva jednoducho vyhodiť. Keď nie po dobrotky, tak násilne. Prešmykne sa cez vrátnicu Pani Žalúdkovej a nie nie ísť preč z kráľovstva. Pani Žalúdková zapne svoje alarmy a k slovu sa dostane ochranka. A to nechcite vidieť, čo sa potom s Vami deje, keď sa Pani Žalúdková na Slaninku nahnevá!

"Neboj sa moja slaninkaa,.. dnes pôjdeme spať, a zajtra zase uvidíš veľký svet. Ale pozor - nie, že zase budeš neposlušná anarchistka, lebo ostaneš spať v chladničke a už Ti nič nepomôže",.. prihováram sa Pani Slaninke. "Dobre, beriem Ťa za slovo, ale zajtra si ma dáš aspoň na chlebík",.. odpovedá kamarátka Slaninka a ukladá sa na spánok do tmavej chladničky, kde ožíva svet potravín a jej konkurencie. Hlavne paradajok, papriky a ostatnej zeleniny. Nemá ich rada. "Spriateľte sa, lebo inak nás Pán Žlčník nepustí do svojho kráľovstva", upozorňujem naposledy svet potravín a zatváram moju chladničku.

Dobrú noc slaninky, klobásky, paradajky, papriky...

A nebite sa v noci. Pekne spinkajte.

Zajtra budeme zase spolu...

S mäsom, už v realite nie som.. a viem vôbec kde som?

Dobrú noc aj Tebe moja chladnička!

Veď zajtra sa znovu vidíme:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o amnestiách má Ústavný súd posledné dni.


Už ste čítali?