Dáme sa zamraziť do ďaľšej učiteľskej výplaty?

Autor: Katarína Lorenčíková | 5.9.2011 o 0:36 | (upravené 5.9.2011 o 9:33) Karma článku: 5,60 | Prečítané:  667x

Tak. A prišla moja výplata. Vložím kartu do bankomatu. Jééj.  Usmieva sa na mňa vtipná suma. Niekto z politikov má zase zmysel pre recesiu a vtip.. Výplata, na ktorú tak túžobne čakáme - cerí svoje veľké zuby a vysmieva sa. "Phaaa, zase som Vás učiteľov dostalaa",.. hovorí s výsmešným tónom. Potvora. Nuž čo. Treba sa naučiť žiť zo vzduchu. Dnes na internete nájdeme všeličo. Klikám na internet a zaťažujem google svojimi nezmyselnými potrebami. Neúspešne. Pracia guľa, hovoriaci budík,.. ale niet ani stopy po stĺpe, z ktorého by sa dalo žiť. Iba by sme sa nadýchli a bolo by po jedle. No - aspoň to by pre učiteľov mohlo byť dostupné, keď stále na nič nie sú peniaze. Iste by to bol jeden z najúspešnejších výrobkov na trhu, ktorý by zaznamenal svoj rýchly vzostup. Jasné! Už to počujem. Je predsa kríza. Čo by sme chceli? Veď máme nový zákonník práce, ktorý nám to všetko poostupne objasní. Len sa tešme! To bude zase žúžo v tom našom učiteľstve! Nebudeme vedieť, čo robiť od toľkého vzrušenia a prekvapenia. Ale veď - prečo sa my vlastne sťažujeme stále? Na našu pozíciu čaká desať ďaľších ľudí, ktorí sa už nevedia dočkať na škrtanie koloniek, ktoré - (pozor!) sa škrtajú zľava do prava.

Tak čo by sme my vlastne chceli?

Veď my máme spoločnosti slúžiť. Vlastne - môžme byť radi, že za tú našu prácu dostávame ešte peniaze...  A vlastne - môžme byť radi - že nejakú prácu máme,..? Že máme nejaký príjem?... Že ešte máme z čoho platiť tie naše "hypotéčky" na 150 rokov,..? Nuž - aj takto sa to dá poňať.

Vtipná suma na mojom účte na mňa zase hrá jednu zo svojich hereckých etud. "Dostali sme Vás... A vy ste nám uverili..", smeje a žmurká na mňa vtipná suma výplaty.  Matematika.  Treba počítať? Veď už len pri predstave súčtov faktúr, poplatkov a pri pohľade na vtipnú sumu výplaty to - matematicky nevychádza. Jednoduchá matematika.

Ešteže máme zmysel pre humor. Ostáva nám niečo iné? Nájsť záľubu v predávaní hamburgerov? Aj to môže mať svoje čaro. Nuž, môj google mi dnes  neporadil. Toľko vymožeností a žiadny stĺp, z ktorého by sa dalo žiť od výplaty do výplaty, aby sme nemuseli jesť? Treba lepšie hľadať vo výrobkoch. Neverím, že ho nemajú! Učitelia a umelci by boli prvou kategóriou, ktorí by ho využili.. A jeho niet? Je to možné? Neverím. Na trhu je hovoriaci budík a na toto zabudli? Na nás zase zabudli? :-)

Začiatok roka.. Toľké voľno sme mali cez tie naše prázdniny - a že my sa vôbec domáhame svojich potrieb, svojich právd, svojich požiadaviek... Veď môžme ísť na dovolenky!  Máme na tie dovolenky?

Hm, aj život na úver má svoje čaro. Človek nikdy nevie, čo ho čaká zajtra, čo ho postretne,.. Dávate nám toľko kreativity v tomto dobrodružnom živote, že my nevieme, čo s ňou.. Toľko slobody. A my sa sťažujeme,..? Môžme popri práci ísť poupratovať niekomu byt, predávať hamburgery, vyčistiť ľuďom okná, či lepiť billboardy, alebo si privyrobiť v Tescu. Noo.. a svet učiteľov bude hneď krajší, aj si kúpia konečne niečo na seba:-) Koľko málo stačí k radosti! Tak do toho! Možností je habadej, milí učitelia, máte voľnosť ešte aj v učebných osnovách, kto by túto "destináciu" nevyužil..

Ale no taak,.. učitelia! Ruku na srdce. Veď práca je poslanie, že vôbec za to chceme nejaké peniaze,..? Veď my to vyškrtávanie kolóniek robíme s toľkou láskou. Celé prázdniny sa na to v plnej paráde psychicky pripravujeme, tešíme sa  kedy to vypukne, aby sme vyškrtali dobre a naviac - tú správnu kolónku -  a nezabudnúť - zľava do prava!

Učitelia! Nebuďme smutní..

Veď bude ešte horšie! Veď je kríza. Milujem túto vetu! Má už svoje čaro. Dostáva sa na piedestál Top 10 najpoužívanejších viet na Slovensku. Ách! Ako radi ju používajú zamestnávatelia.. Už pred niekoľkými rokmi sa im prilepila  na ich kabát, zdá sa, že ju majú namiesto gombíkov, ktoré nosia ako módny doplnok..

A viete čo? Ja už viem! Konečne som našla riešenie. Dám sa na čas zamraziť! To je nápad.. Aj to je riešenie. Človek veľa toho nezje.. a bude aj oddýchnutý. No ale... kto bude učiť naše detské bytosti? Hm,..?

Nie! Dosť bolo irónie. Veď my tú našu prácu máme radi a na našu "vesmírnu stanicu školy" sa už tešíme. To iba vtipná suma na účte na nás máva a kladie tieto existenčné otázky, mätie nás, kam kráčať ďalej... Iba pri návšteve obchodov a následnom pohľade na účet sa nás zmocňujú neustále otázky. Dá sa z takéhoto platu žiť?......... prežiť áno. Ale žiť?

Ps - ak by ste niekto objavili ten stĺp, aby sme to do tej našej ďalekej výplaty vydržali bez jedla - mala by som záujem.

Značka - priplatím:-)

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?