Štrajk...?

Autor: Katarína Lorenčíková | 12.9.2011 o 19:45 | (upravené 12.9.2011 o 20:16) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  1380x

Kráčala som nákupným centrom, keď som započula: "Emka, nechaj ten jogurt, nemáme korunky. Ešte máme niečo v chladničke. Musíme kúpiť niečo na varenie, aby sme toľko neminuli." Hnedooké dievčatko sa zamračilo a kráčalo ďalej. Kde sme sa to dostali?! Prehŕňame sa v nákupnom košíku za pôsobenia ťarchy myšlienok - ako ušetriť. Niečo sa v tejto spoločnosti stalo! Ľudské bytosti, ktorých sa to týka sa ale tvária, že všetko je v poriadku. Niekde sa stala chyba.. týka sa to celej spoločnosti..  Ohlásený štrajk učiteľov už zajtra 13.09.11 vypukne. Koľko ľudských bytostí sa na ňom zúčastní,..?  Čo si od štrajku my učitelia sľubujeme? Nepochybne, vyjadrenie skepticizmu u učiteľov pretrváva. Nejedna bytosť si dnes kladie otázku - zmení sa tým niečo? Keď ale človek nevyvíja požiadavky, ostávajú zabudnuté, ostávajú iba stratenou ilúziou.. Keď budeme mlčať a tváriť sa, že takto to má byť, nikdy sa nič nezmení. Nie! Niekde sa stala chyba! A nielen u učiteľov. Ľudia , ktorí žijú z tristo eur a majú rodinu a ťažkú manuálnu prácu vedia o tom svoje. Našu starú zlatú slovenskú korunu vymenilo euro. Ách, ako sme odvtedy schudobneli. Nuž, možno sa nič zajtrajškom nezmení, ale treba vyjadriť názor.

Dnes som robila prieskum, kto sa zajtra na štrajku zúčastní. A musím povedať, že veľa ľudských bytostí vyjadrilo skepticizmus, iní zase - jednoducho majú milión zamestnaní - a druhú prácu vynechať nemôžu - ak chcú z niečoho aj prežiť .. Názory sú rôzne..

Zdá sa, že Slovákom je toto buričské demonštrovanie akosi príliš "cudzie".. Necítia sa v ňom dobre, a všetko sa im zdá zbytočné.. Žijeme tak ako žijeme, každý sa borí so životom po svojom.

Ak ale nepochopíme, že treba vyjadrovať svoje - nie! - nikdy sa nič nezmení. A možno - sa nezmení ani zajtra. Ale aspoň sa o to pokúsme, veď kto nevyskúša - nevie čo sa stane.

Treba upozorniť na to, že táto situácia nie je v spoločnosti normálna..

A uznajte!

To ako žijeme - nie je normálne...........

Stretneme sa zajtra!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?