"Zázračná lekárska skrinka" alebo.. spôsob, ako zarobiť?

Autor: Katarína Lorenčíková | 15.9.2011 o 20:35 | (upravené 15.9.2011 o 21:17) Karma článku: 5,31 | Prečítané:  1201x

Vstupujem do nákupného centra, keď vidím obrovský rad ľudí a nápis: "Diagnostika orgánov za 3 eurá,..  komplexná diagnostika 5 eur." Pani zvedavosť rozhodí svoje siete a číha touto ceduľou na ľudské bytosti. Sestra Pani Zvedavosti - Pani Váhavosť dýcha ľudským tvorom na krk. Zasiahla aj mňa. Pozorujem, ako to funguje. Pani "lekárka" si navlečie rukavice, "pacientovi" dáva do dlane kus nejakej podivnej veci. Mám pocit, že dotyčný "pacient", ktorý sa na toto dal - ani nedýcha. "Uvoľnite sa, keď sa neuvoľnite, nebude to fungovať", upozorňuje pani, ktorá má celý tento "zázrak" na starosti. "Pacientovi", ktorého zahalila Pani Zvedavosť ani to však nepomáha. Vidím jeho stresujúci pohľad, ktorý smeruje na notebook, kde - sa má všetko o chvíľu dozvedieť. Jeho oči sa dvojnásobne zväčšujú - nepochybne - aj s jeho pulzom. Celkom chápem. Dám sa na toto aj ja? Zatiaľ som iba v pozorovacej fáze. Musím ale uznať, že ľudí tento "zázrak" úplne dostal. Priznávam - zaujal aj mňa. "Pacient" odchádza s veľkým papierom. Na scénu sa dostáva mladšia dievčina, ktorú nahovoril na tento prístroj jej priateľ. Pozorujem okolie. Váhanie, ale aj zvedavosť sa stala na chvíľu návštevníčkou ľudských bytostí.

Znovu ten istý postup. A.. sledujem nejaký zádrhel. Niečo podľa prístroja - nie je v poriadku. Dievčina ledva vstáva zo stoličky, odchádza taktiež - s veľkým papierom. Sledujem napätú situáciu. Nie je jej dobre. "Som chorá.. ako je to možné? Musím ísť rýchlo do nemocnice," rázne odpovie a pozerá sa na nechápavé okolie. "Zuzana, si v poriadku?", pýtajú sa so strachom v očiach jej známi. "Iba.. sa mi zle dýcha. To.. bude dobré", odpovie zmätene. "Počkaj tu, donesiem nejakú vodu...", hľadá riešenie jej priateľ.

V tom sa rad náhle zmenší. Cúvame.. A je to tu! Navštívil nás všetkých vzdialený bratranec Pani Zvedavosti - Pán Strach. Zahalil nás veľkým plášťom a opantal našu myseľ..

"Nie, nechcem to vedieť! Tak som aspoň zdravá..", vyriekne svoj verdikt pani, ktorá taktiež váha ako ja. "Áno, poďme nakupovať..", odpoviem.

"Nechcem dopadnúť ako tá dievčina, ktorej prišlo náhle zle. Pravdepodobne - dostala strach. Všimli ste si ju?", zadá svoju otázku zmätená pani, ktorú taktiež tento "zázrak" zaujal. "Dovtedy bola v poriadku, celé som to sledovala", skonštatuje.

"Aj ja som to sledovala. Myslíte, že to je seriózne?", dodala zase iná nakupujúca, ktorá zavnímala celú situáciu. Rozprúdi sa diskusia na tému - "zázračná skrinka".

"Prečo to nemajú lekári, keď je to taký zázrak..?", ozve sa iná otázka.

Tak veru. Otázka zaujala väčšinu ľudských bytostí. Priznám sa - "zázračnú skrinku" som nakoniec nevyskúšala ani ja. Dala som prednosť tentokrát mojej Pani Intuícii...

Takže - odpoveď na túto otázku nemám.

Technika pokročila. Všetko je možné.. Nakoľko je však takáto diagnostika  seriózna, vedia už len lekári.

Lacný trik? Spôsob reklamy ako zarobiť? Alebo - je to možné..?

Odpovedzte si sami.............

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?