Moja kamarátka "Labuťka"

Autor: Katarína Lorenčíková | 16.9.2011 o 23:13 | (upravené 16.9.2011 o 23:57) Karma článku: 3,67 | Prečítané:  548x

Posledné stopy veľkého Paná Slnka- Slnečníka - som využila na kúpanie. Po preplávaní jazera som sa vrátila spokojne na breh a... zaspala. Zobudila som sa na šušťanie sáčku  od mojich chrumiek, ktoré som mala v ruke pri spánku. Nie, nie! To iba biela labuť ma poctila svojou prítomnosťou. Sedela si na mojej deke a chrumkala moje chrumky. A zdá sa, že jej chutili! Tak sme si tu spokojne nažívali,.. až kým nedojedla biela veľká labuť svoju "poživeň".. A keď sáčok došušťal, neuveriteľné! Išla po mojej kabelke! :-) "Nie, nie,.. tam už nenájdeš nič moja! Tak sa s tým zmier!", pokúšam sa bielej labuťke vysvetliť, že v mojej kabelke sa síce nachádza všeličo, ale nie to, čo by sa hodilo jej. Po chvíli "labutej zvedavosti", sa usadila na mojej deke - akoby sa nechumelilo. "Asi je hladná", povie pani, ktorá má deku pri mne. A veru, prišli aj jej priateľky z veľkého labutieho kŕdľa. Stala som sa na chvíľu krotiteľkou labutí. Labute.. zvláštne to tvory! Všetci poznáme ich - labutiu pieseň. Tvrdí sa, že princ de Condé mal párik labutí, ktoré spievali. Podľa neho vraj - labutia pieseň nie je taká pôvabná  a melancholická ako sa jej pripisuje. Labutí párik vyhľadáva tie najdivnejšie rozkoše.

Labute si podľa Bouffona rozdávajú tie najnežnejšie láskania, hľadajú v pôžitku rozkoš. Počas predohry si prepletajú svoje krky a vedzte, že - neradno ich vyrušovať!  Keď samček dosiahne uspokojenie, samička ho sleduje, znovu ho vzrušuje, no nakoniec  ho s ľútosťou opúšťa a ide zahasiť zvyšky ohňa očistným kúpeľom vo vode.

Samček nemá rád pri dvorení a párení sa so svojou družkou vyrušovanie. Vtedy - nepozná hranice - stáva sa neľútostným. Jeho veľké krídla sa našuchoria, nepozná zľutovania. Boj sa zvyčajne končí smrťou. Protivníci si zvierajú hrdlá a násilím si držia hlavy ponorené pod vodou.

Labute si vždy a za každých okolností chránia svoje územie..

Labutí samček je v láske pôvabný a rozkošný.  Je monogamný. Netrápi sa, že mu jeho láska zovšednie. Napriek tomu je veľmi zamilovaný.  Nemení sa na meštiaka. Je síce dobrým otcom, no nespráva sa otcovsky pri riešení problémov v láske. (Paul Reboux - Zvieratá a láska...)

Dovidenia kŕdeľ bielych labutí. Prídem Vás pozrieť zajtra zas!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?