Naša Matka Zem. Počujete ju?

Autor: Katarína Lorenčíková | 19.9.2011 o 20:30 | (upravené 19.9.2011 o 23:34) Karma článku: 3,20 | Prečítané:  412x

"Dávam Vám -  zdroj obživy.. Svoje krásy a bohatstvá.. Potrebujete ma! Čo dávate vy mne? Milujete ma, alebo.. ničíte? Čo robíte pre mňa?", Vaša Matka Zem.. Čítam tieto riadky a zamýšľam sa nad otázkou. Naozaj! Čo dávame my Matke Zemi? Koľko ľudských bytostí si uvedomuje jej krásy a hodnoty? Pozorujúc dianie na našej planéte vesmírneho bytia - konštatujem, že - "Čo zaseješ, to zožneš!" Tento princíp zaručene funguje v celom vesmírnom bytí. Čo sme zasiali my ako ľudské bytosti? Vieme si krásy prírody  dostatočne vážiť? Vieme ich  dostatočne oceniť? Matka Zem nám dáva všetko potrebné. Čo jej dávame my? Ako tak pozorujem svet okolo mňa, ľudským bytostiam na okolí prestáva záležať. Krásy jazera zapĺňajú odpadky, posledný výlet do krásneho Čunova - bol pre mňa šokom! Prečo si ľudské bytosti nevedia uvedomiť, že odpadky patria do koša? Je to v mentalite Slovákov? Krásna príroda s pohľadom na kopu plnú odpadkov, ktoré sa podobajú na skladisko - vo mne otvorila veľký otáznik. Kedy si ľudské bytosti naučia vážiť si Pani Matku Zem? Kedy dospejeme na takú úroveň? A Matka Zem už dvíha svoj prst! Vidia ho však iba niektoré bytosti. Aká škoda! Že sme sa tak vzdialení vo vzťahu - k prírode.

Pohltil nás "pretechnizovaný" svet. Máme možnosť voľby - to áno. Staráme sa o ten svoj svet, priestor, v ktorom žijeme, spolu so zatvorením dverí nášho bytu  - zatvárame oči pred mocnou Pani Čarodejkou Prírodou. O našu Matku Zem sme sa už dááávno prestali zaujímať!!! Čo jej dávame my!?

Hlavne, že máme doma - plávajúce naleštené podlahy! Okolie nám je však ľahostajné. To, ako to vyzerá mimo nášho "obytného priestoru" je už dáávno všetkým jedno..

Ukazujeme jeden na druhého prstom!

A tak sa občas pýtam ľudských bytostí - "Nikomu to naozaj nevadí..?"

"Dospeli sme až do takej fázy ľahostajnosti?".....................................

Spoločnosť nasala ľahostajnosťou. Nielen voči ľudským bytostiam, ale i k Pani Prírode. Len pár ľudských bytostí si položí túto otázku... Aj tí už dávno - pri pohľade na okolie  - rezignovali.

"Kam vlastne svojim správaním smerujeme?" Čo vysielame do vesmírneho "univerza"? Lásku? Hnev? Ľahostajnosť?

A ona nám dáva všetko..  Naša Matka Zem..

To iba ľudské bytosti majú schopnosť - myslieť si - že sú všemocné...

Sme pyšní.. myslíme si, že máme všetko vo svojich rukách. Že - zdoláme svet..

A Matka Zem sa nám čoraz častejšie prihovára...

Koľko z ľudských bytostí  ju ------- počuje------------???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?