Čo máme a čo vlastne chceme?

Autor: Katarína Lorenčíková | 22.9.2011 o 10:12 | (upravené 23.9.2011 o 0:08) Karma článku: 0,27 | Prečítané:  239x

Vo svojej práci sa stretávam s rôznymi ľudskými bytosťami. Vekové kategórie sú naozaj veľmi pestré. Často sa však otvárajú témy, ktoré aj mňa privádzajú k opätovnému zamysleniu, otáznikom, riešeniam.. Ako často by sme chceli zmeniť myslenie ľudí? Ako často by sme chceli zmeniť ich správanie? Nemožné. Do akej miery je schopná ľudská bytosť zasiahnúť inú ľudskú bytosť? Strana skutočnosti - to, čo máme. Strana požadovaného - to, čo by sme chceli. A niekedy.. priznajme to! Chceli by sme zmeniť celý svet! Niekto sa obzerá viac, niekto menej. Niekoho bolí celý svet, zasahujú ho emócie viac ako iné ľudské bytosti, iný tvor si situáciu ani nevšimne.  Niekto neustále vyčnieva z davu a akokoľvek by chcel, nie je možné, aby kráčal cestou más. Otázka je - nájsť správnu rovnováhu, vyrovnať sa so skutočnosťou, neplávať proti prúdu života.  Niektoré veci "trávime" ťažšie, niektoré ľahšie, niektoré nás zasahujú rovno do srdca.. V každom prípade - prijať skutočnosť  - nám dá niekedy riadne zabrať. Čo máme, čo by sme chceli? Ak sa ale  pozeráme každým dňom iba na to, čo sme nedosiahli, čo nemáme, čo by sme možno mať chceli, cesta sa stáva oveľa náročnejšou a cieľ sa stráca v hmlistom opare...

Konflikt medzi požadovaným a skutočným nás má niekedy v rukách na dlhý čas. Určite - na čas to môže byť dobrá motivácia, pozerať sa vpred a vidieť cieľ. Ale ak je cieľ stále iba v diaľkách, cesta sa stáva únavnejšou a my stratíme schopnosť vidieť na našej ceste iné veci, ktoré stoja za to.

Schopnosť prijať - skutočnosť - s touto otázkou sa boríme každý deň všetci..

"Prečo mám takých spolužiakov, ktorí ma nemajú radi? Veď ma ani nepoznajú.. Prečo sa to všetko nedá zmeniť? Prečo sa ľudia nedajú zmeniť?...", tieto otázky sa v poslednej dobe objavujú v rôznych "variáciách" príliš často..

Dvere sa zatvárajú a do triedy prichádza ďaľšia ľudská bytosť. Konflikt medzi skutočným a požadovaným zažívam v sebe ja.

Čo všetko by chcel človek odovzdať inej ľudskej bytosti? Požadované a skutočné..

Ako veľmi by sme chceli niekedy myslenie ľudskej bytosti zmeniť?

Ako veľmi by sme chceli často požičať niekomu ten svoj "pozorovací ďalekohľad života", aby sa na chvíľu pozrel na svet inými očami..?

Treba si však uvedomiť jedno! Môžme sa navzájom ovplyvniť, ale zmeniť myslenie a cítenie ľudskej bytosti - je jednoducho - nemožné!

Každým dňom sa otvárajú dvere,..

Každým dňom vstupujú iné ľudské bytosti, ktoré sa chcú - učiť..

Každým dňom vstupujú do mojej triedy spolu s bytosťami aj nové otázky, hlavolamy, osudy, príbehy..

Ale hlavne.. Každým dňom sa od seba niečo nové naučíme...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?