Kolotočovanie "človečiny" :-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 26.9.2011 o 10:19 | (upravené 26.9.2011 o 11:02) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  129x

Keď som bola malá, všetko sa zdalo veľké. Veľké boli ulice mesta, kopce - z ktorých sme sa na saniach spúšťali, jednoducho - veľký svet! Zdalo sa, že iba plávame v člne, kde čas plynie pomaly, kde .. sa všetko dalo obzrieť do detailov. Z malého človiečika sa stáva postupne dospelá človečina. Každý malý človiečik chce byť skoro dospelákom, neuvedomujúc si - že to nie je žiadna výhra:-) Len rýchlo dospieť! Všetko pochopiť! Nahmatať! Vidieť! Lenže Pán času - Časovník je celkom vtipný pán a má to dokonale premyslené.. Svoje hodiny zastavuje iba zriedka. Keď je človiečikom vo svojej duši dobre - vtedy sa na chvíľku veľké hodiny Pána Časovníka zastavia. Ale pozor! Iba naozaj na krátky okamih. Preto - si treba tieto okamihy starostlivo strážiť! Hodiny sa však zastavujú aj v okamihoch, keď máme pocit, že minúty sú hodinami. Je to veeľký huncút! Keď z malých človiečikov uzrú svetlo sveta dospelé bytosti - životný rytmus naberá na obrátkach. Je to ako rýchla jazda, kde sú iba malé a hlavne - rýchle zastávky. Len sa dobre obzerať na svojej ceste! Životné tempo dospelých človiečikov je niekedy "vražedné". Stihnúť toto, ísť do práce, vybaviť tamto..A zrazu je večer! Noc! A my.. veď sme..

.. sme ešte toooľko toho nestihli!

"Haló, ľudské človečiny! Veď Vám sa už z toho životného tempa začína  točiť hlava! Spomaľte jazdu na svojom rýchlom kolotočovaní! Inak dôjde k úrazu!", kričí veľká Pani Prozreteľnosť.

Ale.. Človiečinky si hudú iba tú svoju pesničku.. "Až zajtra! Dnes musím nutne ísť ešte tam, napísať toto, navariť, potom upratať, potom... potom........potoooooooooooooooooom", a takto to ide s nami človečinami deň čo deň.

"Ale no tááák, človiečinky! Veď vy na tom svojom rýchlom kolotočovaní už nemôžete ani nič vidieť! Vy v tej svojej rýchlej jazde nie ste schopní vnímať krásy z jazdy, vy iba.. vnímate rýchlosť! Takto Vám to stačí?", usmievajú sa Bohovia  a Nadprirodzené bytosti z veľkého bieleho oblaku.

A taaak,... niekedy Pani Prozreteľnosť urobí "strih". Svoj kolotoč človečinám zrýchli a  šanca pádov je vysoká. Ten kto si ale koledujee.. pády potrebuje! My "človečiny" sme zrejme nepoučiteľné bytosti, pády niekedy potrebujeme. Kolotoč sa zrýchli, niektoré človečiny zrazu z kolotoča "spadnú".. Až potom sú ale schopné tieto bytosti vnímať, aká bola jazda na kolotoči rýchla. Kolotočovať rýchlo sa už človiečinky nechcú..

"Nech sa páči.. Nastupovaaaať na novú jazdu kolotočom!", kričí Pani Prozreteľnosť. "Aleee niee, človečinky, vy máte strach? Človečiny.. Vy sa taaak všetkého neustále bojíte. Sledujeme to z bieleho oblaku. Chcete pomalší kolotoč? Aááá! Tak už ste na to prišli? ....", konštatuje s miernou dávkou irónie a humoru Pani Prozreteľnosť.

Nový deň.. nová jazda na kolotoči "života".

Človiečinky! Predsa..  o tom,.. aká jazda na kolotočovaní bude - rozhodujeme každou sekundou:

------ iba ----

------ my -----

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?