Lacná zábava televízií. Je to to, čo nás zaujíma?

Autor: Katarína Lorenčíková | 3.10.2011 o 22:14 | (upravené 3.10.2011 o 22:45) Karma článku: 3,30 | Prečítané:  418x

Wau,... prísť domov, dať si tepláky, dobré jedlo, sprchu a pustiť si niečo pekné v televízii na - ukľudnenie a relax. Tento pocit mám rada:-) V poslednej dobe ale akosi - iba prepínam večer kanálmi a... nejako mi uniká pointa zo zábavy Česko - Slovensko má talent, či relácie - "Mama, ožeň ma". Nepochybne - asi sa to teraz v televíziách vyslovene - "nosí", pretože.. iné slovo ma naozaj nenapadá,.. a tak iba - prepínam bezducho jednotlivé kanály a zamýšľam sa nad touto "zábavou" spoločnosti, ktorá je jednoducho - "v móde".. Určite - zábava to je! Po relácii "Mama, ožeň ma "- som sa celkom určite zabavila, reakcie jednotlivých "postavičiek" tejto "telenovely" pobavia určite nejednu bytosť. Ľudské bytosti veľa času na televíziu cez týždeň nemajú, ale večer si určite každý chce pozrieť ten - svoj - "obľúbený žáner". Let s dance, Superstar, Farma, Česko- Slovensko má talent, Vyvolení. Táto "nová vlna zábavy" ma neustále núti k otázkam.. Naozaj je to to, čo nás zaujíma? Iste - môžme prepnúť na iný kanál. Máme vždy možnosť voľby.. A tak si určite nejedna bytosť povie - "Čo sa všetci sťažujú, nech si prepnú na iný kanál, keď ich to nezaujíma.." Hmm.. dôsledne prepínam. Samé "farmy":)

Dávajú to v rovnakom čase? Aby nebolo málo - môžme si cez víkend pozrieť znovu reprízu všetkých talentov, fariem, "dansov".. Niektoré scénky sú na pobavenie - trošku ale "lacný spôsob zábavy".. Je to to, čo táto spoločnosť pozerať naozaj chce? Čo núti ľudské bytosti, prihlásiť sa do týchto súťaží? Peniaze..? Zviditeľnenie sa,..? Občas talent pozerám - a žasnem - čo všetko sa dnes talentom nazýva. Prišla doba povrchnosti, efektov. Všetko, čo je efektné - je väčšinou dobré!

Zaujíma nás skutočne, kto z celebrít bol na akej dovolenke? Kto z celebrít ako býva, aké má auto,..? Niektorých áno.. Kam sa uberáme? Tragi - komédia "človečenstva"...

Chválim večerné kino na Stv 2. Rumunské, srbské, poľské a iné produkcie, ktoré sú z "iného sveta".. Ak by nebolo týchto produkcií, môj televízor zapadne prachom:-)..

Začalo to reality show - "Vyvolení".. Spustila sa akási divná mánia reality show, ktoré idú po senzáciách  a útočia na city ľudských bytostí. Len aby - bola veľká sledovanosť!

Nuž.. ešteže je tu to digitálne vysielanie!:-)

Farmy, "Superstary", "Lets dansky", Talenty...

Nemáme toho už tak trochu - dosť?

Ale.. aj to je odraz našej spoločnosti.............

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

BLOG TRANSPARENCY

Keď biznis v zdravotníctve roztočí bývalý šéf daňovákov

Doktor Kostka nebol jediný, komu v posledných rokoch darilo.


Už ste čítali?