Cirkus a la Euroval:-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 4.10.2011 o 0:19 | (upravené 4.10.2011 o 0:58) Karma článku: 1,71 | Prečítané:  274x

Euroval.. tak často skloňované slovo - posledných dní, týždňov. Listujem v denníkoch.. Z každej strany sa na mňa usmievajú ľudské bytosti z politickej scény. Naša vláda si posledné týždne mýli svoje pôsobenie. Nie! Predsa nie sme v cirkuse! Alebo.. sme? Áno, asi sme sa ocitli na cirkusovej scéne! Naše politické dianie nadobudlo rozmery súťažného cirkusu. Kto zaujme verejnosť prvý? Kto.. skôr zosmiešni toho druhého? Kto.. sa skôr predvedie svojimi "významnými počinmi",.. svojimi významnými krokmi, ktoré prerazia "svet"?? A stáť na takýchto doskách cirkusu - to je už niečo! Veď v cirkuse len tak hocikto neobstojí.. Treba rýchlo vytiahnúť na povrch svoje schopnosti, svoje záblesky "veľkých" okamihov, lebo o chvíľu príde iný šašo, ktorý vystrieda tisíce tvárí a emócií, aby.. zaujal "publikum". Vytiahnúť svoj triumf! To nie je až také jednoduché! Alebo.. Je?! Rýchlo - očariť publikum náhlym efektom, vytiahnúť na svetlo scény to najlepšie, čo sa bude pre publikum hodiť. Vo svete cirkusu je  všetko možné .. Tak nech sa páči! Vo svete cirkusu je všetko dovolené! Stáť na jednej nohe na tenkom lane, balansovať na hrane - áno, to sa predsa ľuďom páči.. Meniť tváre? Každý šašo to vie...

Pre každého dobrého šaša, ktorý sa v "publiku" vyzná - je nová maska predsa - samozrejmá! Tak vstúpte!.. Nenechajte sa núkať! Cirkusový svet ponúka množstvo čísel.. A keď už sa zdá, že čísla sú vyčerpané, šašovia vymenia prevleky a ponúknu iné zaujímavé číslo.

Prekvapenia sú v tomto cirkuse veľmi časté! Zaručene, nebudete sa nudiť!

Prípadná zámena šašov za hadie ženy nie je vylúčená.. V krátkom čase možná zámena šašov za krotiteľov tigrov, či zámena krotiteľov tigrov za šašov. Jednoducho - o zábavu je vždy postarané!

Šelmy sú už pripravené, šašovia taktiež,.. a hadia žena sa už nemôže dočkať!  Tigre sú už hladné a vrhač šípov sa pripravuje na svoj neskonalý triumf. Vyberá si svoju prvú obeť z pomedzi - burácajúceho "publika"..

Len do toho! Nenechajte sa odradiť.. všetko je dokonale pripravené!

Scéna je  nachystaná, šašovia majú naučené svoje "repliky"..

Jááj,.. malá chybička, to nevadí. Šašovia aj túto chybičku "uhrajú" do svojej repliky, nepozorné publikum si to aj tak zasa nevšimne! Chybička je predsa súčasťou dobrého divadelného predstavenia! Dobrý šašo aj na svojej chybičke vie vyťažiť maximum. A o to predsa v "šašovskom svete" ide.  Všetko dokonale sedí! Aj to sa šašom občas stáva!

Umyť tvár, namaľovať tvár na inú farbu s iným vzorom, zmeniť výraz tváre. A tí, čo sú v tomto fachu "cirkusu" dlho - toto všetko vedia urobiť mávnutím čarovnej paličky.

Zmeniť prevlek, výraz, rýchla opona, nová maska,nová replika, nové "divadlo", nový "strih", nová "klapka"...

Vitajte! Pohodlne sa usaďte...

Ps - reklamácia lístkov sa nepovoľuje:-) Ste súčasťou predstavenia - na vlastné riziko...

Slovenská cirkusová politická scéna............

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?