Roláky, svetríky, šáloviny, čiapkoviny.. Vitajte!

Autor: Katarína Lorenčíková | 9.10.2011 o 23:10 | (upravené 9.10.2011 o 23:40) Karma článku: 1,83 | Prečítané:  414x

A je to tu! Pani Jeseni zrazu "skočila do reči" Pani Zima.. Vraj.. Arktický prúdiaci vzduch zahalil celú Európu. Po farebnej Pani Jeseni žltých lístkov, pokojného padajúceho lístia v občasnom závoji vetra - prišla na rad - Pani Zima. A tak človečiny sú zase zmätené a prehadzujú tie svoje veľké skrine života. Tričká a letné šaty na jednu kopu  - niekde ďaleko z dohľadu.. Priestor dostanú farebné čiapky, šále,.. No a, nezabudnúť ani na skriňu kabátov! Dokonale sa poprehŕňať "kabátovým zimným svetom":-) Na strane spodnej - sú v skrini - naše topánky. Čižmy sa pýtajú už na svet.. Nech sa páči! Človečiny ich musia opäť prevetrať. Dlhé, krátke, čierne, biele, farebné, opätkové, nízke. Svet čižiem je naozaj veľký. Je ich celá rodina v obchodoch! Len sa poobzerať - po tých správnych - kde naše "človenôžky" budú pred mrazom bezpečné! Len sa správne rozhodnúť a vybrať si z veľkého "čižmosveta" tie správne čižmy, v ktorých nebudeme mať mokré labky. Netreba zabudnúť ani na farebné rukavičiaky, ktoré sa chcú tiež dostať k slovu.. Rukavičiaky majú tiež svoje "poddruhy". Veď jesenno - zimné rukavičiaky bez palcov, či iba falošné rukavičiaky sa tiež hodia. Tak. Arktický vzduch. Je tu!!!....

Človečiny zavnímali arktický vzduch, a tak sa vydali na nákupy.. Čiapky, čižmy, baretky, rukavice, ponožky,.. Navštívil nás znovu arktický vzduch a moje kroky sa uberali dnes aj ku knihám.

Veď čas zimy je čas medveďového víkendového leňošenia, kedy sa k slovu dostávajú aj knihy. Takže - výberom kníh sa človečiny dnes len tak pretekali! Akoby sa pripravovali... na pazúrky pani Zimy, ktorá tiež prináša svoje krásy!

Veď svet čiapiek, čižiem, snehu a vločiek má tiež svoje čaro..

Pani Zima sa už teší na svoje pôsobenie:-) a máva nám z veľkého bieleho oblaku. "Som už pomaly tuu, už som sa tešila!", kričí a máva všetkým "človečobytostiam":-)!

Čo na tom, že jej kamarát je aj arktický veterník, ktorý občas zafúka viac, ako je potrebné...

Veterník je súčasťou Pani Zimy, patrí do jej sveta..

Aj Pani Zima má svoje čaro...

Slnečník už ukazuje svoje pazúrky čoraz menej, jeho arktický brat Veterník mu zahaľuje tvár.. Iba občas nás poctí svojou prítomnosťou.. Jeho pohladenia nie sú už také teplé ako ešte prednedávnom. Tak buďme na to pripravení!! Slnečníka ale vždy napriek jeho chladnejším pazúrikom my človečiny radi vidíme spod temných oblakov!

Ale.. keď sa k slovu dostanú snehové vločky! To budú len človečiny pozerať...

Každá vločka má iný tvar, všimli ste si,..?

Pozorujem ich, keď mi ich Pani Zima priveje na zimný kabát. Keď sa ligocú v bielom svete za účasti Veterníka.

Veď žiadna vločka nie je rovnaká...........!!!

Tak! Skriňa je pretriedená! Poďte na vzduch - roláky, svetríky a farebné šály! Baretky, farebné punčošky, kožušiny, baranice... Na niekoho som z Vás zabudla?

Teším sa na Vás a .... vítam Vás zase - v mojom živote!:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?