Začalo sa to ráno,..

Autor: Katarína Lorenčíková | 12.10.2011 o 22:00 | (upravené 13.10.2011 o 1:08) Karma článku: 1,17 | Prečítané:  207x

keď budík na mobile začal zvoniť akousi prapodivnou zvučkou, ktorá sa pravdepodobne - áno.. nachádza v mojom telefóne! Prečo to zvoní inou hudbou? Prehľadávam zvonenia budíka. No nič. Človečina! Veď už vstávaj! Veru. A to som ešte nevedela, čo ma všetko dnes čaká a neminie:-)! Akoby niekto chcel povedať: "Človečina, obzeraj sa dobre, dnes sa veru nudiť nebudeš..!" Žeby sa Pani Prozreteľnosť zase na bielom oblaku rozosmiala, čo tu my človečiny porábame? Otvorím okno, ráno vždy sledujem svet. Nuž a sledovať ráno svet z dvanásteho poschodia? :-) To je naozaj na prebratie! Tak. absolvovala som rýchly vstup do nového dňa. Sedím spokojná, že.. že som všetko stihla? Niektoré bytosti si musia donekonečna dávať pozor. A ja som vlastne z inej planéty, takže.. sa neustále pýtam, či mám všetko,..? Či.. sedím v správnom autobuse,.. či mám kľúče??.. (aj keď diagnózu "kľúče" som čiastočne prekonala..) "Kontrola cestovných lístkov", prehlási podozrivý cestujúci, ktorý sledoval svojím pohľadom celé dianie v autobuse. A ja som ho videla! Ako si prezerá všetky bytosti! Hm,.. sedím s istotou, že je všetko v poriadku. Veď mám električenku! Áno, mám.. Ale kde? ..robila som si poriadky v kabelke..

Ujo revízor je však tento krát trpezlivý muž. "Ja mám čas..", prehlási už na konečnej zastávke. "Čo všetko sa nachádza v ženskej kabelke?", udivene sa spýta s poloúsmevom. Takže.. som vyložila snáď už všetko:-) A v mojej kabelke sa nájde naozaj všeličo! Našla som ju! "Tu je", podávam s úsmevom doklad, že nie som "čiernopasažierska človečina". Odchádzame, každý svojou cestou. Električka.. plaváreň... Električka však zabočí na Obchodnú ulicu. Všetky človečiny sa otočia na seba.. "Nie, veď prečo ideme inde? Pomýlil sa?",.. hľadia na seba "nestíhajúce" človečiny.. Idem na plaváreň? Nejdem? Stíham? Ale.. som sa dohodla so známym. Musím ísť! Sľuby sa predsa dodržujú! Idem! Zabojujem dnes!

S miernym meškaním, ale .. som úspešne tu! Rýchlo si dať plavky.. a teším sa na vodný svet s okuliarmi:-)! Zamykám skrinku.. ale skrinka sa nedá zamknúť. Pomóóóc! V šatni žiadnej človečiny.. Čo teraz? Mám tam teraz vybehnúť v plavkách? Predsa len.. prišla jedna človečina! Kľúč sa nedá vytiahnúť!!.. "Neviem Vám pomôcť, skúste pri okienku",.. Rozhodnutá, že idem vec riešiť, prišla ešte jedna človečina.. Tá kľúč vytiahla. Supeeer!

"Kde si tak dlho bola?",.. opýta sa nechápavo môj kamarát. "Si prííííípad.. s Tebou sa človek vááážne nenudí...!", skonštatuje po mojom dlhom vysvetľovaní. Konečne niečo, čo ide bez zádrhelov. Plávanie milujem! Vo vode sa cítim "ako doma"...

Odchádzame v búrlivých debatách o politike... a... ja sa nevedomky ocitám v mužskej šatni. Pozrieme sa ešte raz na seba so smiechom. Jasné, som v mužskej. Pomýlila som sa! Ale mužským človečinám sa to aj celkom pozdáva!:-) "Prepáčte, prepáčte.. ja som sa zabudla, už som preč!", ospravedlňujem sa zmäteným mužským bytostiam v šatni. "Nie, mohli ste kľudne ostať!", ozve sa z jedného kúta mužský hlas...

Po plavárni kráčam vyplatiť faktúru za telefón - dúfajúc, že už všetko bude normálne..

"Ale kdeže, milá Katka, len si nebuď taká istá..", smeje sa Pani Prozreteľnosť z bieleho oblaku...

Čakám, čakám aj s poradovým číslom.. Hm, keby aspoň tie čísla chodili po poradí. Z poradového čísla som si urobila postupne loďku,.. potom "nebo peklo".. zaspomínala som na detstvo. Prešlo milión čísel, len to moje sa akosi strácalo v diaľkách. Aspoň, že sa loďka podarila.. Áaach! Ta dáááá! Moje číslo bolo na rade.. Kým som zistila, ktorému okienku patrilo, zaznel ďaľší signál - ďaľšieho čísla čakateľa. A tak mi neostávalo nič iné, len vytlačiť zo zázračného prístroja nové číslo. Vznikla nová loďka,.. bola celkom pekná! Tak, na radu sa dostávam aj ja,.. neuveriteľné!

"To číslo 135 bolo Vaše,..že? Myslela som si, že to budete vy, podľa nôt",,.. usmiala sa celkom milá pani za okienkom. Jááj,.. my umelecké človečiny - sme.. Mimo akosi neustááále! Vzdialení na míle od reality! Ale dobrá rada - radšej si nerobte loďky z poradových čísel! Mohli by ste zmeškať to svoje číslo...

Večer.... konečne mám čas na seba. Teším sa na čas teplákov a bosých nôh, na moju hudbu, môj svet. Dažďovník rozprestrel svoje pazúriky. Páči sa mu u nás už veeeľmi dlhýý čas..

Nadšená pozerám na práčku,.. doprala! Je to šikulka. Svoju dokončenú prácu vždy poctivo ohlási pípacím tónom. Jednoducho - ona vždy musí mať posledné slovo:-)! Posúvam trošku práčku, keď žmýkala, trošku sa vychýlila zo svojej dráhy. Chce sa asi prejsť do inej izby. Ja jej dám! Prechádzať sa po byte! Hneď a zaraz som to zatrhla... Pri posune práčky a pokuse navrátiť ju na pôvodné miesto - som nechtiac stlačila jeden gombík. Píp! A práčka začala znovu prať. Tento krát ale nahodila dlhší program. Neviem, kde to zobrala -  bavlna, na 30 stupňov, pokúšam sa zastaviť program, ale.. teplota sa zmenila mojim stlačením gombíka na 60 stupňov.. Obzerám veci, no nič, už ju nebudem miasť. Je predsa nová!  Snáď to nebude také zlé!

Doprala! Klapka dva.. Moje veci sú v pôvodnom znení.. Úžasnéé:-)

Ešte skype,.. chcela som sa spojiť s mojim bývalým spolužíakom z vysokej školy. Prezvonil, takže nespí.. Čakám na spojenie. Áno, zdá sa, že sa to podarí. Teda - vždy sa to podarí! Aspoň, doteraz to tak bolo!

Nejde zvuk.. asi - chyba na mojej strane. Vysveľujem do mikrofónu, že ho nepočujem - som si istá - že ma počuje on. Ale on  hovorí do mikrofónu, že ma nepočuje - myslí sii - že ho počujem ja...  Píšem, že ho vôbec - nepočujem.. On píše: "a ja , že ma počuješ,.. "  Musím uznať, že po takomto celom dni - dobrý záver dňa! Píšeme cez skype - a ukazujeme posunkami - kto sa ako má. Zábavné! Odporúčam to všetkým! Bez počutých slov - je to naozaj ťažšie! Písmenká sú naši kamaráti..

Uaaau,.. po troch dňoch som zistila, že sa už dávno kúri - stačí iba - zapnúť zázračný gombík na radiátore! To je zistenie! Hmm,.. dnes je jednoducho - môj deň!!!:-)

Idem si ešte pre pivo do chladničky.. Otváram pivo - chvastajúc sa spolužiakovi, ktorý je v Anglicku - že mám slovenské pivo! Ale - akási iná chuť hovorí - že pivo je... Pivo je citrónové! Kúpila som omylom iné! Musím uznať, že má niečo do seba,. všetko zlé je na niečo dobré!  Bavíme sa spoločne cez skype - aj keď - iba bez slov - a virtuálne!

Taaaak,.... je čas spánku. Chcela som dnes ešte všeličo urobiť - ale.. radšej pôjdem spať. Niekedy je to tak lepšie - a menej je.. viac!!!

Dnes už bolo smiechu a úžasov viac než dosť. Nuž - všetko ide niekedy prirýchlo pre nás človečiny z iného sveta.

Lekcia č.1034 - treba byť vždy v strehu!

Lekcia č. 1035 - treba sa dobre obzerať!

Lekcia č. 1036 - treba... ostať pri zemi!!!

Pripútajte sa prosíííím!.....  a už toľko nelietajte!:-)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?