Hyenizmus zamestnávateľov prekračuje medze!!!

Autor: Katarína Lorenčíková | 13.10.2011 o 22:56 | (upravené 14.10.2011 o 1:01) Karma článku: 8,82 | Prečítané:  554x

Žasnem nad niektorými firmami na Slovensku! Urobia nábor ľudí na novú prácu - po troch dňoch ich prepustia a vymyslia si, že nespĺňali na požadovanú pozíciu podmienky. Práce je málo a zamestnávatelia žmýkajú z ľudských bytostí poslednú energiu, ktorú majú. Prečo to nevyužiť? .. dobre vedia, že na takúto prácu čakajú ďaľšie zúfalé ľudské bytosti, ktoré potrebujú aj to málo, čo zarobia. Posledný prípad z môjho okolia hovorí o hyenizme. Moja známa zháňala pre svojho priateľa prácu. Keďže pochádza zo Španielska - a nevie ešte dobre po slovensky - prácu mu zháňala a vybavovala ona. Upratovacie práce. Nič zložité. Keď človek potrebuje peniaze, chytá sa akejkoľvek práce.  Všetko sa vyvíjalo nádejne, upratovacie práce. Boli obaja radi, že je v dosahu nejaká práca. Supervizor jej dával dokonca dosť veľké nádeje, že by práca bola reálna aj na dlhší čas - na zmluvu. Ako sa zdá, nič nejde podľa plánu! Prvý deň bolo týmto ľuďom povedané, že budú robiť tri dni bez zárobku - vraj skúšobná doba! Všetci podpisovali isté tlačivo, že s týmto návrhom súhlasia. A v tom je podľa mňa najväčší zádrhel! Takže títo ľudia pracovali od večera - do rána. Prvé 3 dni 8 hodín. Len posledný 4. deň 12 hodín.

Ako sa tak zdá - nikto zaplatené nedostane. Nepochybne - podpísali to.Po troch dňoch prišla známej iba krátka sms správa, iróniou je - že presne v čase - keď sa chystali do práce. Iba - Zdravím, predpokladám, že Vám uz bolo oznámené, (čo nebolo), že Vám ďakujeme za Váš čas a prajeme veľa úspechov pri hľadaní zamestnaní.

Vtipné to ľudské bytosti! Koľko ľudských tvorov takto oklamali? Fluktuácia ľudí je v tejto firme určite veľká. Vysvetlenie? "Podlaha v saune nebola poriadne uprataná..." Hm, veď jej priateľ si svietil v noci baterkou, keďže v saune nie je poriadne svetlo ,..(možno práve preto, aby nachytali ľudí a bol to dôvod na nepodpísanie zmluvy). Jasné je, že keď sa chce - vždy sa dá  niečo vytknúť.

Obaja znechutení a zničení ostali bez slov a kontaktovali dotyčného, ktorý to celé mal na starosti. Títo ľudia zrejme majú akúsi dohodu, čo povedať,.. v každom prípade - verzia, prečo bol prepustený - nebola rovnaká ani v jednom prípade. Jeden človek tvrdil, že saunu neutrel dostatočne, druhý tvrdil, že to na starosti nemá,..

Moja známa dnes  písala mail do firmy a personalistka v prvom maili napísala, že má vedomosť iba o 3 odpracovaných dňoch, ktoré sú neplatené. Lenže posledný deň jej priateľ pracoval 12 hodín. Takže teraz to posunula objektívnej manažerke a ďalej čakajú na vyjadrenie - dúfajúc, že sa nenaplní najkatastrofickejší scenár a zaplatia aspoň posledný odpracovaný deň...

A čo na to zákonník práce,..? Čo by na to povedali právnici? To podľa nového zákonníka práce už je k dispozícii takto nivočiť ľudské bytosti tri dni a ... už legálne? Uaaau! To sme pokročili! Každopádne, táto upratovacia spoločnosť nemá čisté ruky. Veď takto sa s ľudskými bytosťami nekomunikuje! Koľko ľudských bytostí využijú, aby im poupratovali priestory a potom iba - dovidenia! Ani to nie.. Okrem toho - ak dôjde k chybe - najskôr treba ľudskú bytosť upozorniť, čo robí zle, aby došlo k náprave.

Vraj - trojdňové školenie! Školenie neprebehlo a títo ľudia robili v teréne tri noci. Ako sa zdá - svoje peniaze neuvidia...??

Odcitované z úst smutnej bytosti:

"Okrem iného som prvú noc pracovala aj ja, ak by bolo treba niečo preložiť, vysvetliť. A takisto nečakám žiadne peniaze, ale nakoľko mi veľmi záležalo aby si priateľ našiel prácu, obetovala som spánok a pracovala aj ja 8 hodín. Ďalšiu noc som prišla iba približne na 2 hodiny a samozrejme, že chceli aby som tam opäť ostala. Ale keďže som mala svoje povinnosti, mala som sa na čo vyhovoriť..."

------------------------------------

Čo dodať,..?

Najhoršie čo existuje - je dať ľudskej bytosti - nádej a potom... potom ju celú rozhtrhať, zničiť, rozbiť, pošliapať po nej!

To, čo teraz robia niektorí zamestnávatelia s ľudskými bytosťami považujem za najväčší hyenizmus!!

Kam smeruje táto spoločnosť? Iste - zamestnávatelia sú jednoducho "na koni", pretože majú istotu, že nápor ľudí, ktorí chcú prácu je vždy veľký a je si z čoho vyberať. Každý peniaze potrebuje! Nechceš pracovať? Nepáči sa Ti to? Čaká tu ďaľších pár desiatok zúfalcov, ktorí by túto prácu robili! Zamestnávatelia to - vediaaa!

"Keď vydržíte pracovať, dáme Vám potom zmluvu,..."

Aká naivita čestných ľudí, ktorí neuvidia ani zmluvu, ale ani,... svoje ťažko zarobené peniaze.....

A kde je tá naša spravodlivosť,..?

Kde je zákon na takýchto "šliapačov ľudských bytostí", ľudských nádejí.........?

Kde je zákon pre čestnú ľudskú bytosť, ktorá sa iba,...

--------- snaží-----------

------- prežiť ---------------

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?