Politická scéna sa stáva divadlom...

Autor: Katarína Lorenčíková | 18.10.2011 o 23:06 | (upravené 18.10.2011 o 23:50) Karma článku: 0,43 | Prečítané:  299x

Posledné týždne sa denníky zaoberali najskôr témou Euroval, ktorú snáď sledoval každý slovenský občan. Po týchto dramatických týždňoch prišlo nečakané rozuzlenie príbehu. Alebo, čakané? Pani Iveta Radičová do poslednej chvíle neverila tomu, že strana Sas Eurovalu povie jasné Nie.. Nuž, ťažko povedať - čo si vôbec môže myslieť slušný pracujúci občan Slovenskej republiky - na tému Euroval. Všetko je dvojsečná zbraň.. Každá minca má dve strany - a tak aj téma Euroval. Slovensko sa chce za každú cenu odprezentovať ako super štát, ktorý pomôže ďaľšiemu štátu, ktorý má dlžoby. No áno - veď - sa myslí na to, čo by sa stalo s nami, keby.. sme boli zadĺžení? A čo by sa stalo? Nasledoval by podobný scénar aj pre malé Slovensko, ktoré je bodkou na mape - pre krajiny mocnej Európskej únie? V konečnom dôsledku - nikdy s určitosťou nevieme predpokladať, čo je pre nás - " to dobré riešenie".. Ako sa hovorí - "dávaj pozor na priania.. mohli by sa splniť!"... Tak nejako je to aj s nami - malým Slovenskom, ktoré... robí dostatočné divadelné predstavenie - pre svetové printové médiá, pre iné štáty. Aj zlá reklama, je reklamou:-) Malé Slovensko sa tak zviditeľnilo vo svete! Vyslalo správu, že..

.. existuje? :-) Divadelné predstavenia sú iba na jednú tému. Najskôr to bola téma podľa scenára - Euroval. Námet divadelného predstavenia sa ale postupne zmenil na - "Kto z koho"... "Kto zaujme viac"... "Kto obsadí hlavnú úlohu v divadelnom predstavení..?" Témou divadelného predstavenia sa stávajú  voľby. Každá strana preto - oslovuje ľudské bytosti formou - ako vie. Niekto zo seba robí šaša.. Niekto chce zaujať svojich voličov - váľaním špiny na to, čo už je za nami - nič predsa nie je jednoduchšie - ako povedať a zhrnúť v bodoch, čo sa všetko neurobilo! To ľudským človečinám vždy išlo akosi samé od seba!

V každom procese sa urobia chyby, ale aj vzostupy.  Niečo sa skončilo. Každý koniec je ale - nový začiatok! Tak sa skúsme trošku pozerať vpred!  Aký bude ten náš začiatok niečoho "nového"? Slováci sa nikdy nevedeli ako národ dostatočne zomknúť a vyjadriť svoj názor. Je to akosi - v nás... Spolupatričnosť - to nám nejako nikdy - nešlo.

Ale.. aké je to správne riešenie? To keby ľudské človečiny vedeli! Akou pôjdeme cestou ....? Pôjdeme cestou, keď si budeme odkladať na operácie, či bežné vyšetrenia - čo sa už deje... ?? ,..pôjdeme cestou, kedy - tá slabšia vrstva nebude mať pre svoje deti peniaze na vzdelanie? Spoplatnené nemocnice... spoplatnené vzdelanie..... Už teraz ľudia nemajú na lieky...

A čo umelci? Nečudujme sa poklesu záujmu na konzervatóriách a umeleckých školách, či v pedagogickom smere. Veď - situácia je naozaj zlá!  Kultúra - to je tá posledná priečka. Práca v orchestri je ešte slabšie zaplatená ako u učiteľov, títo ľudia musia chodiť už teraz do zahraničia, aby vôbec uživili ako tak svoje rodiny...

A tak sa pýtam.. Kto bude chodiť za pár rokov na koncerty, do divadiel? Veď cena lístkov divadelných predstavení, či muzikálov - už teraz nie je lacnou záležitosťou! Z týchto platov - dosť nereálne.. Začali sme šetriť už aj - na kultúru....  Nemožné! Ako to pôjde ďalej?

Umlčaní sú učitelia.. umlčaní sú zdravotníci,.. štátna pokladnica je jednoducho - prázdna. Umlčaní sú aj umelci..  Práce je málo. Zamestnávatelia si s ľudskými bytosťami robia čo chcú. Využívajú ľudí - ako vedia, ako to len ide, sú naozaj vynaliezaví...

A tak sa len všetci obzeráme... Večný kolotoč, ľudské bytosti sa chytajú naozaj všetkého, čo vedia!

A na našej politickej scéne zatiaľ prebieha divadelné predstavenie...

Prizeráme sa divadelnému predstaveniu, ktoré vyniká v poslednej dobe fraškou.....

Tragi - komédia politickej scény už odštartovala svoje turné divadelných predstavení!!! Nezmeškajte jedinečné predstavenia! Oplatí sa vidieť!

Nájdete tam naozaj všetko! Lístky už v predaji.........

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?