Úspešný muž...???

Autor: Katarína Lorenčíková | 23.10.2011 o 19:51 | (upravené 1.11.2011 o 12:05) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  192x

Pozerala som sa mu rovno do tváre.. Mužovi, ktorý si hovoril - "som úspešný muž". Gestá, mimika, pohyby rúk, snažil sa ma presvedčiť o svojich pravdách, o svojich pohľadoch na svet. A .. začalo sa to všetko.. jednou kávou. V snobských reštauráciách som sa vždy cítila akosi - cudzo. Ááách, ocitla som sa zase v jednej prapodivnej fraške:-) Očný kontakt - a čašník je tu asi desiaty krát a pýta sa, či niečo nepotrebujeme. Humorno - absurdné stretnutie dvoch tak vzdialených svetov.. Napriek tomu, žiadne stretnutie nie je náhodné, ľudské bytosti sa môžu od seba predsa toooľko naučiť a obohatiť jeden druhého, požičiať si navzájom ten svoj ďalekohľad, prísť na nové možnosti a riešenia, inšpirovať sa, vidieť iný horizont. Ľudská pýcha! Z času na čas nás navštívi. Otvorí svoje veľké dvere a povie - "som tu," zahniezdi sa v nás na určitý čas - chvíľu - hodinu - moment - obdobie?  Vybalí si ten svoj veľký kufor a nie odísť. Potvorka jedna! :) Prizerala som sa mu rovno do tváre. Svoje pravdy vyjadroval presvedčivo, ale veľmi jednostranne. Šokovali sme sa stretom našich odlišných svetov, šokovali sme sa svojimi vzájomnými náhľadmi, šokovali sme jeden druhého asi už len svojou existenciou.

Sľuboval mi byt, peniaze, dovolenky... Svet peňazí bol preňho tým najdôležitejším svetom. "Emócie pre mňa nič neznamenajú. Mám to všetko pod kontrolou".. Jednostranné pravdy a veľké ego boli väčšie ako jeho koža, trčali mu spod košele a on bol na nich patrične hrdý!

Prizerali sme sa našim na míle vzdialeným svetom, obaja vyložili svoje karty na stôl. Napriek tomu si myslel, že ... odídem s ním.

Neuveriteľné! Po dvojhodinovom rozhovore, ktorý sa stal slovnou hrou - vzájomným fackovaním - kde sa nešetrilo úprimnosťou... po dvoch hodinách, keď.. priznal, že žena je iba sexuálnou hračkou, ... Keď priznal, že by dokázal mať aj päť žien naraz.. keď priznal, že ženu potrebuje iba na "isté veci", kde by kamarátsky intímny vzťah bol tým najrozumnejším riešením - aby ho čo najmenej zaťažoval... po dvoch hodinách, keď som spoznala svet na míle a horizonty vzdialený, kde svet špinavých peňazí hral svoju hlavnú úlohu - po dvoch hodinách,kde sa emócie pretavili na pocit odpornosti a hnusu,.. som zacítila zvláštne ovlažujúci pocit... pocit, že som šťastným človekom, kde je všetko tak ako má byť,..

"Myslíš si, že si za peniaze môžeš kúpiť všetko?", spýtala som sa jednu z mojich posledných otázok...

"Jasné, doteraz to tak bolo........", odpovedal s istotou.

"Žijem svoj pekelný život a presne takto sa mi to páči... Už je neskoro - meniť život. Som starší a múdrejší a nakoniec  som "úspešný muž"..

Pousmiali sme sa vzájomne tomuto ráznemu tvrdeniu. Obaja však - z iného pohľadu...

Na tento úsmev a smiech nikdy nezabudnem. Úsmev a smiech muža, ktorý sa strácal sám v sebe, vo svojich pravdách... bol o nich pevne presvedčený. Naše svety sa vzájomne bili, predsa len - stretnutie prinieslo nový náhľad na svet, čo sa udialo na oboch stranách... Navyše, prinútilo ma zamyslieť sa - nad mnohými otázkami.

Úspech, láska, kto sme, kam kráčame, čo je dôležité??? Čo je to "byť úspešný"? Čo je to tá "láska"? "Šťastie"?... Vysvetlenie týchto pojmov je naozaj rôzne:-)

Čo znamená pre nás slovo "úspech"? Práca, kariéra, peniaze? Prehnitý svet špinavých peňazí a špinavých obchodov..?? Majetok? Rodina? Harmónia? Vedieť pochopiť svet, spoznať lásku? Nájsť zmysel života? Duchovná cesta? Alebo neustále dobrodružstvo? Nuž.. každý máme iné cesty. Na chvíľku som sa nechala zmiasť, predsa len - sme človečiny - a posudzovaniu sa nevyhneme. Keď si ale uvedomíme fakt, že nevedome posudzujeme a kritizujeme - veľa vecí sa zmení a veľa vecí sme schopní prijať.

Hodnotový systém človeka - je vecou skúseností, vecou zážitkov, ktovie.. možno čiastočne podmienený a daný výchovou? Spoločnosťou? Naše snímače a nastavenia sú naozaj rôzne. Naše cesty sú spletité, nevyspytateľné. A to, čo by sme za iných okolností niekedy - "neurobili", sa môže zrazu obrátiť, pretože sa ocitáme v inej situácii. "Nikdy nehovor nikdy.." Môj odpor sa zmenil na.. ľútosť? Tento muž priznal, že nevie, čo je to láska... bola to preňho iba - sexualita.

Koniec koncov - koľko podôb môže mať napr. láska? Pre niekoho iba - sex... Pre niekoho vyšší rozmer existencie človečiny.. Definícií lásky je viacero. Otázkou je - aká je tá správna pre nás,..? A čo si zvolíme pre svoj krátky život na Zemi...?

Máme možnosť voľby - aj keď s danými kartami. Za krátky čas sa musíme naučiť hrať hru života so svojimi kartami, ktoré sme dostali pri narodení. Za krátky čas musíme prísť na to, ako s kartami narábať, žiť a prežiť, čo je pre nás "eso",.. Treba si ale uvedomiť - že môžme niekomu ponúknuť svoj náhľad na život, nemôžeme však človečiny úplne prerobiť, zmeniť myslenie, určité veci sú dané, určité veci sa okresávajú ako kamene počas života. Vzájomne sa ovplyvňujeme, zasahujeme si do životov, ale vedzme - že nič nie je náhodné!

"Čo bude ďalej? Máš strach a nechceš vyskúšať nové veci...", pokúšal sa stále o zmenu v mojom počínaní. "Nie nie.. Určité veci skúšať človek nepotrebuje.  Tvoj spôsob života by ma nepochybne zabil...", zarezonovala moja odpoveď.

Posledný pohľad.. posledné ahooj.. Každý sa pobral tým - svojim smerom... svojou cestou...

Sú situácie, ktoré.... nám môžu natrvalo zmeniť život. Záleží len na nás, ako sa rozhodneme...

Vrátila som sa domov, do svojho veľkého sveta, do svojich myšlienok..

Otvorila som moje veľké okno - a zacítila ovlažujúci pocit ľudského človečenského mrazivého orgazmu, že som jednou zo šťastných ľudských človečín na tejto planéte!!!

A že všetko... je tak, ako má byť:-)!!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?