Mať tak perinu Tety Perinbaby :-)!

Autor: Katarína Lorenčíková | 29.10.2011 o 20:26 | (upravené 29.10.2011 o 21:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  177x

Prehŕňala som sa lístím a vnímala jeho príjemný šuchot. Jesenno - zimný čas. Pani zima si oblečie svoj kabát a zahalí svet do spánku. To by bol nápad! Prespať zimu ako medvede! Iba by sme zaliezli do svojich "človečenských úkrytov" a zobudili by sme sa na jar. To by bolo niečo! Moje lietajúce myšlienky prerušil hlas človečiny, ktorá upratovala lístie. "Kto to po Vás bude upratovať? Pani, veď mi kazíte prácu!", zaznel nahnevaný "človečo - hlas", ktorý ma zase zobudil a postavil hneď na nohy. "Kto to bude upratovať? No predsa, ona - ako každý rok  - Pani Perinbaba", pozrela som hore a pochopila, že dotyčný pán, ktorý má po krk svojej práce, vôbec nemá zmysel pre humor a už vôbec nepozná ani Tetu Perinbabu. "Teta Perin..čo?", ozval sa frfľavý tón nahnevanej ľudskej bytosti. Skončila sa tak naša konverzácia na tému - "Teta Perinbaba". Aká škoda! Teta Perinbaba sa určite nahnevala, že ju človečiny už ani len nepoznajú a povedala si - že nebude toho roku snežiť! Poznajú Perinbabu detské bytosti? Pod závojom rozprávok Shreka, či inej komercie Teta Perinbaba mizne v diaľkách. Pani Perinbaba sa ale teší už na svoje opätovné pôsobenie. Veď sa toľko chystala! Celé leto zošívala perinu.

Jej perina je veľká a mocná. A vie lietať! Mať tak takú perinu.. odletieť na chvíľu na perine. Phaa! Zrazu by sa v správach objavila titulka, že ... nejaká divná bytosť sa asi zbláznila a nad Bratislavou poletuje na nejakej podivínskej perine, ktorá lieta. Hneď by to všetci chceli určite preskúmať! Typické ľudské človečiny! Všetko by hneď analyzovali, rozoberali, vytvárali svoje teórie, ktoré by zneli strašne vážne a premúdrelo! Ale na druhej strane... Perina Tety Perinbaby by sa tak aspoň na chvíľu prevetrala... a stala známou! Získala by si svojich fanúšikov a fanúšičky zo sveta Človečiny.

Zaskákať si na takej perine, to už by bol zážitok! To by chcel ale zase každý - skákať na perine, alebo oblakoch múdrej Tety Perinbaby.. A tu by bol zase prúser, ľudské bytosti sú schopné všetkého, keď chcú naplniť svoje požiadavky. A niekedy, niektoré človečiny sú schopné ísť cez mŕtvoly. Také by tam ale Teta Perinbaba určite nepustila...

Poznám ju! Občas mi kýve na veľkom oblaku, keď sneží... Má v očiach jas a iskru ako snehové vločky, ktoré potom spúšťa na nás, keď skáče na svojej veľkej perine a hrá na organe. Občas ale zaspí, zobudíme sa - a zrazu je v Bratislave kalamita. Toľko nárekov v rádiách, či televíziách. Čo to ale znamená v Bratislave "kalamita"? Centimeter snehu? :-) Pani Perinbaba sa rada tomuto faktu niekedy rada schuti zasmeje. Ách, človečiny, vy ste vtipné bytosti!

Pozorne nás sleduje, posiela nám tisíce krásnych snehových vločiek, ktoré.. Uznajte - nie sú vôbec rovnaké! Nenájde sa jedna vločka, ktorá by bola rovnaká. Sú špeciálne urobené! Nenapodobniteľné! To ľudské človečiny sa ich potom síce snažia veľmi rýchlo napodobniť - v ozdobách Vianoc - ale moc sa im to nedarí... Teta Perinbaba je predsa len - šikovnejšia! Ľudské bytosti vytvárajú zase len - šablóny snehových vločiek. Ách! Čo s nami.... šablónam sa predsa len v našom životnom bytí nevyhneme... Nakoľko ich ale zahrnieme do svojho žitia, to už je... iba na nás......

Vraciam sa domov... listy! Mám ich rada.. Pekný jesenno - zimný deň! Ujo trošku upratal... ale tentokrát sa v listoch prehrabávajú detské bytosti. "Poď Zuzička, poď...", kričí mamička na svoju dcérku. "Tetaaa", hovorí malá detská bytosť a ukazuje prstom na mňa. "Máš listyyyy....", ozve sa spod veľkej čiapky. "No verruuu.. máš pravdu, listy. Sú krásne...", mávam a posielam malej Zuzke pusuu, blížiac  sa k svojmu bytu. Vonku sa zotmelo a ja sa teším domov - do tepla! Do "medvedieho úkrytu človečiny":-)!

Ách... Perinbabka!

Čo nevidieť - prichádza tvoj čas!

Koľko ľudských bytostí si na Teba ešte spomenie?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?