Muž s jazvou v duši...

Autor: Katarína Lorenčíková | 31.10.2011 o 19:19 | (upravené 31.10.2011 o 21:33) Karma článku: 3,66 | Prečítané:  409x

Nastúpila som do autobusu a naše pohľady sa stretli. Pozrela som sa mu priamo do tváre, on však hneď svoj pohľad odvrátil. Táto "hra" trvala takmer celú cestu Petržalkou. Jeho tvár bol zvláštna. Uprostred tváre mal veľkú jazvu. Jeho oči boli zvedavé a vždy keď som sa nepozerala, jeho pohľad prenikal mnou čoraz intenzívnejšie. Neznámy muž mal veľké kufre, koženú bundu, jeho tmavé oči si ma premeriavali celou cestou. V okamihu, keď si myslel, že ja sa nepozerám - sledovala som ho v odraze okna:-) To on však - asi nepredpokladal.. Po piatich minútach nastúpila slečna s umelými riasami veľkými ako "svet", postavila sa k neznámemu mužovi. Ľudské bytosti sú zvláštne tvory! Zrazu - sa tieto svety navzájom bili..  Umelý svet dokonalej "barbie girls" bol úplne odlišný od "kaukazského muža". "Určite nie je Slovák", pomyslela som si. Keď sa cesta blížila ku koncu - počkal - kým vstanem a stlačím tlačidlo na dverách.. Ešte raz si ma premeral. Bola som pripravená vydať sa svojou cestou, keď som zacítila jeho dotyk. "Ty ne Slovačka,... či?", spýtal sa zvedavo a jeho oči sa zväčšili dvojnásobne. "Maješ.. oči neslovačskee", odvetil s miernym humorom v očiach. "Nie, ja som Slovenkaa, vážne!"

"Ne.. ne, ty ne Slovačka", presviedčal ma neznámy muž s jazvou na tvári. "Preto.. preto si sa na mňa pozeraal celú cestu?", spýtala som sa zvedavo. "Ne.. máš pekná noga", odvetil s miernym zahanbením a úsmevom. "Iba jednu nohu?", rozosmiala som sa. Bol celkom vtipný. "Nee, celé nogy...", uviedol ma do obrazu...

"Tyy... što tak pozeralaa?", spýtal sa ešte raz. "Lebo - ty si sa pozeral", odpovedala som s miernym zodvihnutím kútika od úsmevu. "Tvoje oči gavaria samee...", dodal. "A.. čo hovoria? Ty si z Ruska?", spýtala som sa so zaujatím. "Net dôležité.. ja odchádzam, znaješ Poľskoo?  Ale ty ne Slovačka.. znam Tebja", presviedčal ma o svojej "pravde".

S neznámym mužom sme nakoniec dali kávu. Predstavil mi aj svojho kamaráta Staška, za ktorým pôvodne prišiel - do Bratislavy.  Zistila som, že neznámy muž je zo Srbska. Jeho otec žije v  Jerevane. Často sa navštevujú. Iný svet, iná kultúra, iný spôsob života. Na chvíľu sme sa ponorili do svojich svetov... Na rad prišli samozrejme aj politické témy, kam kráčame, kam smerujeme, kam naša Európa dorazí za pár rokov. Dali sme si spoločné slovenské bryndzové halušky. Stretnutie slovensko - srbské - poľské bolo celkom príjemné. Každý mal ten svoj uhol pohľadu, ten svoj ďalekohľad, ktorý sme si počas stretnutia akoby - vzájomne - vymieňali - príbehmi z cestovania.  Spolu so Staškom nakoniec ich cesty smerovali do Poľska.

"Chceš? Chceš znajeť - odkiaľ jazva? Ja takmer prišiel o život.. I odvtedy - jazva. Je to moja - jazva na duši..", dodal..

Viac som sa nepýtala. Každý máme tie svoje jazvy. Niekto menej, niekto viac..  Dojedli sme, dopili sme kávu, mala som zrazu pocit, akoby sme sa poznali. Zvláštne... Určité stretnutia sú zvláštne. Majú zvláštny začiatok, majú zvláštny koniec. Niektoré nikam nevedú, namajú pokračovanie, predsa nás však privedú k určitému zamysleniu, vyvolajú konkrétne otázky.. prinesú možno určité riešenia, poznania a nové obzory a cesty...

"Kaťja, ak budeš v Poľsku, ozvi sa.. dáme zase stretnutie", odvetil Stašek - podávajúc mi vizitku.

Nakoniec sme sa rozlúčili ako - starí priatelia. Zvláštne...

Môj deň bol naplánovaný úplne inak.. Chcela som vybaviť potrebné záležitosti, stihnúť banku a zariadiť veci, na ktoré cez pracovný týždeň nemám čas.

Nuž ale.. Človek mieni, Pán Boh mení:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?