Ako som si priniesla z hypermarketu čierne potvorky:-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 1.11.2011 o 11:09 | (upravené 1.11.2011 o 11:50) Karma článku: 4,17 | Prečítané:  1964x

Hypermarkety.. Všetci ich navštevujeme. A hlavne - cez sviatky - keď chceme nakúpiť na viac dní.. Ako tak sledujem, kvalita výrobkov hypermarketov je ďaaaleko za vysokými cenami. V tomto prípade vôbec nejde o ten, či onen hypermarket. V každom a jednom z nich mám už tie svoje  - aj negatívne skúsenosti. Či ide o mäso - ktoré sa mi pár krát podarilo kúpiť skazené, či už ide o termixy, ktoré boli pár krát plesnivé... A  nebuďme naivní - to, že sa prelepujú dátumy spotreby - som si vyskúšala už na vysokej škole na brigádach. Takže - odvtedy viem o oddelení mäsa svoje! Nebuďme si teda takí istí tými zradnými malými "naničhodnicami" - nálepkami dátumu spotreby.. Nie, ani na tie sa nedá spoliehať! A najhoršie je na tom grilované mäso. Tam sa totiž predpokladá - že korenie pohltí pach skazeného mäsa. Človečiny sa ale učia celý život. A tak.. jedna skúsenosť mi zo včera pribudla! Tešila som sa na dobrú večeru. Už v nákupnom centre som mala pred očami vôňu ryže Basmati, ktorú milujem a vôňu kuracieho mäsa so zeleninkou. Nuž ale.. Nie vždy je to tak, ako predpokladáme. Večer som vybrala ryžu. Moje senzory však zachytili v krabici ryže nejaký pohyb! Malé čierne potvory boli nadšené....

.. že môžu vyjsť konečne z úkrytu ryže a že sú už konečne "doma":-) Ihneď som krabicu zatvorila a utekala vyniesť odpadky. Snáď sa ani jeden z týchto čiernych tvorov nezatúlal v mojej kuchyni! S týmito čiernymi chrobákmi - som už mala tú česť. Poznám ich veeeeeeľmi dobre! Sú prefíkané! Malé, ale veeľmi šikovné a špekulantské! S nimi len tak ľahko nevybabrete! Len tak ľahko sa ich nezbavíte! V predchádzajúcom byte ich boli stovky. Neostalo nám nič iné - len neustále kontrolovať - či zase v niečom neprežívajú.

Nakoniec ma prekvapili - boli aj v korení červenej papriky, v sáčkoch vnútri zeleného čaju. A my sme umývali, drhli byt ako blázni, až kým sme neprišli na zdroj miesta - kde si tieto malé šikovné potvorky našli svoje "útočisko" - svoj útulný "domov"...

Časom - keď už bol každý z tohto striehnutia na tieto malé zázraky unavený - sme sa s nimi naučili žiť. Sem tam - keď sa nejaký tvor objavil pri raňajkách - už nám to prestalo "trhať žily" :-)! No a presne potom - zbalili svoje kufre a opustili nás... Ani neviem, kedy sa to udialo. Iba viem, že v okamihu, kedy sme mali byt už supervyumývaný a naleštený, napustený savom:-), keď nás už navštívila Pani Rezignácia - vtedy nám zamávali a našli si druhý domov. Trvalo to snáď rok..

Začala som sa zaoberať týmito malými čiernymi potvorkami, hľadala som ich na internete, pozerala som snáď milión diskusií, kde boli jednotlivé chrobáčiky nafotené, ale.. To viete! Tých malých chrobáčikov je veľa. Každý druh má ešte podradu, do ktorej patrí. Čím ich ale odplašiť - na to sme nejako špeciálne neprišli. Asi iba - nájsť miesto ich "domova" - a hneď všetko povyhadzovať! Tie malé potvorky sa usídľovali aj v neotvorenej ryži. Ako to urobili? Asi sú schopné prechádzať cez špárky, svojim pachom zrejme presne vedia, kde je to pre nich - to "ideálne miesto"...

Ako mravce - zanechávajú stopy, signál - že na mieste sa vyskytuje potrava. To ľudské bytosti - my takú schopnosť nemáme! Tieto malé potvorky sú však veeeľmi chytré. Keď ich idete zabiť - tvária sa, že sú mŕtve! Malé naničhodnice!  Ani sa nepohnú. Zrejme - reagujú tak na pohyb. Sú to jednoducho - prešpekulované tvory!

Nikdy by mi ale  nenapadlo, že si tieto malé čierne potvorky môžem priniesť aj rovno z nákupného centra?!

Čierne malé potvorky hľadeli na mňa z krabice, mávali mi a boli šťastné, že ich konečne niekto ... objavil?!:-)

Idú pomaly ďaľšie sviatky! Čas nakupovania potravín, väčších nákupov je predo dvermi.

Dávajme si preto pozor, čo kupujeme. Pri otváraní krupice, ryže, múky - nezabudnime - "preskenovať" daný tovar. Je jasné, že žiaľ do tých krabíc v obchode nevidíme.. Preto treba doma všetko ešte raz "preskúmať"..

Môže sa totiž stať, že si toho nejakého "malého šikovného tvora" donesieme priamo domov a on sa bude tešiť, že môže dať správu svojim bratom a sestrám, že je konečne - čas na "usídlenie"!!

.... čas na vybalenie batožiny:-)

Želám príjemné, ale hlavne obozretné nakupovanie všetkým človečinám!:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?