Farmaceutický biznis..?

Autor: Katarína Lorenčíková | 12.11.2011 o 22:20 | (upravené 12.11.2011 o 23:39) Karma článku: 3,89 | Prečítané:  607x

Otvorila som dvere lekárne a zadala svoju jasnú požiadavku. "Jeden Cephyl, prosím..." Ibalgin neberiem cez päť rokov, antibiotiká nemôžem - som alergická skoro na všetky a ich použitie malo za následok moju častú cestu na pohotovosť. Od toho času, neberiem takmer žiadne lieky. Ich použitie mi vždy skôr pohoršilo, ako zlepšilo môj stav. Mojou láskou sa odvtedy stala indická ayurveda. Tieto produkty nie sú lacnou záležitosťou, ale sú naozaj kvalitne vyrobené, nie sú náročné na žalúdok, sú zdravšie. Keď som chorá a mám teplotu, dám si maximálne niečo proti horúčke. Zvykla som si dávať Cephyl. Homeopatikum. Lekárnička sa však zoširoka usmiala a povedala: "Pani, vy kde žijete, Cephyl sa už dáávno pradáávno nevyrába, nie je dostupný.." Tak! A je po paráde. Že ja si vždy nájdem niečo, čo po čase zmizne z trhu! "Ponúknem Vám Ibalgin, Paralen,..?", spýtala sa a už podávala lieky. "Nieee,.. to ja doma mám.. ale Cephyl je Cephyl. Niečo podobné na trhu?", zadala som (zrejme) ťažkú otázku na pani lekárničku. "Nie,... dajte si Centrum, alebo si kúpte za dvadsať eur Hlivu ustricovú na imunitu", odpovedala rázne a pult sa v sekunde zaplnil najrôznejšími vitamínovými preparátmi aké existujú.

"Nie, ďakujem, ja mám svoje osvedčené preparáty, ktoré používam..", odpovedala som. "A to sú aké  - tie Vaše osvedčené preparáty?", nahnevane sa spýtala  pani lekárnička. "Pre mňa sú to bylinky, venujem sa indickej ayurvede, zdá sa, že moje telo chémiu čoraz viac odmieta..", uviedla som pani do obrazu. Táto veta dotyčnú pani však  úplne zmiatla a jej výraz tváre sa hneď zmenil. Zdá sa, že som ju v tejto chvíli nahnevala a moje slová sa jej hlboko dotkli.

"Aháá... takže šarlatánstvo! Podporujete tých podivných šarlatánov, ktorí sa tvária, že sú liečiteľmi a bohatnú na tom...?", spýtala sa rázne pani lekárnička. Zacítila som jej pohľad, ktorý ma dokonale preskenoval. Dotyčná pani ma tak za malú chvíľu "onálepkovala", zatriedila do svojho šuflíka, kde už bola akákoľvek veta úúplne, ale úúplne zbytočná... Ešte raz si ma premerala svojim prísnym pohľadom, bola som už zaradená do príslušnej kategórie človečín... Tragi- komédia:-)

"Nejako taak, takže - Cephyl nie je. A tam, kde máte homeopatiká, mohli by ste mi ukázať nejaké? Nenájde sa naozaj nič podobné? Francúzska firma predsa musela začať vyrábať niečo podobné..?", spýtala som sa ešte raz na inú možnosť.

"Pani, už som Vám povedala, nie je! Mám to prekladať anglicky?! Vitamínové doplnky, ktoré sú dobré  - nechcete, zdajú sa Vám drahé, tak s Vami ťažko!! Ešte nejaké otázky?!", odpovedala už dosť agresívnym tónom pani lekárnička.

"Nuž, keď nie je, tak nie je, dovidenia!", rozlúčili sme sa s dotyčnou pani, ktorá bola nahnevaná, že nepredala ani jeden vitamínový doplnok. Všetky ich naspäť odložila na veľkú reklamnú poličku.

Farmaceutický biznis! Aspoň, že lekárne sú dnes v balíku. Aj v lekárni sa určite nájdu produkty , ktoré stoja za pozornosť. Samozrejme - homeopatiká - lekárnici predávať  a ponúkať veľmi nechcú. Stalo sa mi niekoľko krát, že mi v lekárni -   odmietli  homeopatiká ukázať a vyložiť z poličky....

Prečo to lekárnici robia?

Je za tým zase iba jeden z biznisov,....??????????????????????

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?