Kontroverzný aktuálny dokument - "Ježiš je normálny"..

Autor: Katarína Lorenčíková | 17.11.2011 o 21:49 | (upravené 18.11.2011 o 0:24) Karma článku: 3,39 | Prečítané:  508x

Dokument Terezky Nvotovej ma úplne šokoval, zmiatol a vyvolal vo mne spomienky na časy internátne. Týka sa aktuálnej otázky - novodobých kresťanských spoločností. Terezka navštevovala špeciálnu kresťanskú školu, po rokoch sa stretáva so svojimi spolužiakmi a ich učiteľom. Spolu diskutujú na tému - čo im škola dala, ako ju vnímajú po rokoch.. Dospelé ľudské bytosti  majú s odstupom času na celú situáciu rôzny pohľad. Pre niekoho sa tak uzavreté spolky stali fóbiou.... V dokumente ale zároveň ukazuje českú skupinu novodobého  kresťanského spolku - ako títo ľudia žijú.  Jeden krát v živote som mala aj ja tú česť (?) navštíviť podobnú seansu v Bratislave. Tento dokument mi pripomenul to, čo som tam videla. Nechutný a manipulatívny spôsob, kde sa porušujú všetky zákony ducha, kde môžu byť následky, kde je vymývanie mozgov na dennom poriadku, kde fanatizmus zatemnil ľudským bytostiam myseľ.  Keď som otvorila brány jednej kresťanskej spoločnosti, všetko začalo  úplne nevinne.... Svedectvá ľudských bytostí, ktoré rozprávajú ako do nich vstúpil Duch svätý. Postupom času sa však celá táto seansa stala jednou veľkou nočnou morou, kde sa všetci hádzali v tranze v podivnom rozpoložení...

Táto tématika je podľa mňa aktuálna, pretože sme sa ocitli v dobe, kde ľudské bytosti hľadajú to svoje riešenie z problému - tak sa ľahko môžu ocitnúť v rukách kresťanskej spoločnosti, o ktorej si myslia, že je to pre nich to pravé riešenie. Uzavreté spolky presne vedia čo robia a keďže mám s týmito ľuďmi osobné skúsenosti - dovolím si tvrdiť, že sú manipulatívne. Záleží samozrejme na človeku - či mu bude vyhovovať práve táto cesta a či po nej bude kráčať.

Počas prvého ročníka na vysokej škole -  som sa nechala nahovoriť, aby som vyskúšala jednu seansu v   kresťanskom spolku, pretože som bývala na internáte s ľuďmi, ktorí tieto stretnutia navštevovali. Zrejme Pani Zvedavosť ma zahalila svojimi šatami a tak som sa zrazu ocitla v absurdnej spoločnosti divných ľudských bytostí, ktorí sa vyvyšovali, že každý deň spoznávajú toho svojho Boha a žijú usporiadaným životom. Nevedomky  ukazovali prstom na všetkých ostatných. Nehovoriac o tom , že keď niekto nebol "veriaci" - bol zatriedený už do "nepoužiteľnej" kategórie ľudských človečín... Bol zatriedený a onálepkovaný, tak zrazu niektorí ľudia vôbec nevedeli, čo sa deje, že sa dotyční s nimi nerozprávajú, alebo im - nechcú požičiať tie svoje skriptá na skúšku.

Nuuž... už v tom čase sa mi to nezdalo tak celkom v poriadku. Keď som navštívila túto divnú seansu, pamätám sa na to, že mi prišlo zle, bolo mi na zvracanie. Až dnes chápem - prečo.. To, čo Terezka ukazuje v pražskej kresťanskej spoločnosti  - kde sa kričanie ako spôsob kázania stáva úplne bežným - mi pripomenulo ten môj divný stav, ktorý som mala počas môjho  stretnutia v kresťanskom spolku. Nehovoriac o tom, že ľudské bytosti sa tam správali davovo - keď niekto začal plakať - plakali všetci. Keď sa niekto hodil o zem - "veriaci" ho nasledovali.  A ja som iba stála s otvorenými ústami a v šoku - kde som sa to ocitla. Títo ľudia vyhlasujú o sebe, že našli pravého Boha, že budú bohatí, zdraví. Svoje peniaze venujú tak kresťanskej spoločnosti v nádeji a prísľube - že im to Boh - všetko vráti v podobe nového auta , či finančného obnosu.

Autosugescia sa tu stala mocným elementom. Ľudské bytosti si vytvorili určitú predstavu vo svojej mysli, ktorú potom považovali za spojenie s Bohom. Dotyčný pán kazateľ - kričal čoraz viac - a ľudské bytosti pristupovali vraj - k uzdraveniu. Nepopieram - ľudské bytosti môžu mať aj takéto schopnosti, ale... potrebujú to vykrikovať do sveta..? Či ju však mal aj tento dotyčný kazateľ..? To sa zrejme - už nikdy nedozviem. A kde je pokora k Bohu,..?

"Veriaci" sú tí spasení, ostatní majú vraj "problém"... Sugescia sa nepochybne stáva mocnou zbraňou. Tú dokonale používal už Hitler.

Toto kričanie na tejto podivnej seanse kresťanského spolku si pamätám dodnes. Vyšla som von  a z tváre sa mi kotúľali slzy... Potrebovala som sa vyplakať, s istotou som  však vedela, že už nič podobné nikdy nenavštívim...

Je toto všetko vôbec dnes ešte možné? Okrem toho - obeťou sa stávajú aj deti - nevinné stvorenia - ktoré sú do tohoto kolobehu namočené, ktoré môžu utrpieť psychickú ujmu.........

V každom prípade - uzavreté spolky sa stávajú dnes čoraz väčšou súčasťou života. Títo ľudia si často  hovoria - "kresťania", s kresťanstvom tieto spolky nemajú však nič spoločné.  Častou kategóriou sa stávajú práve ľudia, ktorí sú drogovo závislí. Svoju závislosť tak nevedomky vymenia za závislosť tohto obludného fanatizmu.

Ľudia hľadajú rôzne riešenia z ich problémov,  ani nevedia ako - stávajú sa tak obeťmi manipulácie...............

Aj dnes - po zhliadnutí silného kontroverzného, ale aktuálneho dokumentu Terezky Nvotovej  "Ježiš je normálny" - sa vo mne ozývajú spomienky na drásajúce scény podivnej seansy kresťanského spolku, ktoré sa stalo pre mňa nočnou morou.....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?