Kvapky života...

Autor: Katarína Lorenčíková | 19.11.2011 o 22:47 | (upravené 20.11.2011 o 0:11) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  164x

Kvapky vody sa šmýkali po mojom tele a ja som sedela vo vani a  pozorovala  ich ako putujú ďalej mojou kožou. Vytvárajú rôzne mapy a cesty, niektoré sa spájajú s inými kvapkami, niektoré si nájdu svoju cestu a s inými kvapkami sa nespoja. Iné sa spájajú neustále a s ostatnými splynú v prirodzenom toku veľkej kvapky, ktorá urobí zase cestu iným menším kvapkám... Nechajú sa unášať  veľkým tokom.. Voda.. Už ako dieťa ma fascinovala! Dokázala som vo vani sedieť celé hodiny a stratiť sa v nej. Už ako malé neposedné dievčatko som sa vo vode strácala. Moje myšlienky sa stratili v kvapkách vody. Utopili sa v nich. Nepotrebovala som na kúpanie ani loďky a kačičky... Stačili mi iba kvapky! Doteraz sa v nich strácam a často v nich vidím rôzne obrazy. Kvapky vody ma jednoducho odjakživa fascinovali. Voda.. zvláštny element. Mäkký, podajný, pritom tak silný. Moje myšlienky sa ukľudňujú v kvapkách mocnej Pani Vody, ktorá mi dáva silu...  "Von z vody, už máš čiaročky na prstoch!", kričala na mňa kedysi moja mama, keď som nechcela vyliezť z vane plnej vody. "Ako von? Ešte  chvíľkuu...", znela moja prosíkavá odpoveď. Veď som potrebovala preskúmať hlbiny vane:-) Aj voda má svoju hudbu........

Milovala som ten zvláštny zvuk, kedy som sa ponorila... Tento dunivý zvláštny zvuk vody ma vždy pohlcoval. Zatvorila som oči a všetky zvuky z reálneho sveta nadobudli úplne iný charakter. Neuveriteľne ma bavilo, že som počula všetky zvuky úplne inak. A tiež ma neuveriteľne bavilo, že určité zvuky vôbec nepočuť. Skrátka - bola som v úplne inom svete! Vo svete mocnej ríše vody! Niektoré zvuky úplne zanikli, kým tie ostatné nadobudli iný rozmer. A potoom... začala som v dunení vody počuť melódie. Moje myšlienky odplávali, rozplynuli sa v mocnej ríši vody.. myseľ nebola zaťažená zvukmi z reálneho sveta. Úžasnéé!!!

Iba ja a ríša vody! Prečo sa niektoré ľudské bytosti cítia  lepšie vo vode ako na suchu,..?  Čo nám ríša vody je schopná dať? Voda... Koľko má prívlastkov? Pozorovanie vody nás privádza do zvláštnej fázy kľudu.. Pri pozorovaní rieky, ktorá si len tak plynie - sa človečinky dostávajú do zvláštnej pohody. Ako mi hovorila moja profesorka na vysokej škole, keď som sa obávala nejakého problému: "Neboj sa, nič sa nestane, Dunaj bude stále plynúť rovnako... " Človečiny si ale často myslia, že tie ich problémy sú úplne nevyriešiteľné, hlavne - straaašne dôležité:-)

A takáto rieka?  Ona  si len tak plynie - sama pre seba... jej vlny splývajú s inými vlnami. Nepýtajú sa: "Kam idú? A .. čo bude s nimi ďalej...?"... Kvapky vody sa tiež nepýtajú iných kvapiek, či sa s nimi spoja a pôjdu jednou cestou, alebo si urobia vlastnú cestu.... ???

Hm, to je vlastnosť iba nás človečín... Neustále sa potrebujeme pýtať. Odkiaľ sme? Kam kráčame? A či je táto cesta správna............?

A niekedy.. ani za svet nechceme splynúť s vlnami života. Stále sa v rieke života obzeráme - vpravo, vľavo, rovno... Chceli by sme ísť skratkou. Kam, kam teraz? A zase tá istá otázka - Čo bude ďalej?.... A keď sa niekam dostaneme, kde sme sa predsa chceli dostať - zase otázka - som správne,...? :-)

Človečiny, človečiny..  Sme my ale komické bytosti. Len si nemyslime, že to bude zase tak, ako si to v tých makovičkách naplánujeme. Ako by to predsa mohlo dopadnúť? Často sa nám zdá, že sme v tej našej makovici vyčerpali už všetky riešenia problému.

Príde nový deň..

A príde úplne iné riešenie... Len život dokáže písať tie najabsurdnejšie príbehy:-)

A prídu nové vlny....

Prídu nové kvapky, ktoré nás dostanú nakoniec na úplne inú cestu..............

A Pani Prozreteľnosť sa usmieva z veľkého bieleho oblaku, Pán Slnka - Slnečník hladí svojimi jemnými pazúrikmi všetky žijúce bytosti...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?