Muž s kamienkami v srdci,...

Autor: Katarína Lorenčíková | 26.11.2011 o 23:06 | (upravené 27.11.2011 o 0:07) Karma článku: 2,54 | Prečítané:  337x

Jeho oči sa uprene zahľadia na ľudskú bytosť. "Prosím, ako Vám môžem pomôcť?", zaznie jednoduchá otázka navonok nenápadného muža, ktorý žije so svojim stánkom. Kamienky.. Predáva ich s láskou a so srdcom. Nenápadný muž, ktorý predáva v nenápadnom stánku má tie svoje kamienky v srdiečku.  Má ich jednoducho - rád.  Sú to snáď ... tri roky (?) , čo som uňho prvý krát nakúpila špecifické darčeky pre mojich blízkych. A všetci boli - spokojní. Pretože - boli určené presne na konkrétny problém..  Kamienky. Každý kamienok prináša inú energiu. Každý kamienok má okrem chemických vlastností aj vlastnosti - liečivé.. "A ten je načo?", opýta sa staršia pani, ktorá by asi - vykúpila najradšej snáď celý tento čarovný stánok.. Pánovi zasvietia oči - a so zanietením povie celú charakteristiku kamienkuu.  Pozorujem celý tento proces, ktorý sa len tak nevidí. Koľko človečín robí svoju prácu s láskou? Koľko človečín sa živí tým, čo im prináša aj zmysluplný pocit? Koľko človečín dokáže nájsť v svojej práci zmysel? Poznám ich v poslednej dobe tak strašne málo! Pretoo, keď stretnem takúto človečinu - fascinuje ma to! Ľudské bytosti sa začínajú čoraz viac naháňať za peniazmi, niekde sa stala chyba!

Novým heslom spoločnosti sa stalo - "Pracovať, pracovať, pracovať..." Milé človečiny, čo sme sa už načisto pomiatli? Veď už na tej rýchlodráhe života nestíhame ani sledovať zastávky.. Súhlasím, každý chce mať pre seba toľko - aby mu to stačilo. Lenže.. Kedy bude človečinám stačiť,..?

Niekomu stačí málo, niekto zhromažďuje celý život a vôbec si neuvedomuje, že už nepracuje pre to, aby mu peniaze priniesli úžitok, ale.. aby sa peniaze zhromažďovali. Takýto "zhromažďovatelia"  však nikdy nebudú mať dosť... a nikdy si zrejme neuvedomia, že život je o iných krásach. Ale.. každý máme tú svoju cestu!...

Pozorovala som ľudské bytosti, ktoré sa so záujmom pristavili  pri čarovnom stánku s kamienkami. Každá bytosť si tu našla pre seba to svoje, čo - jej padlo do oka. Hovorí sa, že kamienok si má človek vybrať sám - podľa intuície ...  Má mu padnúť do oka, vtedy - je to ten pravý kamienok. A skutočne - ľudia, ktorí si vyberali kamienky  intuitívne - zistili, že aj podľa liečiteľských daností kamienka - sa trafili. Vybrali si ho sami:-) A niektorí... sa prišli milému pánovi poďakovať za jeho dobré rady..

Nuž.. nie je práca ako práca.. Keď ju robíme  s láskou  a vidíme v nej vyšší zmysel - všetko ide ľahšie......

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

.. Venované človečine, ktorá má kamienky v srdci... Mirovi  ??? (ďalej neviem.... ale nie je to dôležité:-)) ...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

KULTÚRA

Podivné príbehy a Instagram 19. storočia. Aký bol seriál 1890?

Historická detektívka sa pokúsila priniesť na obrazovky niečo iné.


Už ste čítali?