Pán Časovník sa zbláznil!:-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 28.11.2011 o 20:46 | (upravené 28.11.2011 o 21:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  114x

No fakt. Zbláznil sa! Pomiatol sa! Jedného dňa pozrel z veľkého bieleho oblaku do sveta Človečenstva a... ocitol sa na jednotke intenzívnej starostlivosti pre psychicky chorých. Nepochopil divný svet veľkého Človečenstva. Pozeral, pozeral, div si oči "nevypozeral", nepochopil tajomný svet ľudských bytostí, ktoré sa náhlia. Kam sa náhlia? Kam idú? Kam bežia každý deň? Pozoroval svet ľudských bytostí a ničomu nerozumel. Skúsil poprekrúcať hodiny a všetky časomierky.. A predstavte si čo sa nestalo! Oni si to vôbec nevšimli! Zdalo sa mu to príliš podivné... A potom sa to stalo! Celé to vzdal. Rezignoval. Ocitol sa v apatickom stave "nečasovosti". Len tak. Zrazu. Náhle. Jedného dňa jednoducho poprekrúcal svoje časomierky viac, ako bolo potrebné. Všimli si to len niektoré človečiny. Jednoducho zaspal. Sám so svojimi budíkmi. Opustený vo svojej "časoizbe". Už sa nevládal pozerať na ľudské človečiny - ako plytvajú časom - neustále ponorení a zahĺbení vo svojej práci. Počul ich, ako hovoria - "Počkaj, teraz mám prácu.. teraz nemôžem.. Pôjdeme tam neskôr, keď budeme mať viac peňazí,.. stretneme sa na káve v iný čas, keď bude toho menej v práci... atď.. No skrátka. Jedno zúfalstvo!!!..

Už zrazu nevládal pozorovať svet podivného Človečenstva ľudských bytostí, ktorí... sa neustále točia vo svojom kolotoči a nevedia si užiť - prítomnosť. Tu.. Teraz.. Kde nevládne žiadne - potom, keď, kde - si ľudia nekladú podmienky a priveľa sa nepýtajú.... Prítomnosť - chcel ich to veeľmi naučiť. Prežiť naplno prítomný okamih, ktorý je človečinám daný. Alee.. zistil, že ľudské človečiny sa neustále obracajú na Pani Prozreteľnosť, ktorá je pozorovateľkou na druhom - susednom oblaku -  s neustálymi novými otázkami. A ona... vôbec sa nestačí diviť. Má už z ľudských človečín sivé vlasy... Ale - sú pekné! Nadobudli časom strieborný šmrnc. Nepotrebuje si ich vôbec farbiť ako niektoré ľudské človečiny, ktoré chcú neustále skúšať inú farbu.

Chcel ich to naučiť.. Všetko im ukázať. A teraz...? Čo robí teraz?.......

Je iba unavený.. Svoje hodinky časomierky ale riadne neopatrne poprekrúcal. Všimli ste si to,..?

"Ten čas sa fakt zbláznil.. Vám to pripadá normálne,..? Veď nejako to ide prirýchlo..." - povedala jedna mamička môjho žiaka. Áno,.. vonku je takmer jar. Znejú koledy. V nákupných centrách svietia stromčeky. A ľudské bytosti... sú zmätené. Ako je to vlastne? Už idú fakt vážne Vianoce? Niekto si z nás vystrelil..

Áno, Pán Časovník si z nás naozaj vystrelil!  Už sa nevládal pozerať na ľudské bytosti, ako si nevedia vážiť čas.

A z hesla - "Učiť sa, učiť sa, učiť sa,.." - sa stalo - "pracovať, pracovať, pracovať" :-)

Pani Príroda nás však obdarila ešte veeľkým Pánom Slnka - Slnečníkom, ktorý nás aj dnes nachvíľku pohladil svojimi hrejivými lúčmi a vyčaril z temných tvár  - úsmev. Aké šťastie! Aké je všetko krajšie, keď sa aspoň nachvíľku zjaví náš veľký Pán Slnečník a obdarí nás svojim teplom...

Zo susednej triedy počuť Rolničky v trojhlase, otváram okno - vonku spievajú štebotavé vtáky, deti chodia dnes  bez bundy. A nech! Pre teplomilné človečiny - je kúsok Pána Slnečníka veeeeeľkou preveeeľkou radosťou. Koľko málo stačí k šťastiu!

Aké tam darčeky! "Pani učiteľka, čo chcete na Vianoce?", zaznela otázka maličkej Zuzky. "Ja? Nič,.. iba kľud, nič nerobiť a nevnímať Časovníka,... nachvíľu si dať dole hodinky,.."

"Tak si dajte dole hodinky. Máme 45 minút. Ja budem spať 23 minút, potom si môžte ľahnúť vy. Vymeníme sa! Veď stále niečo robíme, aj ja som už unavená, mali sme päť písomiek!", odpovie malá Zuzka. Ja ani nestíhnem dopísať riadky v triednej knihe, Zuzka je už vyzutá a leží na sedačke.... Po návrate z wc malá Zuzka už spí.

Taak,.. aj tie detské malé človečiny sú už úplne grogy. Budím malú Zuzku, ešte prehrať Búvaj dieťa. Veď o chvíľu máme koncert!

Skrátka - všetko je nejako naopak!  Pán Časovník sa občas pozerá už z ďalekohľadu. Zotavuje sa po ťažkom šoku z nášho uponáhľaného "človečoživota".. a posiela do kráľovstva pohľadnice. Ešte stále je však na infúziách rýchlej časovosti...

Aj veľká Pani Prozreteľnosť si na chvíľku ľahla. Odložila ďalekohľad, rozpustila si svoje krásne vlasy, zložila svoje okuliare. Na obhliadku do kráľovstva Človečenstva  poslala Elfky a Elfov, aby pochopili tajomný a záhadný svet Človečokráľovstva.  Vidíte ich?

A ešte... poslala aj,..

Pána Slnečníka:-) ................

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?