Ľadová sprcha emócií..

Autor: Katarína Lorenčíková | 1.12.2011 o 23:09 | (upravené 1.12.2011 o 23:44) Karma článku: 1,01 | Prečítané:  306x

Ráno,.. uvedomujem si - že mám pred sebou nový deň. Povinnosti, ciele, túžby, okamihy, ktoré sú pre mňa dôležité.. Moje ranné cvičenie, kde sa pripravím na nový deň..  Sprcha.. V poslednej dobe je ranná sprcha ľadová. Povedala som si, že to vyskúšam. Najskôr som moju ľadovú sprchu absolvovala večer. Potom som však nemohla zaspať. Prebralo ma to. Dokázala by som potom umývať podlahu, čítať knihy... Len ráno sa ťažko vstáva. Začínam vždy horúcou vodou, kde postupne prechádzam k ľadovej. Nikdy by som si nepomyslela, že to začnem pociťovať už prvé dni. Prestávam cítiť chlad. Zo sprchou je to tak - ako s emóciami. Pozerám sa na vodovodný kohútik - koľko som schopná dnes zniesť. Koľko sme schopní zniesť emocií,..? Keď človek prekoná ťaživú bolesť, niektoré veci , ktoré ho postretnú - sa mu potom zdajú úplne malicherné... Čo sme schopní uniesť? Aký veľký batoh emócií? Akú sprchu,..? Lenže.. finta F je v tom, že každý máme iné zážitky. A tak ,.. nemôžeme inej bytosti povedať -  že to nie je až také strašnéé,.. Niektoré veci nás bolia viac, niektoré menej. A sú veci - ktoré nás bolia neustále. Každá človečina je od základu iná. Sme rovnakí iba v tom - že sme ľudské človečiny.........

A tak.. každé ráno hľadím na vodovodný kohútika rozmýšľam o človečenskom svete emócií.. Keď si dáme prvý krát na seba ľadovú vodu - spôsobí nám to šok - ako keď sa nám stane niečo bolestné v človečenskom svete. Je to pre nás priam tragédia. Alebo.. dráma?

No a,.. potom príde druhý deň, kedy posunieme vodovodným kohútikom o trošku ďalej - a voda, ktorá sa nám javila ešte včera ľadová - je zrazu - ... znesiteľná??? Pohli sme sa o čosi ďalej..  Tak nejako je to asi aj s emóciami. To, čo sa nám ešte včera javilo - ako dráma - je možno už dnes - slabý odvar... pohýňame sa ďalej..

Ale.. chce sa každá človečina pohnúť ďalej,..? Nemožné! Sú bytosti, ktoré spia na vavrínoch neustále. Sme niekedy tak naivní! Pozeráme sa na svet zo svojej perspektívy - uniká nám však ďalekohľad a svet iných človečín , ktoré sú úplne inde. A presadzujú svoje pravdy tak pevne , že nás to mätie.

Najlepšie sa majú človečiny, ktoré sa príliš nezamýšľajú nad podobnými otázkami. Majú svoje čierno - biele pravdy , o ktorých sú skalopevne presvedčení,.. Ktoré sú pre nich trvalými pravdami, vzorcom, menovou jednotkou, šablónou človečenského života. Podľa nich konajú, rozprávajú, sú schopní svoje pravdy aj obhájiť, pretože sú pre nich stereotypom. Nič iné neexistuje - je to ich vzorec správania - sú schopní presvedčiť iné človečiny - že iba oni majú pravdu. Paradoxom je - že "nevedia, že nevedia".

Každý večer svoje zážitky prehodnocujem,.. dávam ich do priečinkov. Viem, čo by som lepšie urobila, čo by som mohla urobiť inak,.. ale,.. neviem - ako zahrnúť do života človečiny, ktoré majú svoj čierno - biely svet. A možno,.. niektoré veci sú nad naše pochopenie. Tieto človečiny sú však sebavedomými človečinami, ktorým je pokora na míle cudzia. Niektoré veci sme schopní pochopiť, prijať do svojho života, niektoré nás však neustále zraňujú.

Emocionálny svet človečín je podľa mňa nepopísateľný. Je predsa mnoho kategórií človečín. Niekto prehodnocuje svoje počiny neustále... a niekto - sa neustále tvári , že pracuje - aby nemusel premýšľať, aby sa nemusel zahľadieť do  svojho vnútorného sveta.  Desil by ho. Tieto človečiny potom pôsobia navonok - ako činorodé bytosti, ale.. opak je pravdou......... Nedajme sa pomýliť!

Skrátka.. sme vlastne človečensky rovnakí - ale vlastne - v emocionálnom svete tak strašne odlišní....

Ááách,... človečiny!

Zložitý to svet..

Pritom tak strašne jednoduchý - ak vysielame do okolia lásku:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?