Zvláštny film o astrálnom svete - "Náš domov"...

Autor: Katarína Lorenčíková | 6.12.2011 o 23:08 | (upravené 6.12.2011 o 23:40) Karma článku: 5,02 | Prečítané:  1727x

K filmu Chica Xaviera - Náš domov - som sa dostala úplne náhodne. Nehľadala som za zámerom nájsť zaujímavý film. Môj prehliadač sa pomiatol (alebo nepomiatol,..?) a zrazu som sa ocitla na stránke Chica Xaviera. Chico Xavier - zomrel v roku 2002. Preslávil sa v Brazílii ako médium. Pomocou jeho duchovného sprievodcu - Emanuela - napísal vyše 400 kníh, ktoré boli preložené aj v brailovom písme. Chico - bol od malička iný. Počul hlasy, niekoľko krát navštívil kňaza - pretože nevedel znášať svoje už vtedy začínajúce schopnosti. V dospievajúcej fáze - zistil, že je médium - a že prostredníctvom neho k ľudským bytostiam prehovárajú iné duše, ktoré chcú podať človečinám nejaký odkaz. Napojil sa na vyšší zdroj a písal. K jeho knihám patrí aj kniha - "Náš domov". Neskôr bol tento námet sfilmovaný. Náš domov pojednáva o astrálnom svete. Lekár sa ocitá po smrti najskôr v očistci a temnote. Ani tu duše nie sú rovné. Každá prichádza do tejto temnoty inak. Lekár vychádza z bahna a zisťuje - že je mŕtvy. Rýchlo pochopí, že musí prežiť. Nie je iná cesta. Postupne však nezvláda toto "peklo" a uchyľuje sa k spomienkam na svoj život. Až po úprimnom vyznaní prichádzajú iné duše na pomoc........

Zoberú ho do "nášho domova". Aj tu však platia určité pravidlá. Každá duša je na určitom stupni svojho duchovného vývoja - a podľa toho sa s ňou zaobchádza. Tento človek je najskôr zmätený, pripútaný tvrdo k svojej minulosti, chce podať správy svojej manželke, deťom. Ale... aj na to treba určité úsilie - a tu nič nejde tak ľahko, ako sa zdá. Neskôr pochopí, že chce byť aj tu - lekárom. Ibaže - on je pozemským lekárom. Najskôr sa musí naučiť - čo znamená - práca s energiou. Postupne spoznáva tento zvláštny svet - a zisťuje - že síce - s jazvami a chybami minulosti - ale je šťastný.

Jeho odpovede postupne miznú - každá nová skúsenosť - znamená odpoveď na otázku. Pozoruje  tajomný svet a zrazu prestáva cítiť strach, jeho srdce je postupne plné lásky. Otázky zmiznú, lebo už vie - že je chránená bytosť - a čo zaseje - to zožne. Neskôr svoju prácu lekára začne vykonávať oveľa s väčšou láskou  - pochopí duchovné liečenie, nepotrebuje hľadať.

V momente, kedy zistí, že jeho manželka má iného priateľa - sa zase ocitá - silou svojej myšlienky - hnevu a nenávisti, závisti - na druhom brehu ostrova - takmer v temnote. Zachráni ho jediné - láska k svojej manželke. Vracia sa k nej - k hmotnému svetu - pozoruje svoju rodinu - ako žije... V okamihu, kedy sa jej z lásky vzdá - a prehodnotí svoj život - sa znovu otvárajú brány "domova". Skúškou prejde. Svoju manželku natoľko miluje, že je ochotný sa jej vzdať.

Každá duša je na rôznom stupni vývoja. Niečo si pamätáme z minulého života, niečo nie. Dôležité je zistiť, kto skutočne sme, rozpoznať naše skutočné pohnútky, túžby, emócie -  zistiť, kam kráčať, aby cesta nebola dvojnásobne kľukatá.. zistiť, čo je pre nás tá správna cesta.. zistiť zmysel existencie, nájsť svetlo..

Nikto nám však nezaručí, či kráčame správne, či práve táto cesta - chodník, ktorým sme vykročili - je ten správny..

Na túto otázku vieme odpoveď iba my... Sami v sebe si musíme zodpovedať denne na mnoho otázok.

A možno... možno sa niekedy príliš veľa pýtame.

Každá človečina má svoje karty, s ktorými sa v priebehu života učí hrať.

Ale najdôležitejšie je.. neobzerať sa po ostatných človečinách - kráčať po svojej ceste.

Každý máme ten svoj "účet" života....

Putovanie duše je nekonečné...  a smrťou sa zase všetko iba začína...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?