"Zakázaný" film v Eu - "Nádherná zelená..."

Autor: Katarína Lorenčíková | 17.12.2011 o 12:35 | (upravené 17.12.2011 o 13:37) Karma článku: 4,29 | Prečítané:  1570x

Vraaaj.. o pár rokov sú tu ufónci. A možno sú už teraz - medzi nami - a smejú sa nám, aké sme neschopné človečiny. Veď to aj veru sme! Priznajme si to - zpohodlneli sme natoľko - že si neuvedomujeme, že využívame iba mizivé percento našej mozgovej kapacity. Technika nás úplne pohltila. Na jednej strane nám uľahčila život a priniesla mnoho výhod, každá minca má však dve strany. Dobrý sluha, zlý pán! Ufónci - večná kontroverzná tématika. Čo by nám tak asi povedali? Čo by sme im povedali my,..? Po zhliadnutí filmu - Nádherná zelená - ktorý bol zakázaným filmom - som sa naozaj pobavila a preto - naozaj odporúčam. Ufónska tématika na aktuálnu tému - kto sme my ľudské bytosti z planéty Zem, ako žijeme, aké máme pomýlené hodnoty? Film rozvíja aktuálne otázky, na ktoré je čas sa zamyslieť. Žijeme na prelome divných rokov, ktoré vraj - kadečo prinesú z energetického duchovného hľadiska.  Stručný dej - Ufónci majú raz za čas stretnutie na vrcholku hôr. Bytosti, ktoré vyzerajú ako ľudia - sa zlepšujú v telepatii, svoje schopnosti rozvíjajú hrou. Je čas sa vybrať na rôzne planéty. Na planétu Zem sa ale nikto neprihlási. Kto by chcel ísť na divnú planétu, kde sa za jedlo platí,........?!

Ich "náčelník" zhrnie, čo všetko obyvatelia Zeme sú schopní, čo nie. Kto by už len chcel ísť do sveta, kde vládne divné zriadenie a platidlom sú peniaze,..? "Nemáš peniaze, nemáš nič... Tak to chceli...", odpovedá na otázky náčelník krásnych bytostí, ktoré majú svoj pravidelný rytmus života. Napokon - pošlú na planétu Zem ženu, ktorá sa tam chce pozrieť. Ušijú jej príhodné šaty, nahodia jej program 25 jazykov a vyšlú na zvláštnu misiu - pomôcť človečinám zvládnuť ich problémy, zmeniť ich náhľad na život. Zmätená bytosť pristane v Paríži, kde jej najskôr vadí hluk, vzduch, obzerá si človečiny - ako sú oblečení, čo jedia, ako sa správajú. Vznikajú absurdné a zvláštne situácie, ktoré sú miestami absurdné, vtipné. Tragi - komédia!

Navyše - kontakt s touto  krásnou "ufónicou" nenechá človečiny ľahostajnými. Ich správanie sa začína meniť - človečiny už nevedia klamať!

A čo všetko sa môže zmeniť, keď už človečiny nehrajú tú svoju stratégiu, keď odhodia masku, ktorú majú na sebe podozrivo dlho,..? Krásna ufónica tak zmení životný stereotyp rodiny jedného lekára. Jeho život naberie iné obrátky, na povrch vyplávajú mnohé otázky. Jeho vzťah k ľudským bytostiam sa začne od základu meniť.

Kto sme a ako žijeme,..? Kam kráčame,..? Sme naozaj spokojní so svojim životom, sme spokojní tak - ako žijeme? Vieme kto naozaj sme,...? Čo vysielame do okolia...? Lásku, alebo agresiu...? Hnev, nespokojnosť, nenávisť,..? Kam smeruje vývoj našej planéty?

Vždy máme možnosť výberu - aj to je jeden z našich "programov" pozemšťanov:-)

Nezabúdajme, že základom všetkého je láska...

Kontroverzný škandalózny francúzsky film  bol "zakázaný" v štátoch Európskej únie.  Film bol neoficiálne zakázaný veľkými vlastníkmi mediálnych spoločností. Jednoduchá cenzúra kapitalizmu.  Aktuálne otázky - kam správaním smerujeme, otázky chorej spoločnosti, kde si nikto nedáva servítku pred ústa - komédia a tragédia v jednom, ktorú nemohli stráviť mocní páni politici. Film je od roku 1996 dlhodobo nedostupný a takmer sa  nevysiela ani v televízii. Ak - tak v menej známych televíziách a v neskorých nočných hodinách.  Nepredáva sa, nedistribuuje - hoci je oň veľký záujem.

Prečo? Zistíte - až keď si film pozriete..

Film je venovaný všetkým ľudským bytostiam s veľkým srdiečkom, ktorým nie je ľahostajný osud tohto sveta.......

Pozitívny,  slnečný a vtipný  film, ktorý má každému čo povedať  - na aktuálnu tému.........................

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?