Človek a jeho modly... (Z myšlienok S. N. Lazareva)

Autor: Katarína Lorenčíková | 24.12.2011 o 23:07 | (upravené 25.12.2011 o 15:09) Karma článku: 3,57 | Prečítané:  682x

"Pani učiteľka, čo by ste si želali od Ježiška?", spýtala som v poslednom týždni jedna z mojich žiačiek. Táto otázka ma dosť prekvapila. Pritom - celkom normálna otázka - keďže je čas vianočný. "Ja? Nepotrebujem vlastne nič, iba dobre si oddýchnuť. Koniec koncov - najdôležitejšie je zdravie.  Z rozprávania viacerých senzitívnejších ľudských bytostí som zistila, že mnohé človečiny  mali zdravotné problémy v letných mesiacoch, ktoré často končili operáciami. Kto strávi dlhší čas v nemocnici - rýchlo si uvedomí, čo je naozaj to - podstatné a dôležité, rýchlo si uvedomí cenu zdravia..Takže - na otázku - čo si naozaj prajem,..??? - by som rozhodne odpovedala - že najdôležitejšie je zdravie! Zdravie a láska - ako hybná sila života - to je to najpodstatnejšie.  Ak sa človek necíti zdravotne ok - všetko ostatné je marné a zbytočné. Ak človek - prestáva cítiť lásku a svetlo - nie je schopný nachádzať zdravie. Jedno bez druhého nie je možné! Navyše - ak zachádzame do depresie - narušujeme svoje energetické pole. Neschopnosť vysielať lásku, neschopnosť nachádzať svetlo a zmysel ľudského bytia - je jedným z porušení základných pravidiel Prírodného zákona. Ničíme si tak svoju energetiku.

Viac krát som sa presvedčila o tom, že zmena myslenia vedie k zmene zdravia. A naozaj - niekedy je ťažko vidieť z ťažkých mračien - ten kúsok záblesku svetla. Ale - my sme toho naozaj schopní! Ak však - chceme na sebe pracovať. Často sme však zahltení vonkajšími okolnosťami, ktoré - sme si - nakoniec aj tak  spôsobili  iba  - my sami. Zákon akcie a reakcie pracuje neustále. Príčina - následok. Večný kolobeh a reťazec. Vytvárame si ten svoj svet. Maľujeme si svoj obraz života. Záleží len na nás - aký bude. Farebný? Oranžový? Čiernobiely? Šedý a tmavý? Alebo.. svetelný a žiariaci farbami,..? :-)

Máme sklony vytvárať si rôzne závislosti. Modly. Podľa S. Lazareva - existuje niekoľko modiel. Čím viac si ich existenciu uvedomujeme - tým máme viac možností k ich odstráneniu. Modla práce, modla lásky, modla schopností... atď. Modly - to je to, na čom sme závislí. Každý máme rôzne túžby, očakávania. Keď na niečom priveľmi "visíme" -  dané túžby, ktoré sa stali cieľom - sa začínajú postupne zablokovávať. Často sa sústredíme na prácu. Vložíme do nej veľa energie, začíname si ju stavať na piedestál. Práve v tomto okamihu - je náš vklad zmarený. Prichádza blokácia , ktorá je nutná. Upozorňuje nás na to, že náš spôsob života - nie je normálny.

V dosť veľa prípadoch sme schopní zájsť do extrémov. Dané okolnosti potom vnímame - ako najväčšiu nespravodlivosť sveta, pričom urobíme zo seba obeť. Obeť - to je ďaľší spúšťač mnohých udalostí. Príčina - následok. Nechápeme, čo sa to deje s našim životom, tápame. Často však nevidíme - že sme si svojim myslením - svojou "modlou" - spôsobili sami v sebe konflikt, ktorý sa preniesol aj do vonkajšieho sveta. Situácia, ktorá sa deje - nás chce upozorniť na to, aby sme zmenili smer cesty, myslenia a následného konania.

Inou modlou je - modla lásky. Dve ľudské bytosti sa pritiahnu z istých dôvodov. Vo vzťahu máme tendencie - zbožšťovať druhé pohlavie. Najmä v začiatočných fázach. Závislosť na niekom inom, túžba vlastniť toho druhého nám bráni prežiť a nachádzať skutočnú lásku. Muž potrebuje ženu, žena - muža. Ale muž nepatrí žene a žena nie je vlastníctvom muža.

Každá ľudská bytosť by mala nájsť sama v sebe lásku a šťastie. Iba vtedy sú ľudské bytosti pripravené pre hodnotný partnerský vzťah. "Láska k inému človeku, akékoľvek ľudské šťastie -  je prostriedkom pre nahromadenie Božského." (S. N. Lazarev - Diagnostika karmy 6)

Sme rôzne bytosti. Máme rôzne hodnoty, rôzny náhľad na svet. Svet je rozmanitý a formujú ho naše pocity. Je krásny vtedy, ak sú krásne a rozmanité aj naše pocity. Ak však "zdrevenieme" v oblasti citov - svet sa stáva čoraz bezfarebnejší a jednotvárnejší.

Naše detstvo - to je kaleidoskop, svet sa skladá z tisíce farieb, vôní, zvukov, malých čiastočiek, ktoré zapadajú do seba. Tisíce farebných sklíčok tvoria nespočetné variácie, ktoré majú rôzne odtiene. Čím viac ale stárneme - máme tendencie uchopovať svet čiernobielo. Kúsok šedivého skla sa prejavuje v rôznych kompozíciách. Neschopnosť nachádzať zmysel života a vidieť svetlo - vedie k zablokovaniu prúdiacej energie človeka. Často vedie k ťažkým zdravotným stavom. Porušujeme zákon prírody, Božský zákon. Odpájame sa od Božského vesmírneho zdroja, ktorý je nám dávaný. Boli sme stvorení z lásky a sme súčasťou životného cyklu.

Máme tendencie mať opraty vo svojich rukách. Ovládať svoj život a mať ho pod kontrolou. Niektoré veci si tak sami v priebehu nášho života zablokujeme. Čím viac chceme svoj život ovládať - tým viac sú niektoré veci zablokovávané. Predstavovali by pre nás nebezpečie. Aby sme sa nestali otrokmi emócií, udalostí, očakávaní, túžob - je potrebná rovnováha dvoch emócií. Ľudskej lásky a Božskej lásky. Božská láska - nie je na ničom závislá.

Božská láska - "To je vtedy, keď je pre Vás cit lásky v hĺbke duše dôležitejší -  než milovaný človek. Vtedy - keď nás milovaná bytosť zradí, urazí, opustí, či zomrie, vy Váš cit lásky zachováte. Vtedy láska k inému človeku pomáha rozvíjať cit Božskej lásky, ktorý bol v duši vždy, ktorý existoval pred počatím a bude existovať aj po smrti. Zvykli sme si žiť ľudskou logikou, kde city nemôžu byť príčinou, môžu byť iba následkom - najskôr vzniká situácia, potom reagujeme na ňu pocitmi. To znamená- že city od začiatku závisia na okolitom svete a rodia sa z neho.  Ale to je omyl ľudskej logiky! A existuje aj Božská logika - podľa ktorej je cit prvotný a situácia druhotná. A naše hlbinné emócie určujú - čo sa nám stane v budúcnosti. Ovládaním hlbinných emócií začíname meniť seba, okolitý svet a udalosti v ňom." (S.N. Lazarev - Diagnostika karmy 6)

Existujú tri reťazce. Reťazec A - láska. Reťazec B  - pocity. Reťazec C - okolnosti, udalosti. Záleží na tom, na čo sa sústredíme. Keď sa sústreďujeme na reťazec A - nastáva hromadenie lásky, priestor sa rozpína a svet žiari farbami. Keď svoju pozornosť sústreďujeme na vonkajšie okolnosti a udalosti, nakoľko sa upíname k vonkajšiemu svetu a naše túžby narastajú a stávame sa na nich závislými - natoľko sa odfarbujú naše city. Keď dávame priestor tretiemu reťazcu - akákoľvek nepríjemná situácia vyvoláva agresiu, smútok, podráždenie.

Na záver ešte niečo z myšlienok a skúseností  S. N. Lazareva:

"Cit Božskej lásky rodí všetky ostatné city. City určujú štruktúru priestranstva, z priestranstva sa rodí hmota. Rozvíjajúci sa hmotný svet plodí myšlienky. Hromaďujúce sa a rozvíjajúce myšlienky  sa zhusťujú a stávajú sa z nich city. City sa postupne spájajú a premeňujú v zdroj, v Božskú lásku. Vesmír dýcha, pričom neustále dostáva lásku a vracia ju späť. Láska sa stáva duchom, potom hmotou. Hmota sa stáva duchovnejšia a tiahne sa k láske. City rodia situáciu a rodia sa zo situácie. Vychádzame z lásky a opúšťame svet v láske. Vesmír je holografický nielen v čase, ale aj v priestranstve. Nosíme v sebe Vesmír od samého začiatku jeho vzniku a nosíme v sebe zavŕšenie jeho existencie.  A nakoľko cítime začiatok a koniec všetkého existujúceho, tj. z čoho všetko vzniklo a kam to zmizne, natoľko nás naše vonkajšie priania privedú k rozkvetu a k rozvoju..." (S. N. Lazarev - Diagnostika karmy)

"Rozumom som dávno pochopil, že život - to nie sú peniaze, jedlo, dokonca ani poznanie - ale láska, ktorá prestala byť na všetkom závislá..." (S.N. Lazarev - Diagnostika karmy)

(Inšpirácia a zdroj - S. Lazarev - Diagnostika karmy)

Želám  - Žiarivé  a pokojné sviatky všetkým ľudským bytostiam.....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?