Posledné minúty roku 2011. Čo si teda priať,..?

Autor: Katarína Lorenčíková | 31.12.2011 o 21:12 | (upravené 31.12.2011 o 23:06) Karma článku: 1,55 | Prečítané:  263x

O roku 2012 som ešte nečítala nič v pozitívnom zmysle. Nič, čo by hovorilo a odkazovalo aj na nejaké pozitíva. Ako je to možné? Kde sa stala chyba,..? Hej človečiny! Potrebujeme sa kúpať stále v nejakých balastoch konštruktivizmu? Posledné hodiny roku 2011. V posledný deň roku má človek zvláštny pocit. Niečo odchádza, niečo prichádza. Nikto nevie, či to bude rok ťažší, alebo ľahší. Niečo sa naučíme, z niečoho sme schopní sa poučiť, niektoré chyby máme tendencie opakovať. Nikto nevie, čo ho čaká. A možno - je to tak pre človečiny z kráľovstva Človečenstva dobre. Veď to by sme už len dopadli - keby sme vedeli, ako sa naša Kniha Života bude otvárať ďalej, aké príbehy bude ponúkať, akými farbami budú žiariť naše obrázky príbehov života, aká bude grafika obalu našej Knihy, aký bude obsah, ďaľšie poviedky, romány, tragédie, komédie, dobrodružné príbehy, či absurdné frašky:-) To by sme dopadli, keby sme vedeli, ako bude Kniha Života končiť! Ách, človečiny! Sme zvedavé tvory - tak radi by sme vedeli, čo bude nasledovať. Finta je taká - že my sme tvorcami tejto knihy, tvorcami obrázkov knihy, tvorcami príbehov, zápletiek, komédií, poviedok života. Áno, milé človečiny. Sme to my......

Posledný deň roku, posledné hodiny, minúty -by sme mali odhodiť všetko, čo nás ťaží. Ako hovorí S. N. Lazarev (áno, zase on - ako my hovori mnohí :-) ... ale prepáčte, že zase budem spomínať jeho... Moje ruky dnes píšu samé...) - nezávislosť na prianiach. Nájsť iný bod opory. Láska, túžba nájsť partnera, či partnerku, túžba prejaviť sa a realizovať sa v práci, túžba postupu v kariéry, túžba narastania finančných prostriedkov, túžba poznania. Koľko máme túžob?  Čím ďalej sme schopní zachádzať do extrémov, tým viac naplňujeme "ľudské", tým viac sa naše naplnené túžby začínajú rozpadávať ako domino. Niekedy - si myslíme, že vieme, čo je pre nás "to najlepšie" - ale vidíme iba jeden uhol pohľadu - ten náš. Nevidíme iný plán - inú cestu - ktorá sa skrýva za okolnosťami a udalosťami v čase.

Nakoľko sa stávame nezávislými - na našich túžbach, očakávaniach, prianiach - natoľko sú schopné sa realizovať. Realizuje a rozvíja sa iba to prianie, na ktorom nie sme závislí.. ,ktoré nie je našim cieľom života - iba prostredníctvom neho realizujeme a rozvíjame Božské...

Určité veci nás urážajú, určité veci nám spôsobujú krivdu. Podľa S. N. Lazareva - sa netreba koncetrovať na negatívne emócie hnevu, či krivdy, treba sa sústrediť na zachovanie lásky a dobromyseľnosti.

Hĺbková dobromyseľnosť, láska k Vesmíru, k Božskému princípu, k všetkým živým bytostiam - nás robí zdravými a šťastnými.

Ak nás udalosti nasmerujú inde, kde sme si to nepredstavovali - je dobromyseľnosť zrazená na kolená - to je vtedy - keď sa ľudské bytosti nesprávajú tak, akoby sme chceli... alebo  ak sa náš život nevyvíja tak, akoby sme očakávali. Naša láska je zrazu zneuctená, zničená. Niekto sa snaží ale dobromyseľnosť vyvinúť navonok - vnútri však nenávidí seba, je plný výčitiek, príp. opovrhuje a nenávidí iné ľudské bytosti. A k slovu sa dostáva skrytá zrada dobromyseľnosti. Iná človečina ale - napriek mnohým udalostiam a okolnostiam v živote je schopná vyvinúť lásku k ľudským bytostiam a k Božskému princípu. A to je zachovanie dobromyseľnosti.

Niekedy je zachovanie dobromyseľnosti a lásky naozaj ťažkým chlebíkom. Keď nami niekto opovrhuje, správa sa urazene, cíti hnev, agresiu, výčitky, zradu, keď sa niekto správa k nám povýšenecky, zraňuje nás  - vtedy je tento proces veeľmi ťažký. Ale - nie nemožný. Ak človek chce - dokáže ovplyvniť veľa vecí. Zmeniť ale - myslenie inej bytosti - je niekedy naozaj nemožné. Sme rôzne bytosti. A treba si uvedomiť jedno - každý máme svoj účet života. Čím je človek menej závislý na situácií a okolnostiach - tým viac je schopný udalosti prijať, ovplyvniť, prípadne zmeniť, tým je schopný urobiť viac pokusov na zmenu v živote.  Ľudská bytosť, ktorá zachováva vnútornú dobromyseľnosť - sa nezrúti pri prvom pokuse, kedy mu situácia nedovoľuje udalosti zmeniť... (Inšpirácia - S. N. Lazarev - Diagnostika karmy...)

Rok 2011 je u konca. Pre mnohých to bol ťažký rok.

- Odhoďme starý rok, v mysli zrekapitulujme, kam nás posunul, nasmeroval, na čo sme prišli, na akú cestu sme sa dostali.

- Spomeňme si na zážitky v ňom - kam sme sa prostredníctvom nich dostali, čo nám dali, čo nám vzali.

- V mysli - poďakujme za lekcie a skúsenosti, ktoré sme prežili, lebo - zrejme - boli potrebné a nutné  pre náš duchovný vývoj, pre našu ďaľšiu cestu, pre naše smerovanie,..

- Uchopme starý rok, zážitky a skúsenosti - poďakujme sa zaň - odhoďme zlé a negatívne skúsenosti, zbavme sa ich - vyhoďme ich ako nepotrebný kameň!

- Sústreďme sa na energiu lásky, ktorá sa spája s blízkymi ľudskými bytosťami..

- Zároveň - odpusťme našim blízkym..

- Vo fáze posledných sekúnd roka - toto všetko v mysli odhoďme a sústreďme sa na svetelnú energiu lásky...

Odpustenie - to je niekedy veľmi ťažký a bolestný proces. Veľa krát nie sme schopní pochopiť motívy a činy, správanie iných ľudských bytostí. Každý máme na srdiečku väčšie, či menšie jazvy. Rany, ktoré sú otvorené a ťažko sa zoceľujú. Ak sme schopní - pripustiť fakt, že aj rany sú súčasťou Božského plánu - kde sme sa prostredníctvom nich  na našej ceste dostali do iných horizontov, sfér -  je to polovica úspechu. Bolesť nám niekedy spôsobuje hmlu. Mätie nás. Ale - aj tá je žiaľ súčasťou života. A istota v živote nie je žiadna - snáď tá - že sme súčasťou Vesmíru, Božského princípu... Každý vie - čo mohol urobiť lepšie v starom roku, na čom by mal v ďaľšom roku 2012 popracovať na sebe, čo by zlepšil, okresal.

Do Nového roku 2012 by sme mali vstupovať s láskou...

A čo by som všetkým človečinám zapriala do roku 2012?

Hlavné je, vidieť svetelné okamihy života. Len tak sme schopní zostať v pevnom zdraví. Lebo - keď nemáme to naše zdravie - stáva sa život pre nás zložitým a temným.

Schopnosť vedieť prijať aj temné stránky života - ale vidieť za ním svetelné žiarivé lúče - vidieť za temnotou aj svetlo.

Menej sa pozerať na iné ľudské bytosti, menej kritizovať, posudzovať, hodnotiť - to všetko ničí naše energetické biopole.  Sústrediť sa na seba - mať veľa síl na prekonávanie svojho tieňa, svojich nedostatkov, ktoré by sme chceli ovplyvniť, príp. odstrániť, zmeniť...

Schopnosť vidieť za všetkým zmysel, rozpoznať životné lekcie a vedieť sa z nich poučiť.

Ale hlavne - vysielať lásku k iným ľudským bytostiam....

Želám veľa svetla v srdiečkach všetkých ľudských bytostí:-)

PF 2012

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?