Anjeli strážni.. alebo ako som takmer vyhorela...

Autor: Katarína Lorenčíková | 21.1.2012 o 14:46 | (upravené 21.1.2012 o 15:45) Karma článku: 4,52 | Prečítané:  321x

Nakúpiť, prísť domov - dať po ceste pri zobliekaní do teplákov veci do práčky, medzitým zohriať večeru, zapnúť notebook - veď nech hrá hudba.. Medzitým pripravujem veci na umývanie podlahy.. Takto som schopná urobiť niekedy za hodinu všetky potrebné veci. Zvoní telefón - telefonujem a pritom rozmýšľam, čo som mala ešte urobiť.. Takto nejako funguje väčšina z nás. Elektronika nás rozmaznala, tak niekedy naozaj robíme sto vecí naraz - neuvedomujúc si, že môžeme na niektorú podstatnú vec zabudnúť, prehliadnúť ju. A keď už zdá, že sme "za vodou" a dávame dostatočný pozor, nadobudneme prílišnú istotu. Táto istota nám úplne zahmlí zrak a privedie nás na scestie. Že - "Mne sa to už nemôže stať?" - počúvame sa vôbec? Koľko krát vyriekneme túto vetu? Zohrejem večeru, napapám sa, medzitým perie práčka a ja si mydlím ruky - ako to všetko rýchlo ide a ako to zvláááádaaaam:-) Jáááj, som ja človečina nepozorná... Ako sa hovorí - v najväčšej istote príde krach! Medzitým píšem so známymi človečinami cez g mail, pozerám na filmy, ktoré by som si mohla po pracovnom dni pozrieť. Po dobrej večeri a upratovaní zároveň - zaspááávam ako dieťa rýchlosťou svetla.  Mohlo by sa zdať, že je všetko ok..

Zabalím sa do perín a vnímam hudbu. Teším sa, že mám upratané a koľko som toho stihla v krátkom čase. Aký omyl! Spánok sa ku mne vkráda čoraz viac a viac, až ma zahalí svojím plášťom úplne. Pohltí ma do sveta snov a spánku.  Konečne, oddych - po ťažkom týždni - objaví sa mi táto myšlienka v hlave, ale už aj odchádza a ja sa strácam, kráčam do sveta mohutného silného Pána Spánku. Má veľký plášť, pod ktorým sme my človečiny bezmocné. Akonáhle sa objavíte pod týmto zvláštnym plášťom - čas sa stráca. A Pán Časovník je preto smutný... Nachvíľu mizne čas a miznú aj naše myšlienky. Alebo... nemiznú? Pretavujú sa do snov?

A keď už sa zdá, že máme všetko "pod kontrolou" - Pani Prozreteľnosť dostane svoj desaťminútový záchvat smiechu, skáče na svojom bielom obláčiku a ukazuje nám, že sme sa zase nechali oklamať človečenským myslením... A tak to bolo aj v mojom prípade. Nechala som zapnutý plyn... Opätovne som neskontrolovala, či je v kuchyni všetko v poriadku. Iba som spokojne zaspala. A taaak,... viete si to predstaviť,.. panvica horela a horela a horelaaaaaa... a ja som spala, spala, spalaa,..  Zobudil ma môj notebook - aká irónia, že sa práve v tom okamihu vypol a znovu zapol a urobil to dvakrát. Náhoda? Okrem toho - sa mi sníval živý sen - videla som horieť kuchyňu... A vtedy som sa zobudila úplne. Pomóc! Bolo tooooo.... naozaj o chlp. Kuchyňu zahltil oblak takmer zhorenej panvice. Fyzikálne zákony mi očividne nič nehovoria - do panvice som naliala vodu. Až keď som to urobila - napadlo mi, že to nebol najlepší nápad. Niekedy konám skôr - ako myslím:-) Našťastie - všetko dobre dopadlo. Nuž a......

Odvtedy... keď mám chuť robiť sto vecí naraz - spomeniem si na túto príhodu. Podobne ako môj známy, ktorý mal mikrospánok, keď šoféroval. V spánku počul hlas, ktorý mu hovoril, že má stlačiť rýchlo spojku. Nebol ale dostatočne zobudený a šliapol na brzdu. Auto sa náhle zastavilo a on sa prebral. Tento zážitok mu zmenil náhľad na svet. Z neveriaceho človeka, držiaceho sa pri zemi - z tvrdého ateistu - sa stal inak zmýšľajúci človek. Počul hlas, ktorý mu zachránil život..... Doteraz hovorí, že to bol jeho anjel strážny.

Niekedy chceme toho iba straašne veľa stihnúť. Elektronika nám výrazne uľahčila život. Spomeňme si na práčky, v ktorých sa pralo ručne. Ja si z detstva takú práčku dooosť dobre pamätám. Poloautomatická. Bol to veeeľký progres. Moja babička bola z nej nadšená! A ďaľší hit - rýchlovarná konvica. Rozpamätajme sa - koooooľko to bolo radosti! A teraz? Máme vysávače, ktoré vysavájú samé. Práčky, ktoré perú bez nás a majú vraj aj - šiesty zmysel:-), hovoriace budíky, či podobné vymoženosti.  Iba stlačiť gombík a funguje to! Jednoduché! Leen  my človečiny to niekedy preháňame a tak na niektorú vec  v rýchlosti zabudneme.

A práve preto prichádzajú aj takéto lekcie - ktoré s nami síce zatrasú - ale privedú nás zase na tú správnu cestu....... A sú vlastne - nutné!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?