Bratislave chýba plaváreň!

Autor: Katarína Lorenčíková | 11.2.2012 o 20:16 | (upravené 11.2.2012 o 21:07) Karma článku: 5,50 | Prečítané:  285x

A už som sa tešila, že si oddýchnem! Plávanie pre mňa znamená meditáciu v pohybe, čas - kedy si vyčistím svoju myseľ. Vodný svet znamená pre mňa veľa. Voda sa stala už v detstve silným elementom. Po hodine plávania sa dostaví zaujímavý pocit, kedy prestávam registrovať záťaž, moje telo vo vode začína lietať a ja sa cítim vtedy lepšie ako na súši. Vtedy si vždy spomeniem na morské panny a iné vodné víly.. V poslednej dobe však začínam byť mierne nervózna z preplnených priestorov plavární. Či je to Iuventa, či sú to Pasienky - nedá sa normálne zaplávať ani ráno, ani večer. Stále rovnaký počet ľudských človečín. Nie je priestor na pokojné plávanie. A keď človek dostane asi tretí krát kopanec počas plávania - má chuť odísť a celé to zabaliť. Rezignácia! Najväčší nonsens, ktorý som nedávno zažila - bol, že ma chlapík kopol pri plávaní do brucha, ledva som doplávala celú dĺžku. A samozrejme - dotyčný si ani len nič nevšimol! Veď tu prišiel vydať zo seba maximum! Prečo by sa pozeral na ostatné človečiny! A tak som v strede bazéna lapala po dychu. Snažila som sa vypnúť svoje myšlienky v hlave, že nedoplávam. Začala som si pohmkávať pesničku - táto metóda vždy doteraz zabrala........

"Veď pláva do dráhy, ako to môže niekto urobiť?! Som snáď neviditeľná??? To v Japonsku...", začala debatu moja spoluplávajúca Zuza. Milá Zuzka, nemôžeš prirovnávať Slovensko k Japonsku predsa! "Akože nemôžem? A prečo sa tam ľudia vedia k sebe správať? V Japonsku majú  na plavárni nakreslené šípky - ako plávať, ktorým smerom..." skonštatovala Zuza.  To keby Japonci videli našu trmu vrmu na plavárni cez víkend, tí by sa asi zjašili a poslali všetkých domov! Hneď by urobili disciplínu a poriadok!

Nuž ale.. naozaj - sú aj také človečiny, ktoré moc na druhých plavcov nehľadia. Potrebujú si zaplávať svoj limit a nepozerajú sa, čo spôsobujú svojimi pohybmi. Fascinujúce je, že si to mnohí ani len nevšimnú! Zaujímavé sú hlavne páry, ktoré si mýia plaváreň s pobytom vo wellneske. Bozkávať sa môžte aj v saune milé človečiny! Na to nepotrebujete ísť spolu plávať! Predstavy o plávaní máme však asi rôzne.. A miest na plávanie v Bratislave taaak málo!

Pasienky, Mokrohájska, Iuventa - to sú tri hlavné objekty. Zabudla som niečo? Hotel Nivy? Dlhodobo sa hovorí o obnovení Plavárne Centrál - nuž ale, v ktorom roku sa toto zrealizuje? Plávajúcich človečín veľa, miesta málo. Posledne som si poriadne ani nevystrela moje dlhé labky! Keď človek pláva svojím tempom, nemôže spomaľovať.. Lebo - výsledný pocit pri plávaní je na nule. A tak som minule rezignovala. Hovorím si, ešte jedna dĺžka! Keď som asi tri krát po sebe zastavila, lebo mi niekto vbehol do môjho priestoru, chuť na plávanie ma prešla!

Niektoré človečiny naozaj nepoznajú toleranciu! A tolerantní plavci sa vedia zariadiť, aj keď je človečín veľa - vedia totiž, že tam musí nastať pravidelné točenie ľudí. Ak si toto niekto nie je schopný uvedomiť - vyzerá to ako trma vrma. Ale.. niektorých ľudí to vôbec nerozhádže! Bozkávajúce sa páry, ktorým vidno až do žalúdka stretávam pomerne často! A tak si niekedy rozširujem svoje obzory z anatómie!:-)

Nehovoriac ani o hygiene.. Za takúto cenu, ktorú ponúkajú plavárne - to teda bohvieaké nie je! Niektoré mladé ženy nechávajú na lavičke v šatni vložky, či intímky. A tak si iba niekedy kladiem otázky: "Kde som sa to ocitla? Som z inej planéty???"....  Hlavne, že sa tieto mladé dámy po odchode z plavárne zase nalíčia, snáď hodinu si tam niektoré robia vlasy, samozrejme - potom tie vlasy ani neráčia z poličky dať preč! Dôležité je, že majú svoj make - up, superúčes, svoju "omietku" a masku, na ktorej pracovali hroooooooooooozne dlho. Snáď polovicu z toho, čo strávili v bazéne:-) Niektoré človečiny ma tak niekedy dosť svojim správaním zabávajú, či poburujú. Tragikomédia!

"A ja to zase musím utierať!", rozčuľuje sa pani, ktorá potom zbiera kopu vlasov, prípadne vložky, či tampóny, ktoré niektoré dámy akosi zabudli dať na to správne miesto...

Nuuž.. V Japonsku nie sme, to je pravda!

Ale kúsok tolerancie by sme sem tam mohli prejaviť. Veď zaplávať si chce každý! Ak ale človek má riešiť, či náhodou nedôjde pri plávaní k úrazu, zrážke - kôli netolerancii niektorých plávajúcich človečín - prestáva mať dobrý pocit pri plávaní. Sloboda elementu vody sa stráca rýchlosťou svetla! Mnohí tak znechutene po 45 minútach plávania odchádzajú..

Jedno je isté! Bratislave chýba veľká plaváreň, ktorá by vyriešila tento dlhotrvajúci problém.  Problém nárastu plavcov a nedostatku miesta...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?