Precitnutie v snehovej búrke...

Autor: Katarína Lorenčíková | 15.2.2012 o 23:45 | (upravené 16.2.2012 o 0:33) Karma článku: 1,82 | Prečítané:  192x

Ranná káva, sledovanie správ. Je ráno a ja sa pozerám zmätene pri raňajkách na zábery snehom zaviateho Mníchova. Európa v zajatí snehu! A pritom sa stačilo iba pozrieť z môjho okna.  Výjdem von s nadšením, že všetko prebieha podľa plánu, otvorím bránu a.. zmätene sa pozerám na výjav, ktorý sa približuje tomu, čo som videla v Tv. Predtým počúvam otrasy paneláku. Veď bývam na dvanástke! A tam už Pán Vetrov - Veterník je dosť hlučný. Moje vonkajšie žalúzie sa dnes zasekli. Celú noc sa hýbali sem a tam, ráno už nevedeli kam.. Pískajúci Veterník už vo výťahu ohlasoval svoj príchod. Chvíľku pískal na tóne c 1, ale jeho melódia bola oveľa farebnejšia. Prešiel všetky tóny! Aký má on dnes hlasový rozsah! Skutočne, Pán Veterník - uznávam, dnes ste naozaj rozospievaný dobre! Áno, veď sa mi zdalo, že keď som odchádzala do práce - nejako sa príliš otriasali panely. A to počuť v dvoch prípadoch - keď ide hlučné lietadlo, alebo keď púšťajú z hradu ohňostroje. Vlastne v troch prípadoch! Keď je búrka. Ale tento tretí prípad ma akosi v tejto tuhej a nevyspytateľnej zime nenapadol! Že môže snežiť aj hrmieť - to nezažívame predsa každý deň! Vlastne - skoro nikdy! Ale teraz.. je všetko naopak...

Akosi sa všetko posúva. Zvláštne, že nielen v spoločnosti, nielen v duchovných a materiálnych hodnotách, ale aj v počasí. Nuž - všetko so všetkým súvisí, viac než by sme si mohli myslieť, než by sme mohli predpokladať!

Naša Matka Zem už hovorí to hlasné ááááááááááááu a človečiny ho nepočujú!

My človečiny si stále robíme po svojom! Máme to asi nahodené v programe - v tých našich makoviciach!

Akurát som písala sms, že budem meškať do práce, keď sa na nebi urobili zvláštne blesko - vzory! Môj telefón spadol na zem a zľakla sa aj moja spoluchodiaca cez prechod križovatky, čakajúca v snehovej trme vrme na zelenú... "A máme vôbec niekam ísť? Ideme do práce?", spýtala sa a hneď si na seba dala kapucňu. Na chvíľku nás poctil svojou návštevou aj Pán Strach.

S úžasom sme všetci na zastávke hľadeli na zvláštne nebo a nulovú viditeľnosť. Rozvírili sa otázky na tému rok 2012. Od počasia k politike, voľbám - ako budeme ďalej pokračovať - rôzne štatistiky, dohady, od politiky k duchovným hodnotám, ako ľudia žijú.. aké sú medziľudské vzťahy.

A zrazu - akoby sme mali k sebe bližšie!

Je zaujímavé, že práve v tomto období vznikajú takéto debaty. Žeby prišiel čas - zamyslieť sa kam kráčame? .................. Alebo sme v akomsi zlome?

Nuž - priznám sa! Keď sa asi tretí krát objavili blesko - vzory, mala som rešpekt.  No a večer som zistila, že mi zmizla jedna aplikácia z telefónu. Moja zázračná skrinka predsa len zachytila niečo z bleskuvzorov:-) ...

A aké sme zrazu my človečiny maličké stvorenia! Zrazu si človek uvedomí svoju malosť a vzdá hold našej Matičke Prírode, Matke Zemi - ktorú si stále nevieme dostatočne vážiť!

Zacítila som pokoru k Vyšiemu Princípu, k Bohu,  k Vyššej Energii, k prírodným zákonitostiam života..

Pokora a láska..  bez toho to nejde! Nezboríme svet,  môžeme iba nazrieť do svojho vnútra a započúvať sa do jeho melódií.  V poslednej dobe prevláda na Slovensku akýsi pesimizmus. Rokom 2012 cítiť negatívne energie, skepsu, akúsi beznádej v tvárach človečín - ktoré sa každým dňom boria s otázkou - ako ďalej? Nejako prestávame vidieť svetlo! Aaaale nie, človečinky - veď ono existuje! Niekedy pod závanom ťaživých oblakov ho iba ťažko uzrieť!

A možno práve dozrel čas na zmenu, možno cez to všetko pochopíme, čo je to "to dôležité"... Na to si už ale.. musí každý zodpovedať sám...

Snehová búrka nás všetkých dnes určite prekvapila..  Možno sa stane celkom bežným javom, možno si na ňu zvykneme a už nevznikne ani jeden článok o snehovej búrke!

O pár minút na to, nezvyčajne skoro - nás svojou prítomnosťou poctil  Pán Slnka - Slnečník, ktorý vytiahol svoje drápky a ubezpečil nás zase o tom, že po tme príde zase svetlo:-)...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?