Maitreyi D. Piontek - "Tao a sila ženskej sexuality"..

Autor: Katarína Lorenčíková | 28.2.2012 o 21:48 | (upravené 28.2.2012 o 23:27) Karma článku: 3,03 | Prečítané:  832x

Muž a žena. Protiklady, ktoré sa dopĺňajú. Pochopiť a správne uchopiť svoju úlohu - muža, úlohu - ženy nie je tak celkom v tejto dobe jednoduché. Čo to znamená byť mužom? A čo to vôbec znamená byť ženou? Prijať svoju úlohu v kolobehu života, stotožniť sa s ňou, akceptovať seba, rozvíjať svoje prednosti, okresávať svoje nedostatky. Pochopiť kto som? Kam kráčam? Čím všetkým musí prejsť žena? Časy sa zmenili. Rola muž - žena sa často zamieňa, alebo nesprávne chápe.. Ocitli sme sa na scestí a popretí ženstva ako takého a bude trvať mnohým generáciám, než sa úloha muža a ženy vráti do správnych koľají. Kniha sexuologičky Maitreyi D. Piontek - Tao a sila ženskej sexuality - má čo povedať každej žene. Už pri názve sexualita - cítim ale v tvárach človečín predsudky! Predsa len - pod slovom "sexualita" - chápeme všeličo. Veľa žien má jangovú (mužskú) energiu, dochádza tak k popieraniu svojho ženstva a tak k popieraniu toho najprirodzenejšieho čo máme - k ženskej energii a k ženskému stredu. Mnoho žien si tak vytvára  blokády, ktoré môžu vyústiť do komplikovaných ženských zdravotných problémov. Ženy sa prispôsobili mužom, mužskému systému hodnôt. Nie je to ale výlučne chyba mužov.....

Ocitli sme sa v hľadaní spôsobov ako uzdraviť nové milénium, ako si uvedomiť zase hodnoty a to, čo je dôležité. Pokiaľ chcú ženy udržať tempo moderného života, musia sa neustále prispôsobovať situáciám, novým podnetom, nárokom, podmienkam - ktoré sú na nich kladené.. Jangová energia je nutná pre naše prežitie. To ale neznamená popieranie svojich jinových - ženských vlastností.

Majme stále na pamäti jin - jang - neustály kontrast, neustály kolobeh života a vesmíru. Ženy sa naučili hrať mužskú rolu, nastáva nerovnováha energií jin a jang. Kde sa podelo naše ženstvo?  Ženská sexualita a jej naplnenie,... úlohou ženy bolo doposiaľ v dobách minulých poskytovať mužovi sexuálne potešenie a rodiť čo najväčší počet synov. Tento pohľad je ešte aj v týchto časoch hlboko kdesi v podvedomí zakorenený.

Ženy mali zatiaľ iba málo príležitostí k vnímaniu vlastných potrieb a túžob, k rozvoju vlastnej sexuálnej identity. Drvivá väčšina žien tak nikdy neprežije uzdravujúcu silu ženskosti a naplnenú sexualitu. Dnešná sexualita je založená na oveľa väčšej nezávislosti a hľadaní vnútorného naplnenia namiesto ustavičného hľadania lásky a uznania vo vonkajšom svete. Autorka chce knihou povzbudiť všetky ženy, aby odhalili svoju silu ženskosti, aby precítili ženskú energiu, rozvíjali ženskú schopnosť uzdravujúcej lásky, pomocou ktorej môžeme prispieť k vzniku prirodzenejšej a radostnejšej spoločnosti, aby sme prispeli k podpore a uzdravovaniu nášho sveta.

Autorka sa venuje čínskej medicíne, kde sa stáva tao veľkou a mohutnou inšpiráciou. Ocitli sme sa v dobe, kedy sa zo sexuality stala verejná záležitosť, vstrebávame nepresné informácie a prispôsobujeme sa. Snažíme sa umelým obrazom prispôsobiť. Nájsť rovnováhu energií jin a jang nie je však jednoduché. Autorka sa zaoberá uzdravujúcou silou ženskosti a lásky,  čínskou medicínou..

Kniha je popretkávaná meditatívnymi cvičeniami pre ženy, ako rozvinúť a pocítiť uzdravujúcu silu ženského stredu, ako sa správne naladiť a vycentrovať svoj stred, prebudenie ženskej kundalíni.  Taktiež sa venuje jednotlivým orgánom tela, či energetickým dráham, ktoré sú spojené s jednotlivými bodmi na tele.

Knihu by si mala prečítať každá žena. Nepochybne zaujímavé čítanie pre všetky ženy. Ako súvisia ženské orgány s ostatnými orgánmi? Čo možno zlepšiť? Na čom možno pracovať? Každá nespracovaná emócia z citového života má schopnosť zasahovať ženské orgány. Ako pracovať so ženstvom? So ženskými energiami? Ako uzdraviť svoj ženský stred? Ako odstrániť jednotlivé blokády?

V psychológii sa používa termín "kolektívny" psychický obsah vedomia. Ten patrí nielen jednotlivcovi, ale spoločenskej skupine ľudí, národov, rasy, alebo celému ľudstvu.

C. G. Jung a jeho pojem "kolektívneho vedomia" - určuje správanie skupiny a obsah myslenia ich členov, ich normy, spôsob života, zvyky, predstavy a sexuálne návyky. Čím silnejší je v tomto prípade "kolektív" - tým menšie je "ja".

Ľudia, ktorí prežijú svoj život neuvedomele sa stávajú akýmsi kanálom - ochotne prijímajú štruktúru kolektívneho vedomia a dávajú ju ďalej. A tak vznikajú spoločenské štruktúry, tradície, náboženstvá a sexuálna úloha žien prechádza z generáciu na generáciu bez akéhokoľvek filtrovania. Neignorujme naše ženstvo!

Vo vedomí kolektívu je naplnenie ženskej sexuality obmedzované na privádzanie detí na svet a na pohlavný styk s partnerom. Tieto vzory správania sú hlboko vryté do našej podstaty. Bude nutné vyvinúť veľké úsilie k tomu, aby sme sa zbavili tejto starodávnej ženskej podmienenosti a aby sme mohli skúmať nové dimenzie ženstva.

Potrebujeme odvahu, aby sme sa naučili plávať aj proti prúdu kolektívneho vedomia!

Byť ženou je náročné, ale krásne! Odhaľme krásy ženstva a rozviňme svoje ženské energie.  V knihe sú cenné informácie, ako uzdraviť svoje telo, ako sa zjednotiť so svojim ženským princípom.

Kde je vykorenená ženská podstata - porušuje sa jeden z vesmírnych zákonov rovnováhy jin a jang.

Autorka má skúsenosti s ôsmimi brokátmi, s cvičeniami čchi kung, cesta do Indie ju obohatila o nové poznatky. Pomocou svojich skúseností, poznatkov a intuície poskytuje ženám zaujímavé a cenné informácie, ktoré obohatia nepochybne každú ženu............

(Zdroj - Maitreyi D. Piontek - Tao a sila ženskej sexuality)

"Ženské tao nie je pevne stanovené, najskôr začína odhaľovať svoje možnosti.  Znamená výzvu, aby ste svoj život zasvetila energii jin. Nechajte ho, nech Vás vedie na Vašej individuálnej ceste, aby ste bola schopná prijať božskosť a počať spirituálne tehotenstvo, z ktorého porodíte stále žiariacu lásku a svetlo..." ( Maitreyi D. Piontek - Tao a sila ženskej sexuality. Odhaľovanie skrytých tajomstiev)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?