Zoznamkový príbeh, tajomná Markéta a ruže...

Autor: Katarína Lorenčíková | 11.3.2012 o 12:19 | (upravené 11.3.2012 o 13:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  195x

Kto aspoň raz nevyskúšal zoznámenie cez internet? Keby sa raz zozbierali zoznamkopríbehy, iste by z nich vznikla zaujímavá kniha. Mohla by sa venovať psychologickej štúdií typov a charakterov človeka, jednotlivých osudov. Určite by to bolo zaujímavé čítanie. Boli by to komédie, tragi - komédie, absurdné drámy, frašky, možno by sa v nich našlo pár dobrodružných zvratov, možno celkom pár milých absurdných príbehov, ktoré napísal sám život. Jeden z príbehov, ktorý sa stal môjmu známemu ,... ktorý ma dosť rozosmial:  "Tak som si urobil profil na zoznamke. Hovorím si,.. veď nemám čo stratiť!  A predstav si, začali sa ozývať zaujímavé ženy. Idem do toho! Dohodli sme termín s neznámou ženou. Čakám, čakám.. Poznáš ten pocit - obzeráš sa, kto by to mohol byť.  Aha, mohla by to byť táto! - tá v tej sukni a kabáte, waaaau, nech je to táto! Prosím! Ale.. nech to len prebohaa - nie je tá, čo ide hneď za tou "sukňovou".. No a tátooo - aj tá by mohla byť. Prišla však nakoniec úplne iná z inej strany. "Markéta - moje meno, teší ma..", podala mi ruku a hneď si ma prezerala. Prescanovala ma svojimi všetkými llúčmi a senzormi. Nuž,.. nevyzerala zle. Nenápadne som si obzeral aj ja ju.. A teraz?

Čo povedať teraz? Ja debil, že som sa na toto dal! Ako sa začína takáto konverzácia zoznamkového stretnutia dvoch ľudských bytostí, ktoré o sebe vôbec, ale vôbec nič nevedia? Veď okrem pár písmenok, ktoré sú zradné - nevieme o sebe nič! Že blond vlasy! Veď na fotke mala úplne iné! Fotky! Človek si urobí úúúúplne, ale že úúúúúplne inú predstavu ako dotyčný/á vyzerá. Nakoniec príde niekto úplne iný - kto sa vôbec nezhoduje s predstavou podľa fotografie. Nevadí! Len sa tváriť seriózne! Ale.. ako to ľudia cez zoznamku robia? Čo hovoria ľudskej bytosti, o ktorej nič nevedia? Čo povedať? Hneď sa nemôžem predsa opýtať - si vydatá? Hm,.. no dobre, asi..  som si to mal zistiť cez písmenká! Ale.. akú záruku by som mal, či ona hovorí pravdu? No žiadnu. Virtualita!

A čo sa vlastne hodí povedať? Akože.. ako sa máš? Alebo.. Aký si mala deň? Ja somár! Veď nevieme ani, kam ideme. Zato ale ona.. žena, ktorá sa zo začiatku javila ako tiché nenápadné stvorenie - tá vedela už vopred kam ideme. Pozor na nenápadné a tiché stvorenia! Sú nevyspytateľné! Ale to som pochopil oveľa oveeľaa neskôr. Ako mužovi mi to určite vadilo, že som kaviareň nevybral ja. Moje mužské ego sa otriaslo v základoch. Na druhej strane - som bol úplne zmätený z tejto situácie, takže som bol rád, že má presnú predstavu. Ani sme si poriadne nesadli a neobjednali - a Markéta záhadne zmizla. Bola na toalete asi 45 minút. Už som si myslel, že odišla! Tak som si trpezlivo otvoril moju novú knihu, ktorú som si cestou kúpil. A začítal som sa..

Jasné, ženské jedny! Veď kde je? Je preč nejako dlho? Alebo ma skúša, či neodídem? Či ma to neprestane baviť.. Tápal som. Ale.. nič si od toho nesľuboval. Zoznamka.. No jasné! Ty si ale truľo, veď ju ani nepoznáš. Iba pár písmenok naznačovalo, že by to mohlo byť zaujímavé. Zradná virtualita! "Kde si prosím Ťa bola tak dlho?", nervózne som sa opýtal tajomnej ženy, ktorá dokonale hrala svoju hru.

"Ruže, nech sa páčiiiiiii........", zavítal k nám chlapík, ktorý ponúkal ruže. "A to mi ani nekúpiš? Veď ty si vlastne lakomý! Hneď som si to myslela! Ideme, zaplať!", odvrkla navonok nenápadná žena. Jááj, tak to bol dobrý omyl. Nuž, veľa sme toho ani nenahovorili. V skúške som neobstál, nekúpil som jej ružu! "Zaplatíme", mávol som na čašníka a ukončil túto katastrofu menom - zoznamka.

Uff,.. musel som si na to zapáliť cigaretku, to teda bolo! Pomóóóóóc!:-) Aj takto niekedy vyzerajú zoznamkové stretnutia.

O pár týždňov  na to mi volal môj kamarát. Znelo to asi takto:

"Počúvaj, tak som sa aj ja zaregistroval na tú zoznamku ako si hovoril. Spoznal som celkom zaujímavú ženu. Stretli sme sa a ona Ti potom tak zvláštne reagovala. Bola skoro tri štvrte hodiny preč.. Už som si myslel, že odišla. Tá kaviareň kde sme boli, mala totiž dva východy..."

Aaa.. nevolala sa náhodou Markéta?...........................

A tak sme iba.. spoločne prišli na to, že išlo o tú istú osobu, kde bol ten istý scenár,  ten istý príbeh, dokonca sa stretnutia odohrávali v tej istej kaviarni. Dotyčná mala zrejme svoje metódy!  Zrejme si tak kráti svoj voľný čas.

Pár dní som sa cítil ako debil, ale s odstupom času je to v podstate veeeľmi vtipný a absurdný príbeh, na ktorom sa pri spomienke naň vždy dobre pobavíííím:-)"............

A čo bolo ďalej? Takže.. mohlo by to byť takto:

A/ Určite si niekto iný urobil profil a možno... stretol záhadnú Markétu..

Alebo..

B/ To už  Markétu prestalo baviť? Alebo ..

C/ si Markéta vytvorila nový profil pod iným menom a už objavila iné metódy, ktoré zaberajú..

Alebo...

D/ sa Markéta definitívne vypla zo zoznamky, lebo zistila, že takto to nefunguje?

Alebo..

E/ si niekto iný urobil profil, stretol Markétu a niečo podobné zažila zase ona?

Alebo..

F/ Markéta stretla niekoho úplne iného, kto má desať profilov na iných zoznamkách?:-)

Alebo...............................???

G/ sa Markéta stretáva doteraz s mužmi cez úplne iný profil...

Alebo...??

H/ sa Markéta už s niekým zase stretla, kúpil jej ružu... aa........??????????????

Ktovie.. Ách, koľko zoznamkových variácií a možností by sa dalo vymyslieť? :-)

Raz by z nich mohla vzniknúť zaujímavá kniha. Ale.. to by možno nikto neuveril, že tieto  - niektoré absurdné príbehy  - by mohli byť skutočné.. a hlavne -

- že ich napísal   s - á - m    ž - i - v - o - t ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?