Električkové múdrosti..

Autor: Katarína Lorenčíková | 28.3.2012 o 23:51 | (upravené 29.3.2012 o 0:27) Karma článku: 4,75 | Prečítané:  199x

Nasledujúca zastávka - Ursínyho.. Zaznel podivný hlas pani zatvorenej v električkovej skrinke. Aha! Náhle som sa zobudila a zistila, že električka idem úplne inam - a zrovna tam, kam ja nechcem. "Pani, to ide kam tento zázrak?", pozrel sa na mňa s miernym úžasom pán s klobúkom. "Nuž veru, to nikto nevie...", odpovedala som s miernym poloúsmevom. "Ale veď.. to ani nikto nemôže vedieť, táto električka nemá nakreslené žiadne číslo predsa", skonštatoval niekto iný, kto... založil záložku, zatvoril knihu a.. nevedel kam ísť ďalej. A tak .. sme sa všetci ocitli na Ursínyho a s úsmevom sa pozreli na rozpis električiek. A niekto úplne iný zase poznamenal: "Aj Vám sa občas stáva, že niekam idete, no a.. neprídete k cieľu?" "Myslíte doslovne, alebo iba obrazne,..?", spýtala som sa neznámej človečiny. "Heeej, vy počúvajte! Vy máte dobreé otázky!",.. Diskusiu náhle prerušila jedna pani, ktorá bola dôraznou sťažovateľkou na celý svet. Jej sťažnosti zapĺňali postupné požiadavky, čo by sa ako mohlo zmeniť. "Dôležitá je cesta, nie cieľ", poznamenal niekto múdry zozadu. A niekto ešte múdrejší poznamenal - "Myslíte cestu električkou? Nuž tá je dôležitá..." A niekto kto sa nudil prehovoril....

"Náhodou - je dôležité akým dopravným prostriedkom sa k cieľu dopravíte - či tam je veľa zastávok ako v električke, alebo iba občasné pauzy ako v autobuse..." No - a koľko múdrostí zrazu objavíte v električke! "Ale prosím Vás, vypnite tú strašnú hudbu", poznamenal starší pán v klobúku. Vua la - aj mňa metalová hudba v električke prekvapila! Ale - vždy o čosi lepšie ako - melódia piesní typu "Slovenské mamičky", či "Na Levočskej guuuree",.. Tieto piesne mi naposledy rozožierali môj obsah hlavy - cestou na Východné Slovensko. A toto - toto bolo predsa len už o čosi lepšie.

"A to už je čo? Aby mi ludé hovorili, čo v električke púšťať! Ani náhodou nevypnem!", prehovoril pán šofér a zatvoril svoje električkové ochranné dvere.

Nuž a potom... potom nastúpili deti. Malé dievčatko malo krásnu handrovú bábiku so žltými vlasmi a chlapček mal veľké auto. Waaau, hneď som si spomenula na svoju bábiku! Mala som podobnú. Ochotne sa deťom uvoľnilo miesto - a,... električku naplnil detský hlas...

"Ja chcem byť pri okne Klára"... ozval sa detský hlas. "Ale ja tu už som",...  "Ja Ťa v okne vidím.. a vidím aj uja aj tetuuu!", nadšene vykríkol malý chlapček a začal sa spontánne smiať. Električka zrazu nasiakla chlapčekovým smiechom a niektorým človečinám škĺbalo kútikom na tvári. "Prečo sa smeješ Tomáš?",.. spýtalo sa malé dievčatko. "Lebo si smiešna, máš v okne veľkú hlavu, a má ju aj teta aj ten ujo. A tamtá teta, aká je smiešna, má veľké tašky, čo má v nich? Pozri sa do okna! Aký sú všetci smiešniiii, a ako sa tvária!",... bavili sa medzi sebou deti. Električková nálada sa zmenila na jednu smiešnu epizódu komédie.

A človečiny sa zrazu prestali hádať a prekonávať v električkových múdrostiach. Lebo aj tak.. v múdrostiach všetkých prekonali deti - zmenili vážnu električkovú náladu na príjemnú atmosféru.

A dospelé človečiny zrazu prestali byť vážni... Koľko málo niekedy stačí!

Áno, sme vlastne všetci občas smiešni! Ešte raz som sa pozrela do okna a uvedomila malosť človečiny. Všetci sa z času na čas cítime príiš dôležití, akýsi nenahraditeľní... s čím súvisí ľudská pýcha.

Sme vlastne úplne smiešni! Berieme to všetko akosi príliš vážne.

Ešte raz som sa pozrela do svojho odrazu a s úsmevom vystúpila z električky! ..............

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?