Slovensko na hodinu zhasne! Hodina Zeme - zhasnime aj my!..

Autor: Katarína Lorenčíková | 31.3.2012 o 18:53 | (upravené 31.3.2012 o 22:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  133x

Zhasnime svetlo na hodinu a pripojme sa k Hodine Zeme. Slovensko sa dnes zapojí do celosvetovej environmentálnej iniciatívy. Projekt Hodina Zeme - chce poukázať na globálne otepľovanie našej planéty, chce upozorniť na to, aby sme si svoju planétu Zem chránili, vážili. Pripojme sa aj my k tejto myšlienke - a jednoducho zhasnime svetlá na hodinu. V čase od 20.30 - 21.30 sa tak zaradíme k štátom, ktoré túto myšlienku podporili v minulosti.  V tomto čase zhasnú viaceré hrady - Bratislavský hrad, Strečno, Spišský hrad, Oravský hrad, hrad v Starej Ľubovni, Budatín, Nitriansky hrad. V úplnej tme ostane aj Primacionálny palác, budova Národnej rady. V tomto čase bude vypnuté osvetlenie v mnohých iných mestách - Poprad, Košice, Prešov. Vypnime svetlá na hodinu, toto vypnutie je podľa organizátora projektu  symbolické - má vyjadrovať nádej a vieru v pozitívne zmeny, zapojených je množstvo firiem a organizácií. A tak iba jednoducho zhasnime a popremýšľajme, čo by sme mohli urobiť pre našu planétu Zem, ako sa k nej správame.. Uvedomujeme si dostatočne zmeny, ktoré sa odohrávajú v posledných rokoch na našej planéte? Vieme si vážiť Matku Zem???? Pripojme sa k 1,8 miliardám ľudí sveta..

Hodinou sa to všetko iba začína. V tomto čase sa zhasnú svetlá v mnohých krajinách. Do projektu sa zapojilo viac ako 5000 miest - v 147 krajinách celého kontinentu. Tento rok pribudne Líbya, Alžírsko, Bhután a Francúzska Guyana. A taktiež - v úplnej tme bude -  Eiffelova veža, Louvre, Brandenburská brána, Šikmá veža v Pise, Buckinghamský palác či Empire State Bulding. Krajinou, ktorá uzavrie projekt Hodina Zeme - nebude tento rok Samoa s iným časovým pásmom - ale Cookove ostrovy.

Podľa odborného garanta a koordinátora  projektu Jaroslava  Merca  - "Hodina Zeme nebude už len na planéte Zem, ale aj na palube vesmírnej stanice ISS na obežnej dráhe, kde bude astronaut André Kuipers zhotovovať snímky a sledovať Hodinu Zeme," ...

Projekt Hodina Zeme odštartoval svoju činnosť v roku 2007 - v Sydney, za pár rokov podporili tento projekt mnohé krajiny. Ich počet je každým rokom vyšší. Na Slovensku organizuje projekt Sekcia ochrany pred svetelným znečistením Slovenskej astronomickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied a Slovenský zväz astronómov amatérov.

Či si to uvedomujeme, alebo nie - naša planéta Zem prešla mnohými zmenami. Venujme jej hodinu a pripojme sa k 1,8 miliarde ľudských bytostí celého sveta a podporme myšlienku projektu Hodiny Zeme.

A tak dnes v čase - od 20:30 - 21:30  jednoducho zhasnime svetlo a vytrvajme hodinu v tme......

Pekný meditujúci večer všetkým ľudským bytostiam Planéty Zem:-).........

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?