"Slnečníková Bartislava":-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 1.5.2012 o 23:35 | (upravené 2.5.2012 o 0:21) Karma článku: 7,05 | Prečítané:  202x

Bartislava! Páči sa mi tento názov! Vystihuje popletené malo - veľké mestečko! Terasy kaviarničiek sa znovu otvorili, pán slnka - Slnečník sa na nás zase usmieva a prejavuje nám ľudským bytostiam náklonnosť. Aké je všetko krajšie, keď k nám zavíta Slnečník! Človečiny majú hneď viac energie! Prechádzam sa starým mestom.. sledujem Poliakov, Rusov, ufo - človečiny s mikrofotoaparátmi, ktoré mi hneď podávajú do ruky.. Neviem čo mám stlačiť, aké tlačidlo! Ufo človečina s veľkým farebným slnečníkom vysvetľuje po ufónsko - anglicky:-) - ktoré tlačidlo je to správne. Strácam sa v skupine hlučných Talianov a im sa páči, že chvíľu kráčam s nimi. Nie, nedajte sa rušiť! Ja predsa mám svoju cestu! Počuť príjemnú hudbu z Hlavného námestia a vidno nové atrakcie! Maliari predvádzajú človečinám svoje nové obrazy, lanária zmätené a očarené ľudské bytosti našou Bartislavou svojimi portrétmi, sem tam skláňajú zraky pred zaujímavými ženami. Vidím ich huncútsky úsmev! Hneď vedia byť galantnejší! Áááách, mužské človečiny! Vraj - jeden pohľad na ženské prsia - predĺži mužovi život o niekoľko rokov:-)... To som - samozrejme - iba počula. Jáááj, tak do toho ženské bytosti! Šup šup predĺžiť životy:-))

Šatičky, sukničky, odhalené výstrihy, nahota, nezaodená koža - ktorá púta pohľady mužských fanúšikov. Hneď sa akosi lepšie ráno vstáva! Iný vzduch, iná atmosféra, iné emócie, iný príchod z práce - za svitu, svetla, popri Slnečníkových dotykov. Všetko popri Slnečníkovi akosi záhadne opeknelo! Rozvkvitnuté stromy, lúky, vôňa orgovánu. Pohľad na oblohu je malou múzou. V hlave mám tisíce obrázkov a tém, ktoré sa dajú nakresliť. V myšlienkach pláva tisíce melódií, ktoré čakajú na papier..

Lovím v kabelke notový papier. Obsah mojej kabelky nie je malý - manikúra, nabíjačka, veci pre nepriaznivé počasie - veď čo keby sa náhodou ochladilo, parfém, vietnamský balzam, milión balzamov na pery, roztok na kontaktné šošovky, očné kvapky na alergiu, sprej do nosa.... nejaký hrebeň.. sem tam zabudnutá horalka, čokoláda, či iná tyčinka, ktorú si s radosťou nájdem.. Jednoducho - je toho tak veľa - ale žiadny notový zošit.

Aj múzi a múzovia sadajú na človečiny častejšie! Stačí sa zadívať na odraz hladiny Slnečníka, či na zapadajúceho Slnečníka, stačí pozorovať ulicu - a príbehy vznikajú samé... Stačí pozorovať vodnú hladinu a čiarky obrázkov vznikajú samé!

Bartislava... čítajúce človečiny pri Dunaji. Opaľujúce sa človečiny.. Človečiny riešiace svoj tajomný záhadný svet s inými bytosťami.. príjemná hudba.. človečiny dumajúce nad životom, vzťahmi, pádmi, lekciami - prizerajúc sa na nebo, na odraz slnka na Dunaji.. Teplomer ukazuje o 21.30 - 20 stupňov. Kedy bolo naposledy takéto počasie na prvého mája?

Zletnilo sa.. Slnečník nás šokoval svojou rýchlou prítomnosťou. Rozhodol sa, že tento rok poteší človečiny trošku skôr. Pozor na jeho zradné lúče slnka! Vysoká erupcia Slnečníka na nás striehne! Slnečníkové lúče by nás mohli popáliť a naša koža by utrpela ujmu...

Opálené telá, korčuliari, bežci, už aj plavci, cyklisti, človečiny na skateboardoch - predvádzajúci svoje nekonečné kreácie, ako aj "jojisti" - človečiny predvádzajúci svoje triky na malej veci, ktorému sa hovorí jojo. Alebo sú to - ... Jojovisti??? :-) Haa, zradná slovenčina. Niečo pre bartislovenčinárov:-)!

A aké je všetko krajšie v tej našej Bartislave - keď zasvieti ten veľký Slnečník!

Otváram bartislavsko - petržalské okno. Tzv. "Barti - okno":-) a pozerám na kľudnú Bartislavu - ako sa zastavuje životný pulz. Autobusy už chodia v tejto nočnej hodine pomenej, do ulíc vychádzajú psíčkári, človečiny, ktoré si v kluboch nájdu svoj koncert. Aj bezdomovcom sa žije ľahšie v tomto teple. Nemusia mrznúť!

A keď zmizne osvetlenie z barti - hradu Bartislavy - je čas ísť spať! Alebo žiť??

Nie, nemýľme sa - zajtra predsa ideme zase do práce!

Aj keď večer sa zase veľko - malá Bartislava ponorí do víru nočného života... A takto to má predsa byť! Nežijeme preto, aby sme pracovali... Pracujeme preto, aby sme žili? :-) To som zase vymyslela slogan! Bude to tým Slnečníkom.

Ps - ospravedlňte zníženú kvalitu Jekateriny "zoslnečníkovanej":-)

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?