Česko - slovenská nenávisť na Facebooku..

Autor: Katarína Lorenčíková | 23.5.2012 o 14:41 | (upravené 23.5.2012 o 16:45) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  580x

Facebook. Sociálna sieť, ktorou žije niekoľko milión človečín. Uverejňovanie fotiek, profilov, statusov, akcií, podujatí, myšlienok, názorov. A niektoré človečiny sú na tejto zábavke absolútne závislí. Všetko má však dva konce. A tak je to aj s Facebookom. V konečnom dôsledku - záleží od uhla pohľadu. Mladí ľudia sa prestali spolu stretávať tak povediac - "live" - niektorí sa naozaj tešia, keď môžu prísť domov, uverejniť si svoj nový status na nástenke a čakať, kým si ich status života všimne niekto iný. Iné človečiny využívajú Facebook iba ako spoločenský status. Majú tak prehľad o rôznych koncertoch, podujatiach, nových výstavách atď.... O tom, ako narábať s Facebookom - sa snažím upozorniť najmä deti. Ich rodičia často nemajú čas na svoje ratolesti, možno nie sú v používaní internetu tak zdatní, aby si mohli odkontrolovať - čo tam ich ratolesti uverejňujú z ich osobného života. Smutným príkladom je šírenie rôznych správ, ktoré sa z času na čas na Facebooku objavia. Jednou takou je aj tento príklad. Počas napätia hokejového zápasu - Česko - Slovensko sa na Facebooku objavili rôzne odkazy pre človečiny. Uverejnené na stránke  Facebooku: "Nech začnú Slovákom padať lietadlá!"

Fascinujúce na tomto celom príbehu je, že autor odkazu sa podpísal ako "Váš veriaci Matěj". K odkazu sa prihlásilo viac ako 1355 človečín.

"Modlíme sa za leteckú haváriu slovenského leteckého tímu", vyzýva k tejto absurdite autor odkazu.

A odkaz pokračuje: "Kľačal som hodinu pred ikonou Ježiša Krista a hovoril si: Božínku na nebíčku, nech Slovákom začnú padať lietadlá a v lietadlách horieť Demitrovia. A ako rituálnu obeť musím obetovať život nejakého Slováka. Takže všetci modliaci sa, za každú slovenskú rituálnu obeť, spadne slovenské lietadlo. Ideme do toho. Čím viac sa budeme modliť, tým menej bude Slovákov," píše človek, ktorý sa podpísal ako Váš veriaci Matěj. Autor odkazu spomína nedávnu tragédiu spadnutého lietadla v Jaroslavli, pri ktorej zahynul aj Pavol Demitra.

Internetová stránka človečiny, ktorý sa predstavuje pod pseudonymom veriaci Matěj - vyvolala vlnu protestov. Niektoré človečiny sa predsa len nechali strhnúť nenávisťou a vznikli nové odkazy adresované našim bratom Čechom..  "Prajeme si, aby zomrel zvyšok českého tímu..", - vznikol nový odkaz na stránkach Facebooku.

Prípad nenechal ľahostajným ani políciu a je vo fáze prešetrovania celej udalosti.

Dozvieme sa, kto je pod pseudonymom "Váš veriaci Matěj"???

Aj tento prípad svedčí o tom, kam kráča spoločnosť...? Nechali sme sa strhnúť virtuálnym svetom? Potrebujeme virtuálne miesto stretávania,...???

Facebook..

Miesto uverejňovania mnohých človečenských podnetov, myšlienok.. Záleží len na nás, ako ho použijeme! Vysielanie a sústredenie sa na nenávisť  - ešte viac umocňuje nenávisť. A negatívne emócie tak narastajú rýchlosťou vetra!

Aj tento prípad svedčí o tom, akú moc majú nielen myšlienky, ale aj napísané písmenká, ktoré sa tvária úplne neškodne a zdajú sa byť na sociálnych sieťach veľkou zábavkou. Ale.. Človečinám predsa bola daná reč - aby ju vedeli používať! Slová - či už napísané, alebo vyslovené majú obrovskú energiu. Akú? Záleží iba na nás...

Najskôr v človečenskej makovičke vznikne myšlienka, ktorá sa pretaví - buď do písmenok, alebo rečového prejavu. Napísané, akoby už vyslovené  - má teda väčšiu silu, než si myslíme!  A z myšlienky - vznikne čin!

Zasej myšlienku, zožneš čin.

Zasej čin, zožneš návyk.

Zasej návyk, zožneš charakter.

Zasej charakter, zožneš osud...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?