Kam sa stráca ľudskosť?

Autor: Katarína Lorenčíková | 11.6.2012 o 22:34 | (upravené 12.6.2012 o 0:15) Karma článku: 4,35 | Prečítané:  555x

Jedného dňa sa ľudská človečenskosť zbalila. Kam sa stratila? Zabuchla svoje dvere z niektorých sŕdc ľudských bytostí. Vyhnali ju. Ľudské bytosti z Človečenského kráľovstva. Ľudskosť - to sa predsa dnes už nenosí! Akosi nie je v móde! Módnym hitom sa stáva tvrdosť. Tá dnes láme rekordy na priečkach!  Najnovšia novinka módy v kráľovstve Človečenstva. Nech sa páči! Má mnoho podôb a variácií! Len sa nenechajte núkať! Predsa by ste neboli iní - a nevyčnievali z radu človečenských bytostí! Predsa by ste nepatrili medzi precitlivelcov, ktorí sa zamýšľajú nad každou otázkou, emóciou, ... Predsa by ste nechceli patriť medzi outsiderov spoločnosti! Alebo áno? Ale no taaak... treba sa prispôsobiť toku spoločnosti!Tvrdší a silnejší vyhráva! Začína to takto: Niekto sa začne tváriť, že jeho emocionálna tuposť a tvrdosť je v poriadku. Valcuje ľudské človečiny a sugescia je jeho veľkým priateľom. Nie je nič jednoduchšie - ako niekomu dávať do hlavy, že takto - je to predsa úplne bežné! Čo sa stane s človečinami? Prípad č. 1 - človečina po čase uverí, že takto je to správne a začne to akceptovať ako bežný stav, ktorý je reálny. Po čase - jednoducho uverí, že je to práve takto správne.......

Prípad č. 2 - človečina, ktorá sa snaží prijať skutočnosť, ale je ďaleko za horizontom tvrdosti. Neustále vníma, kladie otázky - narúša stereotypy - tým pádom nerešpektuje daný nastavený program spoločnosti.

Prípadov je určite oveľa viac ako si myslíme.. ale.....

Kam sa stratila ľudskosť zo sŕdc človietok? Kam sa zbalila? Kam odišla? Kde sa stratila?

A niektoré človečiny.. - chcú udávať program nastavenia človečín. Chcú udávať jeho smer, jeho tón, jeho zvuk, .. Zmeniť jeho nastavenia, prerobiť ho na svoj obraz, na svoj účel, zmanipulovať ho. Zmeniť ho od základov!

Do sŕdc ľudských bytostí sa zakráda tvrdosť.. Pomaly. Po špičkách. Zakráda sa k nám.....

Iba málo človečín si kladie otázku......

Je to práve takto v poriadku???

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?