Vitajte u Slováka!

Autor: Katarína Lorenčíková | 2.7.2012 o 15:49 | (upravené 2.7.2012 o 17:35) Karma článku: 13,41 | Prečítané:  1628x

A neprestávame sa stále diviť! Je sobota. 30. júna. Čas - 23:45. Miesto stretnutia  - Slovak pub. Vchádzame totálne vyčerpaní z tepla, ale s dobrou náladou, pretože - ako sme sa dočítali v otváracích hodinách reštaurácie - sobota - otvorené do 02:00. Yees! Dáme si dobre pivčooo! Už ho vidím a cítim súčasne v mojom brušu! Dobre vychladené! Zložíme sa na jednej z lavíc, unavení z tepla čakáme na obsluhu. Možno budeme aj papať. Dobré halušky nie sú na zahodenie! Po chvíľke prichádza mladá čašníčka, ktorá nás hneď prekvapí, pretože - opätovne hneď a zaraz chce za pivo  - účet. Vraj - koniec služby! Chápem a hneď vyťahujeme drobáky euráky. Vytešujeme sa z piva! Orgazmus! Koľko málo stačí niekedy k radosti! Po chvíľke však prichádza nová klapka, nový strih a ja sa cítim ako v dokrútke relácie Uragán "U Slováka." Čašníčka vymieňa obrusy a moje pivo je ešte stále nedopité. Zatvára nám okno, ktoré je asi jediným zdrojom vzduchu. Ešte stále znesiteľné! Dokrútka ale pokračuje! Sem tam sa objavia hlavy čašníkov a čašníčiek, ktoré sa pozerajú jedným očkom, či sme ešte stále tu a či sme náhodou nevypadli! Nie, ešte sme stále tuu!! Veeeď - my Slováci sme trpezliví hostia. Kadečo prežujeme!

Občasne počuť ich hlasy: "Ešte sú stále tu?"... Hm, veru bohužiaľ, ešte stále Vás obšťastňujeme našou malou návštevou. Veď je niečo cez polnoc a otvorené majú do druhej! Vychádzam z čisto preverených informácií a ešte raz sa pozerám na účet a na otváracie hodiny. Sobota - otvorené do 02.00.

Keď už ale prišiel čašník a namrzene zhasol svetlo v jednej z miestností reštaurácie - pochopili sme! Jasné, treba vypadnúť! Urobiť to urýchlene, potichúčky a so sklonenou hlavou... Už takmer po tme - ale chápeme! Vypadnúť! Neobťažovať!

1341103395591.jpg

Je 00.32. Prichádza znovu  čašníčka s vetou: "Prepáčte, mohli by ste už dopiť? My už zatvárame..."

"Prosím? Veď máte napísané, že  - v sobotu - otvorené do druhej hodiny...", nechápavo skonštatujem a ostávam v nemom úžase.

Odpoveď čašníčky: "Áno, ale.. viete, už ste tu iba vy. Už tu nie sú hostia a my preto zatvárame.."

Musím uznať! Zaujímavá odpoveď! Ak my nie sme hosťami reštaurácie, otázkou je - kto sú hostia???

Čo sa definuje pod slovom hosť? V reštaurácii sme sa chceli aj najesť. Do reštaurácie chodievame často - sme častými hosťami a zákazníkmi.

A mimochodom... Kým sme tam sedeli - prišlo aj zopár hladných a smädných cudzincov, lenže - tí, keď videli tak otrávenú "bartislavskú" obsluhu - došlo im, že tu sa veru ani nenapijú, ani nenajedia!

Hovoríme si Bratislava -  litlle - big city!

Hovoríme si - Eurozóna a tvárime sa, ako keby sme boli na úrovni Viedne, či iných štátov...

Máme európske ceny..

Chceme sa za každú cenu vyrovnať Západným európskym krajinám. Lenže zabúdame - že sme úplne inde. Ako sa správame? Aké sú naše služby? Čo ponúkame? Akú máme povesť v iných štátoch? Ako sa prezentujeme?

Bratislavské služby ma v poslednej dobe fascinujú!

Stále je to iba o nás - o ľudských bytostiach..

Nevieme sa k sebe správať, obliekame šaty ľahostajnosti a ignorancie. Zanikla úcta, zanikol pojem - zákazník. Ceny stúpli hore - kvalita však pokulháva. Potravinové škandály! Cenové relácie nie sú priamo úmerné kvalite!  A človečiny sa neustále divia!  Oči sa im vyočujú z prístupu niektorých ľudských bytostí v reštauráciách,...

Vitajte v reštaurácii U Slováka.  Ako bonus získate - neobyčajný zážitok, na ktorý určite len tak ľahko a rýchlo nezabudnete!

A keď zmizol zo stola aj obrus a svetlo sa zhaslo - už nebolo ani.. čo povedať!

Slovak pub  - podnik, ktorý sa mi doteraz javil ako podnik  s celkom fajn kuchyňou, ktorý - ak by chcel - mal by čo človečinám ponúknuť. Ovšem - ak by sa chcelo ponúknuť! Naše slovenské halušky stále nevieme predať, nevieme si ceniť to naše - slovenské... Ale hlavne - nevieme sa správať!!!

Slovak pub - podnik v centre mesta - ktorý často navštevujú cudzinci. Aký dojem na nich zanechá Bratislava a obsluha tejto reštaurácie? Akú vizitku o Slovákoch prezentujeme???

Sledujem, vnímam, pozorujem, porovnávam... a stále nechápem!

Kam smerujeme svojim správaním?

Zhaslo svetlo. Zmizli obrusy.. Len akosi priveľa otázok ostalo v tých našich makovičkách!

Čas 00.34 - odchádzame z reštaurácie znechutení, navyše aj smädní a hladní.

"Už odišli, konečne, môžeš zatvoriť!", povie jedna z čašníčiek, ktorá má nohy na stole a fajčí cigaretu.

No jasné, nebojte sa, veď my už ideme do ....!!!

Rozdýchavame správanie čašníčky. Cestou domov - ešte jedna prechádzka uličkami Starého mesta. A zase sa nestačíme diviť!  Tento odpadkový kôš na Hlavnom námestí - je zakaždým  plný!

1341106144077.jpg

Zrazu niet čo povedať!

Zmizli všetky slová, frázy, vety, ........

Na svetlo sveta sa však derie iba jedna a tá istá otázka - Kde to sme a ako sa správame???

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?